Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónapos kisfiam inkább a...

3 hónapos kisfiam inkább a bal kezét használja, és ebből adódóan sokszor balra van fordítva a feje. Baj lehet?

Figyelt kérdés

Kisfiam pont ma 3 hónapos. Azt vettem észre az utóbbi időben, hogy a bal kezét jobban használja, mint a jobbat. Ebből adódóan pl h bekapja, balra fordítja a fejét. Ha felhúzom ülésbe akkor is balra fordítja, ha hasra rakom, automatikusan buksi emelésnél is arra fordul, ha alszik, akkoris. Ettől függetlenül, ha csörgőt rázok neki, szépen követi jobbra is, ha felveszem a bal vállamra, tehát ahhoz, hogy kifelé forduljon, jobbra kell neki a fejét fordítani, nem sír, nem zavarja. Tegnap óta alvásnál fejéhez bal oldalra pokrócot teszek, hogy ne tudjon arra fordulni. Más tapasztalt valami hasonlót? Vagy szerintetek baj van? Kedden megyünk dokihoz, akkor rákérdezek, csak addigis jó volna megnyugodni!

Amúgy 1-2 hónaposan pont fordítva volt, akkor állandóan jobbra volt a feje...


Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


2010. máj. 22. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne tegyél oda pokrócot.Azzal csak annyit érsz el,hogy nyugtalanul fog aludni,mert nem fordulhat arra,amerre neki jó. Semmi baja nem lesz attól,hogy balra fordul. Valószínűleg balkezes lesz majd később,de még ez sem biztos. Nincs semmi baj ezzel. És ne húzd fel soha ülésbe,mert árthat a gerincének.
2010. máj. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az ülésbe húzással én sem értek egyet, de 1 hónaposan nyaki hipotónia gyanú miatt, azt mondta a doki, hogy gyakorolni kell... mindennap legalább 2x, 3x húzzam fel, mert ezzel erősödik a nyaka. Plussz ugye minél többet legyen hason, hogy emelgesse a fejét. Ennek az lett az erdeménye, hogy 2 hónaposan, ugyan azt mondta a doki, hogy nagyok sokat erősödött, de egyszerűen utál hason lenni. Ha hasra rakom, rögtön sír. Nincs szívem kínozni.

Köszi azért az infót, elvettem tőle a pokrócot.

2010. máj. 22. 09:29
 3/5 anonim ***** válasza:
az én kisfiam is bal irányba kezdte, mindent bal kézzel tapogatott kb. ennyi idősen. Ma már mindkét kezét használja, egyszerre :) Most 4 hónapos. Szerintem semmi baja, egyszerűen kényelmesebb neki bal oldalon. Te sem fekszel olyan testhelyzetbe, ami kényelmetlen neked.
2010. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt nálunk is, de szóról szóra. Annyi, hogy nálunk két hónaposan volt az, ami nálatok egy hónaposan.

8 hetesen elkezdte nézegetni a jobb kezét. Aztán 2,5-3 hónaposan, ahogy nálatok is, áttért a balra. Voltunk neurologusnál, mozgásfejlődési vizsgálaton, ortopédián, sehol nem láttak kóros elváltozást, nem volt letapadva sehol neki. Most 6 hónapos, már 1,5 hónapja fordul hátról oldalra illetve hasra, de csak a bal oldalára (valószínű, hogy a jobb keze erősebb) Már nem aggódok rajta, mert ha ennyi helyen mondták, hogy szervi baja nincs, akkor majd rájön, hogy jobb oldalra is lehet fordulni. Szóval nálunk is volt egy időszak, hogy csak a balkezét használta, és bal oldalra tartotta a fejét. Párom szerint túlaggódtam.


Így szerintem nálatok is ez van. Mi is feladatanak kaptuk az ülésbehúzást a nyaka miatt (ami nem ültetés, mert egyből visszaegengeded) meg a hason fekvést. A fiam is utálta, ordított, volt, hogy egy nap csak egyszer tudtam hasra tenni a napi 3-4 helyett, mert egyszerűen nem volt rá mód, idő vagy nem is tudom. Mióta megtanult forogni, mostmár csak hason van állandóan, pakolgatja a játékokat és ügyesen kinyomja magát.


Ezért én azt mondom, hogy nyugodtan folytasd a gyakorlatokat, amikor tudjátok, de nem kell erőltetni. Ha esetleg nagyon zavar a balra nézése, kérj beutalót ortopédiára (a kötelezőnél csak a csípőjét nézték nálunk, de külön beutalóval megnézték a nyakát is)


Ne aggódj. Pár hét múlva már nem is fogod látni hanyatt a gyerkőcöt, és majd megtalálja a másik oldalát is.

A pokrócos megoldást én sem javaslom, inkább játékokat tegyél arra az oldalra, amire szeretnéd, hogy forduljon.

(Bár nálunk ez sem segít, mert inkább elfordul balra hasra, aztán hason valahogy odafickándozik a játékokhoz... :o))

Bocsi, ha hosszú lettem.

2010. máj. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok!


Kedves Utolsó!

Nálunk kötelező csípőszűrés sem volt... de majd szólok a dokinak mindenképpen, hátha mond rá valamit!

Gratulálok, hogy ilyen ügyi a kis bébid!


Jó babázást!

2010. máj. 22. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!