Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kell-e vasalni az újszülött...

Kell-e vasalni az újszülött ruháit, ha szárítógépben szárítom őket?

Figyelt kérdés
Abból a szempontból kérdezem, hogy elég steril lesz-e. A szárítás viszonylag magas hőfokon történik.
2017. máj. 15. 12:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekem azt mondta a védőnő, hogy a gyerek cuccait nem sterilen kell tartani, hanem tisztán... Persze legelőször mindent sterilizáltam-vasaltam. Aztán ha pont úgy szárad be, hogy aznap már 5 ruhát sikerült összepiszkolnia, és nincs kivasalva, akkor na bumm, ráadom vasalatlanul. Semmi baja nem lesz, hidd el, csak nem lesz annyira csinos. :) Ugyanúgy a cumisüvegeket sem kell minden használat után sterilizálni, nem kell túlzásokba sem esni.
2017. máj. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
24%

Mi ellen akarod véddeni?

Mert a ruhákon megülö baktériumok és vírusok meg vannak a te ruháidon is, és a kanappén, és a levegöben is...


Kimosni azért fontos, mert mire hozzád oda ér ezer vegykezelt helyen esik át. Már az anyag gyártása alatt és még a tárolásnál is... A legjobb lenne az új ruhákat 2-3x átmosni. Ezzel az a sok vegyszer valamennyire kimosodik a ruhákból. A legjobb viszont használt ruhákat a babára ráadni...


Szóval a vasalás csak optikailag van szükség.

2017. máj. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert régebben nagyon fontos szabály volt, hogy a bébiruhákat kötelező vasalni. (A védőnők, gyerekorvosok is ragaszkodtak hozzá.)

De akkor még nem voltak szárítógépek, és valószínű a mosógépek teljesítménye se volt ilyen jó, ezért magas hőfokon kellett vasalni, hogy elpusztuljanak a kórokozók. (Nem esztétikai szempontok miatt.)

Én nem szeretnék vasalni, egyébként se vasalok, de nem tudom, hogy most mi az álláspont ezzel kapcsolatban.


Köszönöm a válaszokat.

2017. máj. 15. 13:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Csak a textil pelusokat vasaltam mind a 3 gyereknél az esztétika miatt.
2017. máj. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%
én csak első alkalommal vasaltam vásárlás után, azóta csak ami galléros, vagy aminek kell a vasalás.
2017. máj. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tiszta ruha kell a gyerekre, nem steril. Igen, van aki vasal, az sem rosszabb, aki nem. Első gyerek lesz, ugye? :D Ha lesz időd és kedved, miért ne, de nem kötelező. Én utálok vasalni. Persze számos dolgot kivasaltam anno, de amikor eleinte naponta hatszor öltöztettem a gyereket, volt, hogy a szárítórol közbetlenül adtam ami épp a kezem ügyébe akadt, nyilván, ha utcára, orvoshoz vittem, stb..., akkor azért próbáltam egy paraszthajszálnyival pöpecebbül( értem ez alatt vasalt body, rugi stb...) öltöztetni, de abból sem volt gond, ha nem jött össze. Eleinte az ember a túlélésre játszik, nem a vaslat ruhára, később meg ahogy alakul. Azztán ahogy cseperedik nyilvánvalóan szükséges lesz ez úgyis, nem megy majd biztosan gyűrött polóban oviba, minek terhelni magadat előre, ha nem muszáj? Én bevallom, az elsőnél még szinte mindent, a másodiknál már csak a legszükségesebbeket vasaltam, elvégre úgysem 30 fokon mossa az ember a babaruhát, minek vasaljam, ha fél óra és megy rá az új úgyis? Kérdésedre az egyértelmű válasz: nem, nem kell. Ezek már nem azok az idők, nem azok a mosógépek, mosóporok és egyebek mint anno, így ha a szépérzéked megkívánja hajrá, de ha nyűg, a gyereknek vasalatlanul is épp olyan tökéletes, kutya baja nem lesz.
2017. máj. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szaritogepben szaritottam es nem vasaltam! De nem a strrilizalas miatt!:) most, hogx jo ido van, kint teregetek, ezert vasalni kell...
2017. máj. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
22%
Elég steril lesz-e? ÉS ha kisterilzálod, magadat is lefertőtleníted, meg a saját ruhádat is, mielőtt hozzáérsz? ÉS steril levegőjű szobában tartod, steril ágyban? Steril babakocsiban viszed steril utcára sétálni?
2017. máj. 15. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Ne a "steril" szón lovagoljunk, szerintem pontosan érthető, mire gondolok. Aki számára nem az, olvassa el az előző kommentemet is, kiegészítésként.

Köszönöm.

2017. máj. 15. 15:15
 10/12 anonim ***** válasza:
5%

Kérdező, ha nem a sterilitásról akarsz kérdezni, akkor ne kérdezz a sterilitásról.


Ha arról kérdezel, akkor meg ne kérd ki magadnak, hogy arra kapsz választ, amit MEGKÉRDEZTÉL.

2017. máj. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!