Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vállaljak vele gyereket?

Vállaljak vele gyereket?

Figyelt kérdés

28 vagyok, ő meg 40. 3 éve vagyunk együtt. Helyes, sportos, tanult pasi. Tényleg semmi gond nem lenne vele, de szerelmes igazán sosem voltam belé, de ő nagyon is az belém. Ennyire még talán nem is ragaszkodott hozzám senki, egészséges keretek között, de féltékeny, mindent megtesz értem, de nem egy papucs. Teljesen ideális, mindenkinek meggyőződése, hogy milyen boldogok vagyunk. Ő az is.


Sajnos az előző kapcsolatom nem úgy alakult, ahogyan szerettük volna az akkori párommal, ezért szakítás lett a vége. Nem ezt akartuk, de a körülmények ezt eredményezték. Nem sokkal később jött az életembe a jelenlegi párom, a férjem. Az elejétől olyan normális volt, és tényleg nem volt okom arra, hogy ne adjak neki esélyt.

De nem szeretem igazán, annyira amennyire megérdemelné. Valamilyen szinten boldog vagyok mellette, mert tudom, hogy rá számíthatok, humoros, ugyanakkor határozott, jó vele lenni. Mégsem érzem azt mint az előzővel.

Ez nem is lenne gond, csak most 3 év után kitalálta, hogy legyen gyerekünk, mivel ő korban már ott van, szeretne is. Eddig húztam az időt, hogy én még nem akarok, de ő most már nagyon. Nem magával a gyerekvállalás tényével van a gondom, hanem azzal, hogy ezzel örökre hozzákötném magam. Szerintetek belemenjek? Tudom, hogy szeretni fogom a gyereket és hogy a jelenlegi helyzetben úgysem találnék tökéletesebb párt magamnak, mert csak egy valaki lenne hozzám illőbb, de az esélytelen. Próbáljak meg teljesen új életet kezdeni, így a kapcsolatom 3. évében és kezdődjön ezzel, hogy gyereket szülök? Olyan mintha eddig érzelmileg, gondolatban végig megcsaltam volna.

Van valaki aki így járt?



2017. jún. 19. 23:18
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Annyira nem volt magától értetődő, hogy majd akar gyereket, mert neki már van nem is egy, hanem három, a legkisebb 8 éves.

Nem érzem magam rossznak, mert tudom, hogyha képes lennék/leszek vele leélni egy életet, akkor abban a tudatban fogja leélni, hogy minden rendben van, mert tudom, érzem, hogy ő boldog. Mindent tényleg el is követek ezért, mert tényleg szeret engem, én is felfogom, hogy az lenne az ideális, ha ugyanilyen rajongással szeretnék, de tényleg azt látom, hogy maximálisan elégedett az életünkkel.


Az biztos, hogy akárhogyan is döntök, még át kell gondolnom. De az is lehet tényleg, hogy valami olyanra vágyom, amire ennyi idősen nem kellene, talán tényleg valami nem is létező dologra.

Az előző kapcsolatomat azért nem érzem, nem tudom lezártnak érezni, mert egyikőnk sem akarta lezárni, de van, hogy igazán nincsen választási lehetőség. Ha elhagyott volna, vagy én őt, akkor biztosan most nem éreznék így.

Köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 20. 10:07
 12/18 anonim ***** válasza:

3 év alatt,főleg házasság előtt azért meg szeretnék ismerni annyira egymást az emberek,h egy ilyen fontos témát ne beszéljenek meg, még akkor is,ha már van gyereke,hisz az nem garantálja,h nem akar.


Szerintem te úgy voltál vele,h eléldegélsz vele,kihasználod,még el is vesz,a listán ez is kipipálva, most meg gáz van.


Tudod,aki vmilyen szinten szeret vkit,beszélget vele,meg akarja ismerni,de nálad úgy látom,h nem így van. Téged nem érdekelt,h milyen tervei vannak veled, főleg házasság után,csak a jót élvezted.


