Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjátok meg a takarítást...

Hogy oldjátok meg a takarítást 2 kicsi gyerek mellett?

Figyelt kérdés
Nagymama nélkül, leginkább...
2017. júl. 12. 12:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Mennyire kicsik?
2017. júl. 12. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
2, 3 év alatti...
2017. júl. 12. 12:38
 3/16 A kérdező kommentje:
Pontosabban egy fél éves és egy 3 éves..
2017. júl. 12. 12:54
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

Amikor alszanak.

A 3 eves fel orara leulhet meset nezni, a 6 honapos meg hordozoban elvan.

Siman megoldom, pedig nalam ferj sincs.

2017. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
70%

2,5 évesem és 3 hónaposom van. A pici vagy alszik vagy a játszószőnyegen "játszik", a nagy segíthet ha akar. Pl. odébb pakolja a játékokat a szőnyegen, majd vissza porszívózás után, le és vissza pakolja a játékokat törölgetéskor. Ha nincs kedve, akkor játszhat. Amíg szárad a parketta, csempe, addig nincs mászkálás.

Egyébként is szívesen elfoglalja magát egyedül.

2017. júl. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
43%
Kérdezd meg nagyszüleink generációját. Náluk a 6-7 gyerek sem volt ritka. Mellettük is tudtak főzni, mosni, takarítani, kertet gondozni, nemhogy 2 gyerek mellett. És nem mindegyik volt háztartásbeli. Nem egyet ismerek, aki mindezeket munka után csinálta egyedül.
2017. júl. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
81%

6-os, a régi időkben a gyerek nem volt ekkora érték, mint most, mert ha meghalt, akkor megsiratták, azt csá. Élte tovább az életét és nevelte a maradék 5 gyereket. Házimunkát és főzést azért tudtak ennyi gyerek mellett csinálni, mert nem figyeltek rájuk minden másodpercben, mint manapság és hát mint tudjuk, egy pillanat alatt történhet baleset. Ezért is érte meg kevés az egészségesen a felnőtt kórt. Régen meg vagy egész nap bent volt a totyogó a rácsos ágyba, vagy a nagyobb testvéreivel a kertben, és vagy elcsatangolt vagy nem, vagy vigyáztak rá a nagyobbak, vagy nem.

Régen pl. a földművelő asszonyok a fákra kötötték fel a babákat, és csak szoptatni mentek oda, de ha valami baja lett (pl. megcsípte egy darázs és allergiás volt rá, vagy elengedett az anyag, és leesett a földre...), akkor így járt. Volt olyan, aki pl. fent hagyta lógva a gyereket és csak otthon vette észre. A parasztember meg a földbe félig beásta, hogy ne kószáljon el. A nagyobbakat meg befogták, és ha visszabeszélt, akkor kapott két akkora pofont, hogy a fal adta a másikat.


Na, ezért tudtak több gyerek mellett háztartást vezetni, meg főzni, meg megfejni a tehenet és kiganajozni a csirkéket. Úgyhogy ne hasonlítsuk már össze a régi időket a mostanival.

2017. júl. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%
*kort (nem kórt)
2017. júl. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, köszönöm és köszönöm. Meg ahol együtt élt, nagymama, nagypapa, nagynèkik, testvérek ott nem volt nehéz mindent megcsinálni.Volt ki vigyázzon a kicsikre

.

2017. júl. 12. 14:10
 10/16 anonim ***** válasza:
14%

Szia. Egy 2 honaposom van. Anyara nem lehet szamitani, dediek szivesen vigyaznak ra - 72 es 82 evesek - pl most is beszelgettunk veluk es nagyim megszolalt: nem most lesz 15-en a pincebal? De - mondtam - miert? Tavaly se tudtal elmenni, mert dolgoztal. Iden nincs kedved? Volna, csak tudod, anya milyen! Mindig akad valami fontosabb dolga.. ma is meg 7-kor kerdezte, hogy felmegyunk-e hozza, 10-kor meg az ures lakas fogadott minket. Nincs kire bizni Noncsit. Menjetek csak, mi kimegyunk hozzatok es vigyazunk ra. Szorakozz egy kicsit! (Es tenyleg nem en kertem. Imadjak a dedunokajukat, es nagyon szivesen vannak vele, hogy kimozduljunk, de a takaritast, fozest egyedul oldom meg.)

