Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Testvérek nagyon kicsi korkülö...

Testvérek nagyon kicsi korkülönbséggel? Van itt is ilyen család?

Figyelt kérdés
Nekünk egy szeptemberi kislány van és egy júniusi (koraszülött) kisfiú. 9 hónap különbség van köztük. Nemrég találkoztunk egy olyan családdal, ahol 7 hónap van a 2 gyerek között és egy oviba is járnak, mint az ikrek.
2017. júl. 11. 09:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nálad éppen belefér, mert 9 hónap és korababa. De a 7 hónap? Meg sem várták a 6 hetet. Felelőtlenség.
2017. júl. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Vagyis hogy lehet hét hónap??? Hülye vagyok, vagy számolni nem tudok, vagy ő is korababa és nem vártak. Csak így lehet.
2017. júl. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
29%
Elég nagy felelőtlenség.
2017. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Kollégáméknál 11 hónap van a 2 gyerek között.
2017. júl. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
A batatnomnel 11 honap van
2017. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%
Hogy lehet 7 hónap? Mindkettő koraszülött volt?
2017. júl. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
A 7 hónap csak akkor jön ki, ha amondjuk a 6 hetet sem várták meg (nagy észre vall, már elnézést) és a szülés(!) utáni 4. hétben újra teherbe esett, aztán 6 hónapra koraszült, vagy legalábbis valahogy hasonlóan, elképzelni nem tudom a gyermekágyas időszakban hogy lehet annyira fontos az együttlét, hogy durrbelebumm egyből védekezés nélkül nekilásson az ember, ha gyerek nem is, egy fertőzés simán összejöhet. Azért ilyenkor az is erősen benne van a pakliban, hogy pont azért lesz koraszülött a kisebbik gyerek, mert egyszerűen nem regelenálódott még az anyai szervezet annyira, hogy kihordjon komplikáció-mentesen egy újabb terhességet. Borzasztó felelőtlenség, akkor is, ha az említett 2 koraszülsé esetében nem ez volt az oka. Jómagam is koraszültem a második fiamat, fertőzés következtében 28 hétre, így nyilván együttérzek, mondjuk a gyerkeim között 7 év van. Ettől függetlenül nem tudom megérteni mi indokolja ekkora kockázat vállalását, azért kéne egy frissenszült anyának némi idő, hogy felelősen és rizikómentesen tudjon vállalni újra egy terhességet.
2017. júl. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
Nyilván senki nem fogja bevallani, de ilyen kis korkülönbség esetén talán nem véletlen a koraszülés...
2017. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Rokonságban 11 hónap van két testvér között.
2017. júl. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14 hónap nálunk, de több ilyen családot is ismerek 11,12,13 hónapos közökkel. Rövidebbel még nem találkoztam személyesen. Ismerőseimnél több páros is egy évfolyamra járt a suliban, és kicsiként szinte ikrekként nőttek fel.
2017. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!