Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az apa nem lehet kettesben a...

Az apa nem lehet kettesben a babával?

Figyelt kérdés

A lányunk születése előtt havonta egy napot szépségszalonban töltöttem.

Ilyenkor teljesen "megújulok", megcsináltatom a körmeimet, befestetem a hajam, gyantáztatok mindenhol, feltöltetem a szempilláimat, stb. Szóval ez tényleg egy napos program.

Jövő héten mennék, akkor lesz három hetes a babánk. Mondta a férjem, hogy marad vele itthon szívesen, érezzem jól magam. Nem gondoltam, hogy ebből probléma lenne, de az anyósom ki van borulva, hogy ez nem az apuka feladata (hogy itthon legyen a picivel), meg hogy fessem ki a körmömet itthon, kinek akarok ennyire tetszeni...

Most is meséli a férjem, hogy tegnap is beszéltek és elkezdte neki mondani, hogy a helyében jobban figyelne rám, meg hogy minek akarok kisbaba mellett divatozni és hasonlók.


Nem idegenre hagyom a babát, hanem a saját apukájára.

Később is, ha majd letelik a 6 hét és elkezdek újra tornázni, vagy szeretnék esetleg baba nélkül találkozni a barátnőimmel, akiknek nincs kisgyerekük, vagy babájuk, akkor is ő lesz vele.

De az anyósom csak beleköt ezekbe, hogy "bezzeg ha sírós, nem alvó babám lenne, nem lenne kedvem tornázgatni". Nem heti háromszor másfél órán fog múlni a lányukkal való kötődésem, és már kikészülök, hogy bármi történik, vagy akármit csinálunk, az anyósom szerint én rontom el, velem van a baj.


Most tényleg akkora baj, hogy a férjem is van a lányunkkal kettesben?


2017. jún. 30. 11:40
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
80%
Tedd, shogy szetetnéd, főleg, hogy a férjed támogat. Bár nekem egy 3 órás program is gond volt a szoptatás miatt, mivel elöntött a tej. Nekem ezért egy egész nsp nagyon problémás lett volna. Nem tudom, szoptatsz-e,le tudod-e fejni, vagy tápszerezel. Anyósnak ehhez nincs köze, ha ti megoldjátok.
2017. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Semmi köze hozzá az anyosodnak, se senki másnak, méz csak rád és a férjedre tartozik. Más kérdés, hogy én egy ekkora baba mellol en nem mennek el ilyen hosszú időre.
2017. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem Anyosnak meg kellene mondani, hogy foglalkozzon a sajat dolgaval... Te meg menjel el nyugodtan. A babanak meg a ferjednek is jo, ha neha meg ok vannak kettesben.
2017. jún. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell figyelni rá - ha már a férjed nem tette eddig helyre.
2017. jún. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
88%
nem kell beszámolni anyósnak, ilyen egyszerű. Mondd meg a férjednek is, hogy ne mondja el, nem az anyjára tartozik
2017. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Tápszeres baba, szóval apa is simán tudja etetni.:)

Nem csak ezzel csinálja ezt, mindennel.

Terhesen az volt a baja, hogy miért vezetek autót, káros a hajfestés, nem kéne mozogjak (nyilván nem maratonra készültem....) .

Csak tényleg nagyon zavaró, hogy én próbálok mindent jól csinálni és szerintem nagyjából sikerül is, pluszba még néha itt van a bizonytalanság, hiszen első babánk, stb és nem, hogy segítene bármivel, hanem inkább hátráltat és beszólogat.

2017. jún. 30. 11:51
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

Egyre jobban imádom az anyósomat.


Ezek nekem is fontos dolgok, a férjemnek és magamnak akarok tetszeni, jól akarom érezni magam a bőrömben és nekem ehhez hozzátartozik, a rendezett frizura, a szép köröm, a pillák stb.


Én is bármiben számíthatok a férjemre (is). Ja és a gyereketeknek nem csak hozzád, hanem az apukájához is kötődnie kell. Szuper, hogy a férjed is így gondolja és meg is tudja oldani, hogy a baával legyen.

2017. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
57%
Ideje lenne tudatosítani az anyósodban, hogy mihez van köze és mihez nincs. Csodálom, hogy ezt most nem tettétek meg. Amúgy szerintem teljesen igazad van. Ha nem cicizik a baba, miért ne mehetnél? Ha cicizik, akkor viszont én nem mennék.
2017. jún. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
47%
Sosem ertettem ezeket a kerdeseket. Mit varsz? Te is tudod hogy anyosod hulye, attol jobb lesz neked ha 10-2 idegen no veled szidja? Miert kell foglalkozni anyos velemenyevel ennyire? Nekem is neha jolesik a hulye embereket kalakaban szidni de ehhez boven elegendo a baratnom hogy kiadjam a mergem. Megoldast a netes kozosseg is egy dolgot fog mondani: szard le. Ezt magadtol is tudod szerintem.
2017. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
46%
Ne foglalkozz vele, örülj, hogy apa bevállalja.
2017. jún. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!