Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnék egy napirendet...

Hogyan tudnék egy napirendet kialakítani 3 hós kislányomnál? Milyen módszerrel csináljam?

Figyelt kérdés
Az éjszakát már átalussza, de nappal gondjaink vannak. Van, hogy egész nap alszik, evés után csukja is le a szemét, de van, hogy nem akar aludni. Emiatt váloztó a fürdés és az esti evés, lefekvés is. Próbáltam vele rutinszerűen nap mint nap ugyanazokat csinálni, hátha akkor megy, hetekig írtam, hogy mikor alszik, talán úgy be tudom, valahogy szabályozni, de nem működik nála. Nektek mi működött?
2010. máj. 21. 17:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is az a gond, hogy max. 30 perceket alszik, így borul minden. Hogyan lehetne rábírni hosszabb alvásra? Kb. 10-ből 1x tudom csak visszaaltatni.
2010. máj. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, a babák alvási ciklusa nagyjából 40 perces, és akkor jön egy felületes alvási fázis, amiből könnyen felébrednek, amíg meg nem tanulják magukat visszaaltatni. Ez éjjel, úgy tűnik, jól megy babádnak. Akkor is keveset alszik babád, amikor jól kifárad nappal? Ekkor áltag 1,5 órát bírnak ébren. Igaziból több oka is lehet, h felébred: az enyém általában nem volt elég fáradt, de lehet h pont ellenkezőleg: túl sok inger érte. Ezt nehéz megmondani. Az biztos, h ebben a korban még nagyon sokat lehet tenni azért h ügyesen megtanuljanak aludni,így kipihenik magukat, és a mama is. A napirend ezért rengeteget tehet. Azt tduom mondani h kitartás: lehet h pár hétbe telik, mire kitalópasztalod, mi a jó nektek, de meglesz az eredménye a kitartasz.
2010. máj. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Köszönöm a bíztató szavakat! Éjszaka egyébként szépen alszik, csak 1x ébred enni, de a nappalok tényleg durvák így, hogy nem nagyon alszik. Most 4 hónapos, állítólag ilyenkor már 2-3 órát vannak ébren, az enyém is, de sosem tudom, hogy vajon azért nem alszik-e többet, mert még nem elég fáradt, vagy azért, mert már túl fáradt. A napirendet próbálom tartani, de ahogy írtam, az alvások miatt minden borul: felébred, amikor még nem éhes, ilyenkor játék, majd az evés, majd a peluscsere, majd a játék, majd az alvás(ka). Milyen módszerrel lehet megtanítani a visszaalvásra (na meg az önálló elavásra, mert az sem megy neki)? Sírni hagyni nem fogom persze. Ja, és a babakocsiban is csak fél órát alszik, nem nagyon szereti.
2010. máj. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Eg jól bevált elalvási rituálé segíthet. A miénk: Baba ágyba, takaró legyűködve a matrac szélén, cumi a szájba, homloksimi és bekapcsolom a légzésfigyelőt. Ha az utóbbi kimarad, Őkelme "figyelmeztet", mert a tekintete azt keresi. Aztán Babám elkezdi simogatni a fejvédőjét, "megszámolja" a csillagokat és alszik is. Időnként vissza kell adni a cumit, de nagyon ritkán. Most nyolc hónapos, épp átáll három alvásról kettőre, és ez hosszabb alvásokat "követel". 10.30kor leteszem, és elvileg délig, fél egyig, jó, ha alszik. Néha hallom, ahogy csivitel 11.30-kor, de nem megyek be hozzá, visszateszi a cumit és alszik még egyet. Ha nem sírdogál, v kiabál, akkor én nem mennék még be hozzá, hátha sikerül neki visszaaludni, de más módszert sajna nem tudok. Ha bemész hozzá, szinte biztos h nem alszik tovább, szerintem. A felvesz-letesz tuti nem működne (bár ezt éjjel sem kellett alkalmaznunk szerencsére). Egyébként nagyon-nagyon jó h alszik a Babád éjjel, még akkor is ha nappal keveset, lehet h ilyen tipus. Hamar megnől, és egyre több dologgal elfoglalja magát nappal.
2010. máj. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!