Komolyan,ti miről szoktatok beszélgetni,merthogy a közös jövőtökről nem,az biztos,mert akkor nem ért volna meglepiként,h gyereket akar.

2017. jún. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem magaddal. Én hiszek abban, hogy mindenkinek joga van boldognak lenni. De te nem vagy az. Az exeddel miért lett vége? Elköltözött a világ mésik végébe? Kérdés mi volt az oka ami miatt nem tudod azt lezárni. Férjeddel szembe sem fer, hogy színleled a boldogságot. Lekéne zárni az előző kapcsolatodat mindenképpen, mert lépni csak ezek után fogsz tudni ami nem húz vissza.
2017. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok magaddalsem fer.
2017. jún. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Persze, hogy beszéltünk erről. Csak akkor nem volt ilyen konkrét a dolog, "majd egyszer..." jellegű. De most hirtelen felpörögtek az események, ez lepett meg.

De azt sem tudom hogyan kezdjek neki. Hogyan mondjam el neki, hogy ne hangozzon annyira durván mint amilyen durva. Meg ugye előbb el kell döntenem, hogy biztosan be akarom-e fejezni ezt a kapcsolatot, mivel könnyen lehet, hogyha elmondom, akkor ennyi volt a dolog.

Durván hangzik, de tényleg ez a tipikus "ló nincs" szituáció. Soha, össze nem jöttem volna mással, de úgy éreztem tovább kell lépnem. Ebben a helyzetben pedig, ő a legjobb. Nem tudom érti-e valaki, vagy mindenki csak a rosszat látja. Esküszöm, értékelem őt, mindent megteszek neki azért amiért ő is nekem.

2017. jún. 20. 18:00
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem csak a rosszat látjuk, csak nem lehet szépíteni. Itt tényleg csak a rossz és kevésbé rossz mellett tudsz dönteni. Természetesen mindenki hibázik élete során,nem azzal van a baj.

Sokkal könnyebb lenne,ha nem lennétek házasok,mert ez hátulról mellbe lesz a kés,ráadásul még meg is forgatod.


Az a baj,h nem vagy túl az exen, és szerintem addig nem is szabad kapcsolatba lépni,amíg az ember le nem zárja a múltat.

2017. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"Drágám, a házasságunk kellemes és kényelmes, amiért hálásak lehetünk egymásnak, de annyira azért nem szeretlek, hogy leendő gyerekemnek is apja legyél, mert hátha visszajön az exem és szeretnék egy kiskaput hagyni neki. De azért még szeretsz, ugye? Addig..."

(Bár nagyon titokzatos, hogy mi az, amitől még él a remény benned a régi folytatására... pl. nem volt elég pénzetek összeköltözni vagy egy családtag beleszólt vagy valamelyikőtök messzire költözött vagy csak sok volt a veszekedés? - milyen szerelem az, ami tökéletes volt, de miatt ennyire szünetelhet, hogy mással is lehettek? És később nem szakadna újra szét akkor bármi nehézség miatt - akár már gyerekkel együtt? Vagy csak nem ő is egy "őszinte" házas?) Én a helyedben végre meggyászolnám az exet és mindent, ami vele lehetett volna - beleértve az akkori önmagamat is -, és tartanám magam a házassági ígéretemhez. Arra az esetre is, ha visszajönne az ex (simán lehet, akkor már nem is látnád olyan fantasztikusnak). Annyira te sem vagy fiatal, ez a 3 év is elmúlt és sajnos az élet nem a végtelen lehetőségek tárháza, jobb, ha a meglévő dolgok feletti öröm és nem a képzelt dolgok elveszítésétől való félelem irányít.

2017. jún. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Arra azért én is kiváncsi lennék h mi az a körülmény ami egy ilyen nagy szerelmet pikk pakk tönkre tesz.

Amúgy azt gondolom h az emlékek megszepultek..kissé langyos most a kapcsolat a ferjeddel, így az exedrol fantáziálsz, közben meg a való életben lehet h marhára pofára esnél vele

2017. jún. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!