Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Származott hátrányod később...

Származott hátrányod később abból, hogy nappal kisbabád szinte csak cicin aludt el? Azontúl, hogy ilyenkor semmit nem tudtál tenni-venni a lakásban.

Figyelt kérdés
Kisfiam 5,5 hónapos. Nappal, kézben elaltatva kb. 30 percet alszik a nappali kanapén vagy séta közben kb. 50 percet. Ha egyáltalán alszik, mert iszonyú pörgős kis sajtkukac. Viszont ha meg szopizik, és elalszik közben,képes 1-1,5 órát is aludni rajtam. Most is már 55 perce alszik a jobb karomban tátott szájjal és néha elmosolyintja magát. Nagyon ari! Más is volt így? Hogyan lehet azt elérni,amit sokan simán megoldanak, hogy nappal egyszerűen csak leteszik a babájukat,amikor fáradtnak látják és már alszik is? Próbáltam, csak rúg-kapál,magyaráz,aztán ha megunta, jön a nyüszi, hogy vegyem fel. Felveszem,vigyorog, álmosságnak nyoma sincs, hiába sétálgatok vele. Mivel lehetne jól kifárasztani, illetve annyira,h el is aludjon, de ne legyen túl sok inger?
2010. máj. 20. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Melegítsd meg a kiságyat, a kis matracot, mielőtt beletennéd! Akkor nem ébred fel!

(pl melegvizes palackkal)

És ne vedd fel, épp, mielőtt elaludna. Persze, hogy kimegy az álom a szeméből! Így nem tud pihenni! é s te sem.

2010. máj. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Lehet,hogy nem fogalmaztam meg jól a problémát. Azt írtad, ne vegyem fel épp, mielőtt elaludna. Sajnos ilyen pillanat nincsen. Vagyis nem tudunk eljutni odáig, mert ha nem veszem fel, amikor nyüszizni kezd, előbb-utóbb sírásba torkollik a dolog. Ez elég messze van az "épp elaludna" pillanattól. Vagy pedig 1/2 órákat kell sétálgatni vele a lakásban,hogy elaludjon, de ha olyankor leteszem,akkor is csak max. fél órát alszik. Az meg épp csak arra elég, hogy egyek pár falatot.
2010. máj. 20. 13:51
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Na engem most fognak megkövezni:) Az én fiam is rossz alvó, és a mai napig (nappal már nem mindig) cicin alszik el. Kissebbnek is elaludt, és amint letettem felsírt, így én és ő is hullák voltunk reggelre. Aztán fogtam, magam mellé tettem, elaludt, én kibújtam mellőle, és alszik több órát egyhuzamban. Az ágyam mellett van az ágya. Én az a típus vagyok, aki nem bírja hallgatni, ha egy baba sír. Ha neked nem kellemetlen a szopin alvás, akkor altasd úgy. Ja és a kérdésre válasz, nem volt hátrányom, csak egy nyugodt, kiegyensúlyozott kisbabám:)
2010. máj. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Én aztán nem köveznélek meg egyáltalán! Ez egy jó ötlet, ki fogom próbálni, köszönöm!!
2010. máj. 20. 16:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én lányom a mai napig is este csak cicin alszik el, pedig már majdnem két éves. Semmi hátrányom nem származott/származik ebből. Napközben is cicin aludt csak el, de magától abbahagyta. Gondolom az estivel is ez lesz. Az biztos, hogy a családban, ismerősök között is sokan vannak akiknek nem tetszik, hogy még szoptatok. De ha felhozzák a témát a válaszom mindig ugyanaz: "Engem nem zavar (sőt), a kislányom ettől boldog. Akkor miért ne?" Ha a babád veled szeret aludni akkor aludjatok együtt, legalább Te is pihizel kicsit:)
2010. máj. 20. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi! Teljesen egyetértek Veled! A lényeg az, hogy a gyermekünk boldog legyen és ha ehhez ez kell, hát ez kell!
2010. máj. 25. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!