Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki sem...

Van itt olyan anyuka, aki sem magának sem a babájának nem készít húsos ételt? (mert ebben hisz! ) Légyszíves csak akkor írjatok, ha értelmes, érvekkel alátámasztott válaszotok van. A gonoszkodás és bunkózás nem érdekel.

Figyelt kérdés
2010. máj. 16. 12:16
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
A hús alapvető fehérjeforrás, amire szükség van az egészséges táplálkozás szempontjából. Ha magadat meg is fosztod ettől, a gyerekedet nem kéne, mert károsan hathat a fejlődésére. (Ne higgy butaságokban, ez nem gonoszkodás)
2010. máj. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
kíváncsi vagyok a különböző véleményekre, nem szeretnék tüzet szítani....
2010. máj. 16. 12:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 6 évig nem ettem húst egyáltalán,aztán kb 2 éve elkezdtem megint húsevő lenni de egy héten ha 1szer eszem meg,akkor is csak sovány húst.

Én egyszerűen nem szeretem a húst.

1 hónapja született babám és gondolkodtam rajta hogy visszaállok a húsmentes életre mert nagyon jól éreztem magam akkoriban,de a babámat semmiképpen nem fosztanám meg a hústól mert egy növekvő szervetnek szüksége van rá.

Ha nagyobb lesz akkor majd eldöntheti saját maga hogy akarja-e a húst vagy nem....!

2010. máj. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szép, hogy ebben hiszel! Viszont a babának tényleg szüksége van állati eredetű fehérjékre. Én is vegetáriánus vagyok, a családomban senki nem volt az, 19 évesen döntöttem úgy, hogy nem akarok húst enni. Hagyd meg a gyerekednek a döntést, hogy ha idősebb lesz, tegyen belátása szerint. Mellesleg úgyis befolyásolja majd, amit Tőled lát. De mindenképp szükséges a szervezetének, az idegrendszerének! Gondolom Te sem szeretnéd, hogy ha később dönt úgy, jópár év múlva, hogy szeretne húst fogyasztani, ne tudja megemészteni, és az egészsége kárára váljon, hogy még nem találkozott ilyen élelmiszerrel..
2010. máj. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A szomszéd lány vegetáriánus, a babáját is így nevelte. 2 évesen olyan beteg lett a gyereke, hogy kórházba került. Súlyos fehérjehiányt állapítottak meg nála. azóta elkezdett neki szép lassan húst adni, de még van mit gyógyulnia a babának.

Ez csak egy rossz példa, de én is azt vallom,hogykell a fejlődő szervezetnek a hús.

Te vegetáriánus vagy teljesen, vagy a tojást megeszed?

2010. máj. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én magam nem eszem húst,soha nem ettem,kisgyermekként sem.Kihánytam,hetekig beteg voltam tőle és ezért az életem részévé vált az,hogy undorodom a látványától,állagától,szagától és képtelen vagyok megfogni bármiféle húst.Teljesen egészséges vagyok (koppkopp) sosem voltam beteges.

A kisfiam most 16 hónapos,ő eszik húst.Apukája készíti el neki,illetve korábban üvegesből is kapott.

2010. máj. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőm és a férje is vegetáriánus, lányuk 1 éves múlt és neki adnak húst, a nagyszülők készítik el, lefagyasztják, nekik csak adagolni kell a kajához. Ők azt vallják, hogy a gyerek majd eldönti akar-e húst enni vagy sem. A barátnőm orvos, így egyébként is tudja, hogy a gyereknek szüksége van arra is a fejlődéshez.
2010. máj. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Én magam nem vagyok vegetáriánus, viszont a férjem már egy jó pár éve vegán életmódot él.

A gyermekeink is esznek húst.

Egyszerűen kiváncsi vagyok pro és kontra érvekre.

2010. máj. 16. 13:12
 9/9 anonim ***** válasza:
2010. máj. 16. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!