Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért várja el sok szülő a...

Miért várja el sok szülő a babától, hogy megegye a rossz ízű bébiételt ha ő is viszolyogna tőle? Miért nem készíti el othon?

Figyelt kérdés
2010. máj. 20. 22:06
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem tudom, szerintem undorítón egy ízük van, nem is értem, hogy bírja ezt valaki megenni. Babám se szereti, kínszenvedés lenne vele az etetés. Egyszerűen kiköpi. Nyűgös, fintorog, nem is csodálkozom rajta. A saját készítésűt megeszi. Lassan, de biztosan.
2010. máj. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
67%
Én most kezdtem el a hozzátáplálást. Nekifogtam főzőcskézni, mivel én is vallom, hogy a saját a legjobb. összeszorította a száját a gyerekem, alig lehetett neki adni. Végső elkeseredésemben üvegeset adtam neki, Hipp-et. Azt szereti, csak úgy nyomta befele, alig győztem adagolni a kanállal. Megevett már néhányat, közben próbáltam főzni is. Nagy nehezen rájöttem, hogy a krumplit nem szereti. Most krumpli nélkül sűrítek, de fogok neki üvegeset is venni, pl. sütőtököt, mert azt még nem lehet kapni, viszont kezdeti ajánlott zöldség, mellesleg imádja a fiam almával!
2010. máj. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%

Volt olyan bébiétel aminek szerintem iszonyat íze-szaga volt, a babám viszont csak úgy tolta befelé. Van amit itthon főzök és kimondottan jól sikerül, mégis fintorog és alig eszik belőle. Szerintem egész másként érzékeli az ízeket mint én felnőttként, ezért viszont nagyon nehéz kitalálni hogy mi ízlene neki.

Viszont érdekes, hogy ami nekem nem ízlik azt nem szívesen adom neki. Pl a nestlé(?) bio üvegesekkel így vagyok. A kecskeméti viszont sztem is fincsi, ebben az egyben közös az ízlésünk :)

2010. máj. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
En sem vagyok a konzerv kajak es az üveges babakajak mellett, de pl nekem nagyon izlenek (azert van amelyik sz@r) En közepiskolaban meg föiskolan is sokszor azt vettem magamnak enni, mert szerettem/szeretem. Ennek ellenere nem adok a kisfiamnak,mert az egy müanyag vacaknak tartom, inkabb fözök neki minden nap.Es ha megyünk valahova akkor is hazi fözit pakolok neki vagy olyasmit ami nem romlekony. Es mindent haznal veszek, nem a sajnos egyre szuperebb genmanipulalt boltit. de sajnos tudom, hogy ebböl a szempontbol szerencses vagyok, mert van ra lehetösegem.
2010. máj. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem sem rossz ízű a legtöbb!És igen télen amikor rettentő drága a zöldség(és ki tudja hogy honnan származik)jobban megéri a bébikaját venni mint főzni.Én sem vagyok lusta anya,mert a nagyobbaknak minden nap főzök/főztem,amíg a kicsi nem evett meg mindent,de ha olyan volt az ebéd ami nem egy csecsemőnek való akkor bébiételt evett.+a hozzátáplálás kezdetén,jobban megéri az üveges ételt venni.Ráadásul ezek ellenőrzött alapanyagból készülnek(mármint a jobbak).

Néha az elkészítése sokkal többe kerül mintha készen megveszed-főleg ha akciós-,pl almaszószos csirkehusi vagy ilyesmi.Ezek szerintem nagyon finaomak!

A csaecsemők,gyermekek ízvilága nem egyforma(és az emésztésük se).ezek szerint ha te kedves kérdező megeszed a töltött káposztát mert rettentő finom(én is szeretem)akkor elvárod a gyerekedtől,hogy megegye?Ha ő nem szereti akkor te se eszed meg?

+

2010. máj. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
0%

én nem adok neki üvegeset. nem is eszi meg, mert fintorog rá, amit megértek, mert szerintem is borzalmas íze van mindegyiknek, és ugyanolyan mind, mindegy mi van ráírva. a gyümölcsösek finomak, de a főzelékek, meg a húsosak..brrr. szóval életében kapott össz vissz talán 10 üveg gyümölcsöset, minden mást én csinálok neki. szerintem nem kell vele hosszan pepecselni, hipphopp kész van, nem veszem el az időt a játsterezéstől, játéktól...mondjuk ő már azt eszi amit mi, de régen se volt hű de megterhelő.

17 hós kislány anyukája

2010. máj. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%
azt nem értem aki arra hivatkozik, hogy se barackot se sütőtököt nem kapni még. ez így van, de miért kell feltélenül olyat adni, aminek nicns szezonja? én sem eszem olyat, aminek nincs szezonja. ki tudom várni, hogy legyen....
2010. máj. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

22:28-as vagyok!


Bocs az offért: Ha a kedves kérdező pontozta le azokat, akik adnak üvegeset is, mi a fenének tette fel a kérdést olyan formában, mint aki valóban érdeklődő, és választ vár?

Ha nem ő pontoz le, más miért teszi?


Mégis mit csináljak? Inkább haljon éhen a gyerek, mint üvegeset egyen?

2010. máj. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, továbbra is várom őket.

Nem, nem pontozok le senkit mert vallom, hogy mindenki azzal etteti a germekét ami szerinte a legjobb a kicsinek. Tényleg érdekel ezért ilyet nem teszek.

Nekem pont ma töltötte be a 6.hónapját a fiam s itthon

készített étellel is próbálkozom már (főttkrumpli, répa, banán, alma). Valaki kérdezte eszek-e töltöttkáposztát ha a picim nem szereti. ( fincsi) Amíg szoptattam nem etttem mert babóca hasfájós volt s minden ilyenről lekellett mondanom.

Nem ítélem el a boltit mert igaz, nem mindig vann rá idő vagy lehetőség (rossz a bolti nem szezonális műgyümi, zöldség) a házikosztra. Csak az érdekelne, hogy a ti ízlésetekkel próbálkoztok vagy olyat is adtok esetleg a piciknek amit ti nem feltétlenűl szerettek (erre mondtam a rosszat).

Nagyon köszi a válaszokat! :)

2010. máj. 22. 17:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!