Kidolgoztam egy rutint, a rutinnak a lenyege, hogy a babam etkezesi szokasahoz igazodva napi szinten egy picit takaritok. Hajnal 4-kor kelek, ilyenkor ferjem is alszik, Noncsi is alszik.. Ez az en me-time-om. Lefozom a kavemat, arcot mosok hideg vizzel, fogom az aktualis konyvemet es kiulok a teraszra elolvasni egy fejezetet. Ha megvagyok - kozben a napkelte sem utolso latvany -, bejovok es tornazok egyet a nappaliban. Tornat koveti egy zuhany. A furdoben bekenem magam testapoloval, korrektorral eltuntetem a szemem alatti karikakat, feldobok egy minimalis sminket es felcsatolom a hajam. Eztan bekenem magam testapoloval, felveszek egy rovidgatyat es egy topot. Nem szeretek szakadtnak lenni attol, hogy itthon vagyok. Es beinditok egy mosast, ez a legaelso takaritasi tevekenyseg amit elvegzek. Csak kivalasztom a mosando ruhakat, mosopor, oblito a gepbe es 1.5 orara beallitom az idozitot. Kimegyek a konyhaba, csinalok egy szendvicset, azt megeszem, kozben lefozom a kavet es kipakolok a mosogatogepbol. Semmi extra. Elkeszitem a tapszert. Hatkor kajcsi. Hordozokendore kotom, megyunk a szomszed portara, amit fel eve vettunk meg, es megetetjuk az allatokat. Eloszor Lili kutya es Pajkos macska kap enni, aztan a haszonallatok. 10 db tyuk van, oket kiganejozom, megetetem, kiszedem aloluk a tojasokat, 2 db kakasurfi is kap enni. 10 db kacsa, 10 db nyuszi, 10 db birka, 10 db tehen es 2 db kecske is van. A teheneket es a kecskeket lefejem. Visszajovunk, megontozom a viragokat, kap enni idebent a horcsog es a halak is. Kicsit kifujom magam, kovetkezo kajalasig visszafekszunk apa melle. 9 utan mondokazunk, altalaban Weores Sandor mondokait olvasom neki v bealszik v nem, ha igen, akkor jo, kimegyek fozni, ha nem, apaval van v jon velem, mikor apa epp nincs itthon, mert dolgozik. Olyan eteleket fozok, amik gyorsan megvannak, meg terhesseg alatt osszeirtam gyors, fel oras recepteket amikkel nincs baj pl nem eg oda, ha sir Noncsi. Elmosogatok, rendet rakok a konyhaban es felmosok. Megebedelunk a parommal, vagy csak en egyedul es eszik Noncsi is. 12 utan leteszem a kisagyaba, nincs jatek, semmi, csendes piheno van. En ilyenkor kitakaritok egy szobat - ha nem alszik, akkor sincs baj, mert nagyon kiegyensulyozott gyerek es amelyik szobat takaritom o ott van. Felosztottam ezt is a het napjai szerint: hetfon a babaszobat takaritom, kedden a furdot, szerdan a konyhat, csutortokon az udvart, penteken a kertet csinositgatom. Szombaton pihenek, vasarnap menut tervezek, bevasarlo listat irok es uj agyat huzok, mert nagyon szeretem tiszta agyban kezdeni a hetet, tehat ez a nap a haloe. Ugye milyen izgalmas?! :D Na, de ott tartottunk, hogy 12 eves, utana jon a 3 orasi. Ilyenkor fejlesztem: hasra fektetem, hogy a nyaki izma erosodjon, mert azt olvastam, hogy hamarabb tanulnak meg kuszni-maszni. Ismertetem dolgokkal, kezebe adok textilt, tollat, csorgot. Beszelek hozza, megkerem, kovesse az ujjamat a szemevel. Olvasok neki. Aztan pihenunk. 5 utan kiteregetem a napi ruhat a mosogepbol, mert ilyenkor mar nincs olyan nagy meleg nalunk az erdo miatt :) Felporszivozok es felmosok. Lezuhanyozok, lemosom a sminkem, atoltozok. Lefurdetem Noncsit is, behintozom a honaljat, megkapja a vigantolt, eszik es alvas. Kb hetkor. Es fura, mintha tudna, hogy ilyenkor anya mar nem jatszik vele, elcsendesefik a haz. Sotetedes utan pedig elalszik magatol. Egyszer kel ejszaka, fel 3-kor. Ha sir v van vmi baja, akkor futok, rohanok hozza, de egyebkent ilyenkor szoktunk a ferjemmel filmet nezni, szeretkezni, beszelgetni a teraszon, ill, ha szerencsem van es elalszik Noncsi 7 utan nem sokkal, akkor fel szoktunk menni a kertbe belocsolni - par napja az esozes miatt nem kellett - leszedni a cukkinit, patisszont, paprikat, uborkat. Mihelyst tobb termesunk lesz, indul a nagyuzemi lecso, paradicsomle, ketchup, savanyusag gyartas :D Ammellett, hogy ejszakankent, ha nem tudok aludni, kecskesajtot keszitek vagy epp sutit sutok, a regenyemmel haladok, esetleg tanulok. Sokszor van, hogy nem tudok aludni, egyszeruen annyira szep az elet, miota Noncsi van, hogy tul vagyok porogve es elofordul, hogy nem vagyok almos :)) Tudom, hogy meg kicsi a babam es majd valtozik a rutinom, de nem baj, a valtozas az elet resze. :))

2017. júl. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!