Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónaposnak adnál cumit...

11 hónaposnak adnál cumit éjszakára, ha eddig nem volt cumija?

Figyelt kérdés
Szopik, és éjszaka 1től egyre gyakrabban kel cumizni, nem szopni, csak cumizni. Gondoltam inkább az éjszakai szopásról szoktatom le, mert már ez elég kimerítő. Ha csak 2-3x kelne, ok, de nem , lassan óránként csinálja.
2017. jún. 11. 12:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem jön a foga vagy szomjas? Vagy lehet bármi más oka (meleg, zaj, új mozgás...)?

Ha még nem tetted, szerintem először próbáld ilyenkor vízzel kínálni. Ha nagyon nem bírod, már több hete fennáll ez, kipróbálhatod a cumit, de nem biztos, hogy elfogadja. Na meg cumi nélkül is mondhatod, hogy éjszaka nincs cici - de ez is kétesélyes, hogy beválik-e vagy sem, attól függ, miért kel.

2017. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
Miert ne adhatnal? Azt se ertem minek szopik egy 1 eves gyerek, nalunk mar az asztalnal eszik, de mindegy.
2017. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Adtam :( Mostmár 3éves és még mindig nem akar megszabadulni tőle :(
2017. jún. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Attól ehet az asztalnál, hogy még szopik is. Mivel lenne jobb a cumi, és cumisüveg, ami mind segédeszköz?!

Mellesleg nem fogadja el a tápszert, se a cumisüveget, és tejfehérje allergiás. Na azért szopik még. Hogy valami legyen, ne csak a hús, mint fehérje, az amúgy is lehetséges kínálat mellett.

2017. jún. 12. 03:56
 5/5 jafnrétti ***** válasza:

Megpróbálhatod, de nem biztos, hogy elfogadja.

Nálunk is csak a cici volt a cumi ennyi idősen, igaz, csak 1-2szer ébredt érte, az még tartható volt. Pedig cumizott kisebb korában, 1 hónaposan adtam neki cumit, fél éves koráig szerette is, aztán egyik napról a másikra nem fogadta már el. Párszor próbáltam újra adni neki, de csak játszott vele, nem használta rendesen.

Ha 11 hónap akatt a cicit szokta meg, akkor pláne kétségeim vannak, hogy éjjel elfogadná-e helyette a cumit, de azért egy próbát megér :)


Amúgy én is először arra gondoltam, hogy az éjjeli szopikat kéne első körben elhagyni, de hát a fiam máshogy gondolta. Nappal simán elterelhető volt a figyelme, 12 hónapos korától kezdtem el finoman terelgetni, ha nappal cicit kért volna, hamar fel is hagyott vele, de éjjel még 15 hónapos koráig kérte. Azóta is kel amúgy, de már csak vizet iszik ilyenkor.


2-es, miért hiszed, hogy nem eszik az asztalnál a szoptatott 11 hónapos? Amúgy hallottál róla, hogy minimum 12 hónapos korig ajánlott szoptatni, már csak azért is mert az előtt nem kaphat a baba tehéntejet, viszont tejre még szüksége van. Vagy te mit adtál neki?

2017. jún. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!