Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlatilag egész nap a...

Gyakorlatilag egész nap a babám körül sürgölődöm. Lesz ez még jobb?

Figyelt kérdés
Egész nap fejek, etetek, vígasztalok, ringatok, fejek, etetek... mosogatni, enni, pisilni, zuhanyozni sincs időm. Még az éjszaka a legnyugisabb, mert akkor kajcsi után álomba zuhan a fiam, aki most két hónapos, és én is alhatok pár órát. Lesz ez majd könyebb később valamikor?
2010. máj. 20. 15:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
63%
3 hónapos korától nekünk sokkal könnyebb volt minden. Amióta pedig feláll, mászik, azóta még jobb, mert ezekkel a dolgokkal nagyon jól lefoglalja magát. Igaz, most már menni kell utána elég sokat. Az etetés is sokkal egyszerűbb amióta már nem szopik.
2010. máj. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
75%
Amikor a lanyom ket honapos volt,kiralyi eletem volt,meg nem kellett annit foglalkozni vele,sokat aludt stb.Most?Tiz honapos lesz jovo heten es egesz nap szinte figyelni kell ra.Az igaz hogy sokat jatszik egyedul sot leteszem a foldre ott gurul mindenhova de benn kell legyek vele a szobaba mert hola a fuggonyt rangatjas hol a szoba masik vegeben van a drotoknal.Sozval elmult az az ido amikor a pihenoszekebol bameszkodott bekesen...De fel a fejjel es ne torodj a renddel a fozest intezd el este,koveteld meg a csaladtol hogy segitsenek maskepp a depresszio fog gyozni.(nekem a pici mellett van egy iskolas,szinte kamasz gyerekem is)....
2010. máj. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! (Mindenkit felpontoztam.) Különösen a tippeknek, ötleketnek örülök, hogy hogyan lehet perceket, negyedórákat nyerni. Kérlek, ha tudtok, írjatok még, nektek hogyan sikerül!


A férjem sokat segít, amikor itthon van, a fürdetést soha ki nem hagyná, de egész nap egyedül vagyok, az a nehéz. Az éjjel messze a legkönnyebb, ahogy írtam. Anyu messze lakik, csak egy-egy hétvégére tud eljönni segíteni. Anyósom is szokott segíteni, imád babázni, közben én is haladok valamit a házimunkával vagy pihenek egy kicsit. De ma pl azon kaptam magam, hogy a ház másik végébe menekültem enni, hogy addig se halljam, amíg a babám sír, de muszáj enni, hogy legyen neki tej... Ráfanyalodtam arra, hogy a babámat "önszoptató" üzemmódba helyezem: cumisüveg a szájába, kitámasztom egy párnával, közben meg fejek, így is nyerek egy félórát. De ez nem mindig nyerő, mert így a tej egy része a nyakában köt ki...


15:11-nek: tudom, mhogy a házasságot nem szabad elhanyagolni, sem a lelki, sem pedig a testi részét a gyerek miatt. Nem is tesszük, nem akarunk pár év múlva válni. Valahányszor mélyebben elalszik a fiam, alaposan kihasználjuk az időt. ;-) A régi anyukák azért több generációval éltek együtt, egy nagyobbik gyerek ringattaa bölcsőt, a dédike eldajkálta a kicsit, amíg anyuka kapált. Sajnos a kisfiam nagyon hasfájós, és mivel nem szopik, így az etetés tripla idő: hozzáadódik a fejés és a mosogatás-sterlizálás is.


Szóval ha vannak még ötleteitek, akkor ki vele! Sokat segítetek vele.

2010. máj. 20. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!