Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lenne muszály átszokt...

Mikortól lenne muszály átszoktatni a saját ágyába?

Figyelt kérdés
Fiam 7 hetes és egyenlőre a mi ágyunkba alszik.Azért,mert hasfájós volt és csak úgy aludt el ha a mellkasomon ringattam. Viszont nem szeretném elkapatni.Hogyan lehetne vissza szokatni a saját ágyába,kiméletesen? :)
2008. okt. 15. 15:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Minnél hamarabb. Ilyenkor még nem tudod elkapatni, de jobb, ha minnél hamarabb megszokja a helyet és a rituálét a lefekvésnél.
2008. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! A lányom 11 hetes és még velűnk alszik, mivel éjjel is kér szopit és így nekem kényelmesebb. Nappal viszont mindig a saját kiságyában alszik, ahol tulajdonképpen jól is érzi magát. Szerintem ha napközben beleszoktatod, később az esti elalvásnál sem lesz gond.
2008. okt. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Kislányom 8 hónapig velünk aludt, és még

mindig néha odakerül az éjszaka közepén:) Mit számít ki mit mond? A babákra ez nagyon poizitív hatással van, főleg, ha ez mindenkinek kényelmes.

2008. okt. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem úgy szoktasd,ahogy nektek jó.Ha hozzászoktatod,hogy veletek aludjon,azzal számolni kell,hogy erről nagy sírások árán fog csak lemondani.

Én 3 gyereket nevelek,az első kettő nagyon hasfájós volt,de mindhárom az első naptól kezdve a saját szobájában a saját ágyában aludt.Én nem tudom elképzelni,hogy bárki is nyugodtan kényelmesen aludjon,ha köztünk van a kicsi.Főleg három kicsi.Amikor születtek,tettünk nekem be ágyat a szobájukba,és addig amíg felkeltek éjszaka szopizni én aludtam ott.

Ha bele akarod szoktatni a kiságyba,csakis kíméletesen tedd.Nálunk sosem voltak ebből nagy sírások.Tedd bele,ÉBREN!!!!ne elaltatva,ha sír vigasztald,ha nagyon vedd fel,majd tedd bele újra,beszélj hozzá,nyugtatgasd...stb.A lényeg,hogy a baba maga tanuljon meg elaludni,és ne elaltatva csempészd a kiságyába.Van akinek sok türelem kell hozzá,nem egyformák a babák.De az biztos,hogy mi rontjuk el őket,ha rossz szokásokra szoktatjuk.

A légzésfigyelő pedig őrködjön,az biztonságérzetet ad.


Minden jót,boldog babázást.

2008. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Tudom, hogy most mindenki megharagszik, csak már nagyon sokszor láttam itt az oldalon: muszály. Tanulja már meg mindenki, hogy MUSZÁJ-nak írjuk.
2008. okt. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is minél hamarabb! Lehet, hogy kényelmesebb az éjszaka közepén csak odafordulni hozzá, de én speciel nem tudnék úgy aludni, hogy mellettem van. Persze ettől az még lehet jó! De úgy látom neked meg van rá az igényed, hogy külön legyetek, akkor csináld! A negyedik válaszoló nagyon jól leírta a teendőket, én azzal egészíteném ki, hogy nálunk az ágy csak alvásra való, játszani kiveszem belőle, így megtanulja, hogy ott aludni kell. A lényeg, hogy kitartónak és türelmesnek kell lenni! Szerintem az neki is jó, ha külön van, mi sem ébresztjük így fel őt a mocorgásunkkal, vagy apa horkolásával... Egyébkén az éjszaka (nekem 2x) felkelni odamenni hozzá, átvinni az ágyba a szopi idejéig, aztán vissza, nem olyan vészes, összesen negyed óra, bár én hamar vissza tudok aludni. Nekünk is van légzésfigyelőnk és nagyon nagy biztonságérzetet ad! Sok sikert!
2008. okt. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én talán 3 hétig aludtam együtt a babámmal, mert szinte óránként evett és olyan sárkányhangokat volt képes kiadni magából, hogy azt hittem menten megfullad. Aztán szép lassan kezdte elhagyni ezeket és minden probléma nélkül nagyon jól aludt a saját ágyában már az első próbálkozásra is. Mióta a saját kis ágyában alszik, sokkal nyugodtabban és pihentebben ébred reggel :) Én úgy hallottam, hogy 6 hós kora előtt "kell" átszoktatni a saját ágyba.
2008. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nna, ha már itt tartunk, az utána egy N, a mondd, küldd felszólító módban két D és a lesz egy SZ:)
2008. okt. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!