Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdődött a gyermeketekn...

Mikor kezdődött a gyermeketeknél a szeparációs szorongás, és meddig tartott?

Figyelt kérdés
Létezhet, hogy a 6,5 hónapos lányomnál már elkezdődött? Még az apjával sincs el csak 1-2 percig, (nagymama, unokatesó szóba sem jöhet már nála) mindig utánam sír.
2017. máj. 4. 07:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Több felvonása van, az első igen, ekörül kezdődik.
2017. máj. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen lehet, add meg neki most amire vágyik.
2017. máj. 4. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

8-9 hónaposan kezdődött az első, éjszaka is visszaalvásnál bent kellett maradni nála amíg el nem aludt meg nappal a lábamba kapaszkodott. Kb 1,5-2 hónap volt.

Az időpont is és a baba viselkedése is változó lehet, nincs fix ideje és jele.

Fogzásnál is mindig nagyon anyás és nyűgös.

2017. máj. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nálunk is kb 6-7 hónaposan kezdődött, most lesz 10 hónapos és még mindig tart, de már nem olyan vészes. Viszont az apján kívül senkivel nem marad meg
2017. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3 éves nálunk kimaradt.
2017. máj. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

8-9 honap között volt csak.

A távoli rokonok akik pont ezidőtájt tudtak csak babázni, el is könyvelték a gyerekem hogy nem lehet vele játszani, szerintük tul anyás biztos el van kapatva stb

Hiába emlékeztettem őket hogy nem rémlik, hogy 4-6 honaposan milyen mosolygosan el volt a kezükben..?

Mai napig (mivel nem ismerik hogy valojában nyitott, barátkozós) rajta hagyták a bélyeget.

A szeparácio fogalmát végképp hiába taglalom nekik..

Es ugye rokongyerekkel meg pont nem szeparácios időszakban találkoznak, rola meg az kering, ő az igazi kisgyerek.

Ez a megkülönböztetés felnőtt létükre...hát az ember a rokonait pont nem cserélheti le

Bocsi hogy kipanaszkodtam magam

2017. máj. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
17%

[link]


A 6,5 honaposnál más baj lehet

2017. máj. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy megosztottátok velem a tapasztalataitokat.

A szakirodalmat ismerem, tanultam is erről, de 7-8 hónapra írják inkább (kivétel ez az oldal, itt 5-8 hó [link] így a valós élethelyzetekre voltam kíváncsi.


Harmadik gyermek egyébként, de a másik kettőnél később kezdődött, és nem volt ennyire szörnyű. Vagy csak nem emlékszem már. :)

2017. máj. 4. 13:56
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem normalis kiegyensulyozott gyerek nem szorong. Az enyem sose csinalta, erdekes.
2017. máj. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Utolsó! A szeparációs szorongás egy világszerte megállapított szimptóma, ami a babák fejlődésének egy bizonyos időszakát érinti. Neves tudósok ismerték fel, és írták le a jellemző jegyeit.

Nem gondolod, hogy akkor nálatok van a bibi, ha ez kimaradt? Valamiért nem úgy fejlődött, ahogy normális. :) Vagy épp már belenyugodott, hogy anya nincs, ha sír, akkor sem?


Azóta angol cikkeket is tanulmányoztam, ott inkább 6-8 hónapra teszik, és csak 2-3 éves kor után kóros a megléte, addig bármikor előfordulhat.

Kedves utolsó, ajánlom figyelmedbe ezt az oldalt, itt is azt írják, az egészséges pszichés fejlődés egy szakasza ez. [link]

2017. máj. 5. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!