Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája érzékeny a...

Akinek a babája érzékeny a frontokra, milyen módszer válik be, hogy átvészeljétek ezt az időszakot? Homeopátia? Egyéb?

Figyelt kérdés

Babám nagyon nagyon érzékeny az időjárás változásra és az esőre, ilyenkor iszonyú keveset alszik. Szoptatással, ringatással, ölbe vétellel, cumival nem sikerül megnyugtatni. Csak sír és sír! Tapasztalatok?

Előre is köszönöm!


2010. máj. 16. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Akkor úgy látszik, mi a "szerencsésebbek" közé tartozunk.

Kislányom nagyon érzékeny a frontokra,de akkor ő mindigálmos.Többet alszik jóval, mint egyéb napokon.


Az egyetlen nehézség, hogy ilyenkor amikor ébren van, akkor is nyűgösebb, de arra nincs bevált módszer,csak a türelem, meg az,hogy sokkal többet kell vele játszani,le kell kötni a figyelmét.

Mondjuk, az én kislányom már 1 éves, mikor kisebb volt akkor nehezebb volt.

2010. máj. 16. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sajna az én kislányom is nagyon hidegfront érzékeny és az esős időre úgyszintén,úgyhogy most mi is szenvedünk sokat.Tetőzi még a fogzás a dolgot,teljesen kivagyok én is.15 hónapos.A te babád mennyi idős?

A nyugtalanságra+a fogzásra én Viburcol kúpot adok a kislányomnak,az homeopátiás.Esetleg nem lehet,a te babódnak is a fogacskája jönni akar és az is zavarja?A fogzási fájdalmat én Dologéllel ill. Nurofennel szoktam még csillapitani.Plusz van borostyánnyakláncunk is.

2010. máj. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kár belenyomni bármit is, türelem és kitartás!!
2010. máj. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam két éves múlt, de nem nőtte ki ezt a frontérzékenységet. Sok-sok türelem kell ilyenkor, hogy átvészeljük ezt a pár napot, és sokszor bizony tetőzte a fogzás is. Igazából mi csak éjszakára adunk ilyenkor neki fél adag panadolt vagy nurofent, hogy ne legyen annyira rossz a közérzete. Bevált még a langyos tej estére, de ti gondolom még kicsikék vagytok. Homeopátiából az camomilla vulgaris golyócskák néha beváltak. Kitartást nektek! És ha találsz jó módszert, szívesen olvasnám én is, ugyanis júliusban születik az öcsi, aki ma egész nap szintén nem aludt a pocimban egy percet sem....
2010. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
15-08-as vagyok. Az előttem szólóval egyébként egyetértek. Én sem szeretem "tömni" a gyereket semmilyen gyógyszerrel, bár a homeopátia legalább ártalmatlan. Szóval csak akkor adj fél adag fájdalomcsillapítót, ha már tényleg annyira szenved- esetleg a feje is fájhat - hogy nem tud szegényke elaludni. Gondolom, gyerekeknél a front, főleg az esős, hideg front, kihozza jobban a fogzás okozta nyugtalanságot is. Kitartás, fiamnak is hiányzik még a négy hátsó nagy foga. Lehet ezért nem múlik a frontérzékenység. De ezek is csak tippek.
2010. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

12 hetes a kislányom. Most felkötöttem magamra, ideig óráig segít. Mivel havazott is még a születése után, azt is megérezte, valamint ez a vacak idő teljesen kikészíti. Nekem is nagyon rossz hallgatni.

Még ötletek?

2010. máj. 16. 15:33
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia.


Ha nagyon nem birok a lanyommal megfurdetem, megetetetem (akkor is ha eppen nincs evesido) es kb 15-20 mili tejcsi utan elalszik.

Ha nem annyira veszes a dolog akkor babamasszazs es illo olaj parologtatas (de csak masik szobaban, hogy ne legyen tul intenziv az illat).

Enya cd es besotitek.

Mindig elalszik :)

2010. máj. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja es szinten 12 hetes a lanyom :)

A babad mikor szuletett?

2010. máj. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Ez nagyon jó ötlet és nagyon jól hangzik! Én is elaludnék! :)

És február 24-én született!

2010. máj. 16. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!