Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan "szoktassam le" anyósom...

Hogyan "szoktassam le" anyósomat arról, hogy át akarja nevelni a balkezes másfél évesemet jobb kezesre?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 10:55
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Olvass utána, miért nem jó és akkor máris lesznek érveid. Pl:

[link]

2017. júl. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm 11-es, ezt el is rakom magamnak, hogy később még hasznosíthassam!
2017. júl. 1. 12:39
 13/19 anonim ***** válasza:
84%
Kistestvérem át lett szoktatva, mert édesanyánk még a "balkezesség=ördögi mágia" elvet vallotta pedagógusként. Katasztrófa lett, az öcsém súlyosan diszgráfiás (egy csomó betűt tükörírással ír), diszlexiás, kicsit dadog... Semmiféleképpen ne hagyd, hogy átszoktassa, mert lehet, hogy nem lenne problémája, de lehet, hogy egész életére kiható negatívumai lesznek!
2017. júl. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%

Masfel evesen honnan a viharban tudod h balkezes !!!

A dominans kez csak evekkel kesobb az ovodas kor vegen rogzul veglegesen.


Siman lehet h 2-3 honap mulva mar inkabb a jobkezet hasznalja, az h most mi van az irrelevans ....!!!

2017. júl. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gyógytornász mondta, hogy ilyen kicsin még mindkét kezüket használják, és 2-2,5 éves kor között alakul ki, hogy melyik kezét is fogja használni.


De amúgy, nagyon egyszerű:

"Ne szoktassa át, ne nevelje helyettem. Ha nem tartja tiszteletben a mi, vagyis a szülők kérését, akkor addig nem vehet részt az életében."

2017. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod határozottan hogy ez van és ne akarja átnevelni. Nem kell tudomànyos magyarázat, felesleges.
2017. júl. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
87%

"Azért, mert én azt mondtam." ;)

Beválik.

2017. júl. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem tudom, hogy balkezes lesz-e, nem is ez volt a kérdés. A lényeg, hogy amikor bal kézzel próbál enni, anyósom átrakja neki a jobba és nekem is ezt mondja, hogy ne hagyjam, hogy ballal egyen, a kérdés erre irányul. Olyan jó, hogy tényleg egy darab kérdést sem lehet itt már feltenni anélkül, hogy valaki ne kritizálna!
2017. júl. 2. 10:43
 19/19 anonim válasza:
Amikor én ovis lettem, az óvónéni mondta a szüleimnek, h eszükbe se jusson átszoktatni, mert ez akár mentális problémákhoz vezethet.
2017. júl. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!