Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem alszik túl sokat?

Nem alszik túl sokat?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos a kisfiam. 3x alszik napközben, ez eddig oké. Viszont a délelőtti és a kora délutàni alvás még mindig 2-3 óra. A késő délutáni 20-30 perc. Éjszaka kb 9-11 órát alszik.

Nem sok az a 2-3 óra nár ilyenkor?


2017. júl. 18. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha eszik, gyarapodik akkor nem :)

Ha nem nő a súlya, erőtlen és nincs jókedve, akkor gyanús.

2017. júl. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Jó kedvű, nagyon jó erőben van. A súlygyarapodás viszont most kicsit belassult (szerintem). Doktornő, védőnő nem mondta, hogy nem elég.

Csak furcsa, hogy mindenhol azt olvasni, ilyenkor már csak 30-90 percet alszanak.

2017. júl. 18. 09:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Épp ezért nem olvastam ajánlásokat. Mert idegessé tesznek ha nem úgy van velünk is..


Nekem az a logikus, hogy a kedélyállapotát és a pelust kell nézni (na meg a mérleget, de azt is csak havonta).

Engem már toltak le, hogy eddig 600 grammokat hízott a fiam havonta aztán egyszer csak 200-at. De hát egyértelmű volt: elkezdett mászni és mozogni. Persze, hogy felhasználja az energiáját. (Közben meg tökéletesen duplázta féléves korára a súlyát, szóval látszott, hogy nincs gond)


Amúgy szerintem a meleg miatt is aludhat sokat. Ha itthon vagyunk mi is, sokkal többet alszik a fiam mintha sétálnánk vagy mennénk valahova. Levegőn nézelődik, nevet a galambokra stb. Nem fáradt. Olyankor sokkal jobban tartja az alvás idejeit. Bezzeg ha otthon vagyunk akkor többször nyomja el az álom..

2017. júl. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 piroska és a farkas ***** válasza:
8 hónapos a kisfiam. 6- kor eszik, fél9- ig visszaalszik. Utána 11- 12.30- ig alszik, majd du 15-17.15- ig. Este fél8-8 között alszik el. Jó súlyú, és az ébrenlétekem végigmozogja és vigyorogja. Kislányom 7 hónaposan már csak du aludt másfél órát.
2017. júl. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!