Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az apa nem lehet kettesben a...

Az apa nem lehet kettesben a babával?

Figyelt kérdés

A lányunk születése előtt havonta egy napot szépségszalonban töltöttem.

Ilyenkor teljesen "megújulok", megcsináltatom a körmeimet, befestetem a hajam, gyantáztatok mindenhol, feltöltetem a szempilláimat, stb. Szóval ez tényleg egy napos program.

Jövő héten mennék, akkor lesz három hetes a babánk. Mondta a férjem, hogy marad vele itthon szívesen, érezzem jól magam. Nem gondoltam, hogy ebből probléma lenne, de az anyósom ki van borulva, hogy ez nem az apuka feladata (hogy itthon legyen a picivel), meg hogy fessem ki a körmömet itthon, kinek akarok ennyire tetszeni...

Most is meséli a férjem, hogy tegnap is beszéltek és elkezdte neki mondani, hogy a helyében jobban figyelne rám, meg hogy minek akarok kisbaba mellett divatozni és hasonlók.


Nem idegenre hagyom a babát, hanem a saját apukájára.

Később is, ha majd letelik a 6 hét és elkezdek újra tornázni, vagy szeretnék esetleg baba nélkül találkozni a barátnőimmel, akiknek nincs kisgyerekük, vagy babájuk, akkor is ő lesz vele.

De az anyósom csak beleköt ezekbe, hogy "bezzeg ha sírós, nem alvó babám lenne, nem lenne kedvem tornázgatni". Nem heti háromszor másfél órán fog múlni a lányukkal való kötődésem, és már kikészülök, hogy bármi történik, vagy akármit csinálunk, az anyósom szerint én rontom el, velem van a baj.


Most tényleg akkora baj, hogy a férjem is van a lányunkkal kettesben?


2017. jún. 30. 11:40
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
85%

Az alapkérdésre: dehogynem lehet az apjával. Sőt számomra az az ideális, ha az apa teljes értékű szülő/gondozó az első perctől. A férjem is ilyen apa, imádja is a lányunk. Sose volt olyan, hogy csak én vagyok jó (ehelyett az volt hogy csak apa VAGY anya jó, másra tényleg nem tudtuk bízni, de egymásra bármikor).


Ugyanakkor 3 hetes korában még én nem bírtam volna ki egy egész napot nélküle, fizikailag is ramaty voltam (full gyanta szóba se jöhetett volna). Ezen az se segített, hogy tápszeres volt. De ez nagyon egyéni.

2017. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
87%
Az én anyósomnak is problémát okozott amikor a férjem foglalkozott a gyerekekkel,mert szerinte a férfinek semmi dolga nem lehet egy gyerekkel. pl az egyiknél amikor pici volt és elkezdett sírni aztán anyós is éppen nálunk volt én meg a konyhába akkor páromnak szólnom se kellett már ment és vette fel, anyós is rohant és szinte kitépte a kezéből a gyereket ,hogy ez nem az ő dolga menjen vissza pihenni. stb stb a harmadik gyereknél már feladta anyós,soha nem kellett kérnem semmit a férjemtől a gyerekekkel kapcsolatba,csak rendszeresen mindig annyit,hogy ne magán altassa el őket. Szülés után amikor kórházba voltam egyedül volt itthon a gyerekkel/gyerekekkel,nem szerette volna anyám vagy az övé segítsen neki. Talán pont azért lett ilyen mert anyós szerint a gyerek nem a férfi dolga ,így nem igazán alakult ki soha az apa fia kapcsolat az apja és közte,nem igazán van emléke arról amikor az apjával kettesbe csináltak volna bármit is és ez így is marad mert 21 éves volt amikor az apukája meghalt.
2017. jún. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
54%

Generációs különbségek.

A mai szólás meg egyéb szabadságba nem lehet beiktatni azt, hogy anyuka maradjon otthon a gyerekkel. Akkor mit szólna anyósod, ha mondjuk neked lenne erősebb munkád és a párod maradna otthon a gyerkőccel GYED-en? Gondolom abba is belekötne, hogy az asszonyi kötelesség nem ezt diktálja.


Ha pároddal jól vagytok akkor ne foglalkozz vele. Akkor lenne gáz, ha a párod is az anyósodat pártolná.

2017. jún. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
90%

Természetesen lehet az apa is kettesben a babával.

Azt nem értem, hogy ha tudtátok, hogy anyósod ilyen, akkor minek mondta ezt el neki a férjed. Azt meg még kevésbé értem, hogy ha anyós tette a megjegyzéseket, azt miért mondta vissza neked a férjed. Én biztos nem mondtam volna.

2017. jún. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
88%
Abszolút teljesen felesleges volt beavatni az anyóst! Mi köze hozzá hogy te mit csinálsz? Foglalkozzon a saját dolgával!
2017. jún. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
89%
Menj! Én is megyek! Egyszer anyós megkérdezte, mibe kerül ez nekünk (közös kasszán vagyunk a férjemmel és jól keres, de én sem kerestem keveset). Közöltem vele, hogy max gyedet kapok, illetve maszekban gépkönyveket fordítok, erre a férjem még annyit fűzött hozzá, hogy ha nem lenne semmi jövedelmem, akkor sem okozna ez gondot semmilyen tekintetben. Na akkor csönd lett!
2017. jún. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 babyboom567 ***** válasza:
48%

Ne aggódj, menj el nyugodtan.

Nekem anyám ilyen,és pl én nem szépségszalonba, hanem dolgozni járok,és nem azért mert éhen halnánk,hanem mert SZERETEM a munkám,engem ez tölt fel.Én is megkaptam,hogy már anya vagyok, a gyerek mellett a helyem, ez nem az apa dolga.Szerencsére a férjem másképp gondolja,szívesen van vele.

2017. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
73%
Bocsi, de Anyósod nem normális! Jól teszed, kapcsolódj ki!
2017. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
70%

Ez teljesen jó így,irigyellek!;)Szerintem is így kellene termeszetesnek lenni,hogy ketten vállaltátok és a másiknak is jár egy kis "pihenés".

Anyóssal meg ne foglalkozz,biztos nincs más dolga...Azért mondanám a férjemnek,hogy inkább ne mondjon semmit az anyjának,csak semleges témát és nem rólad!😁

2017. jún. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
36%
Miért kell az anyósnak mindenről beszámolni?
2017. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!