Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor beszel a baba?

Mikor beszel a baba?

Figyelt kérdés
A kislànyom már elmult 19honapos és még nem beszel annyit se mond hogy "anya vagy apa" annyit mond hogy "nem" ez ugye nem jelent bajt? :) kicsit aggodom :/
2017. júl. 18. 12:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Valtozo. En kislanyom 17 honapos, o is ennyit mond, hogy anya, apa, baba, nem..

nemreg talalkoztunk egy masik 18 honapos babaval, aki mar szepen tisztan mondta, hogy "add ide", stb. Annak a kislanynak volt egy idosebb testvere, az anyukaja mondta is, hogy a nagyteso fel evesen meg nem mondott semmit, max hogy apa anya, de szerinte sokat szamit, hogy a nagyteso ott van, es tole sokat tanult.

2017. júl. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hat nekunk csak azt mondja hogy "nem" igyekszunk nagyon sokat beszelni neki meg olvasni
2017. júl. 18. 13:25
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nagyon változó és babától is függ. Van aki már másfél évesen tőmondatokat mond, van aki pedig csak két és fél éves korától kezd szavakat alkotni. Szerintem ne aggódj. Ha sokat beszéltek hozzá, énekelsz, mondókák, stb az kicsit elősegítheti. Lehet ő majd az a típus lesz aki majd hirtelen kezd el beszélni és akkor meg majd be sem áll a szája :D
2017. júl. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom kb két és fél éves korában szólalt meg először, de akkor már többszavas mondatokat mondott. Gyógypedagógusként nem aggódtam, láttam a lányomon, hogy nincs értelmileg lemaradva, sem fejlődésileg baja. Betudtam annak, hogy mi nagy család vagyunk, együtt élünk a másik három kamasz korú gyermekemmel és a szüleimmel. Igazából a picinek nem volt különösebb oka arra, hogy megszólaljon, hiszen nyekkent egyet és valaki tuti, hogy kisegítette. Elég volt néznie amit szeretett volna, vagy oda állt vagy mutogatott. Tudom, mi rontottuk el, de valójában nem történt semmi baj.

Ne hasonlígltgasd a sajátodat máséhoz, minden babának más a fejlődési "ütemterve" :) nincs sablon, hogy mikor mit kell tudnia. Olyan határok vannak, hogy legkésőbbi időpont, de, mint szakember mondom nyugi! Ha érti, amit mondasz neki, vagy pl megkéred, hogy hozza neked a zokniját, vagy mutassa meg hol az ágyacskája, addig ne aggódj. Ha van kommunikációs csatornája addig nyugi!

2017. júl. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!