Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első cipővel kapcsolatban:...

Első cipővel kapcsolatban: miért kell, hogy a cipő tartsa a bokát? Azt mondják a legjobb, ha mezítláb van a baba. Akkor nem olyan cipő kellene, ami szinte olyan mint egy zokni, csak védje a kosztól stb a lábat?

Figyelt kérdés
Biztos van valami magyarázat, ortopédiailag kell gondolom. Akkor viszont tudnátok olyan cipőt ajánlani nekem, ami megfelel első cipőnek, de olcsó?
2010. máj. 22. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Azért kell, hgoy tartsa a bokát, mert a boka és a lábszár izmai, ínai, ízületei még gyengék, eddig nem dolgoztak, hiszen feküdt vagy ült a kicsi, nem voltak terhelve. EZért kell a magasszárú cipő, hogy a gyenge izmokat támogassa addig, amíg meg nem erősödnek.
2010. máj. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De akkor miért mondják, hogy mezítláb a legjobb? Ha itthon mezítláb van és úgy gyakorolja a járást, akkor sem segíti sem, hogy tartsa az inakat, izmokat.

Persze, nem kötözködni akarok, csak nem értem. Azt értem, amit is mondasz, logikus is, csak az nem, hogy akkor miért mezítláb a legjobb mégis?

És olcsóbb cipőben tudsz segíteni? Hármasikreim vannak, és még egy 5 ezer forintos cipő is háromszorosan 15 ezer, és ha belegondolok, hogy havonta-jobb esetben kéthavonta kinövik... ajajjajj!

2010. máj. 22. 10:41
 3/9 anonim ***** válasza:
A deichmannban lehet kapni bobby shoes-t, az ortopéd doki szerint teljesen jó, mert hajlékony a talpa, tartja a bokáját, és nincs benne harántemelő. 2990Ft. A mezítláb valóban a legjobb, a bokát akkor kell tartani, ha cipőt adsz rá, mert úgy teljesen másként érzékelnek az izmok a talpában, és könnyebben kibillen a bokája oldalra.
2010. máj. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én most vettem a babámnak a C und A-ban 1990-ért egy olyan cipőt, ami tartja a bokáját is (beváltottam a dm-es kupont, így csak a felét fizettem, tehát 995 Ft-ot).Tépőzáras.Gondoltam itthon jó lesz abban gyakorolni, mert most tanul menni.Amúgy szép kis cipő, és a talpa nem csúszik.

2010. máj. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

C A nálunk nincs és a közelben sem, de a Deichmannban akkor szétnézek. Köszönöm szépen!

Ha valakinek van még ötlete, várom!

2010. máj. 22. 11:55
 6/9 anonim ***** válasza:

Na, hallod, ezt én sem értem.

Mindenesetre nekünk sarokdöntöttet írtak fel.

Dr.Leo, Elefanten, Salus, Siesta (marha drága) jók.


Ja, Herbáriában is lehet cipőt kapni, én ott láttam7e-ért szépet és nem mellesleg sarokdöntöttet.


Ha nem félsz, átvehetsz használtan más anyukától ilyet, bár ezt az orvosok nem javasolják.


A lényeg, hogy magas legyen a boka, hogy tartson, kemény a kérge saroknál és stabilra be tudd kötni, ne lógjon a lábán. Na meg a talpa hajlékony legen, ne kemény, merev.

2010. máj. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én fiam nyár végén indult el. Sima, egyszerű szandit vettünk neki, őszre pedig egy Adidas kiscipőt, ami szintén nem boka tartós volt. A védőnőnk mondta, hogy most már elavult az a nézet, hogy magas szárú, haránt emelős cipő kell a járni tanuló babáknak. Arra viszont figyeltem, hogy a cipő talpát össze tudjam hajtani.

2010. máj. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A legjobb az ha mezítláb van, így fejlődnek a legjobban a lábizmai, így erősödik meg a lába, ezért a legjobb a puhatalpú cipő, ez természetesen nem tartja a bokát, de nem is kell neki, mert ha a gyerek mezítláb van, akkor sem tartja semmi a bokáját. Azért szokták mondani, hogy olyan cipő kell, ami tartja a bokáját, mert ha kemény, vagy keményebb talpú cipőt veszel neki, az ugye nem egy természetes állapot a lábnak, és ebben a helyzetben kell a boka megtámasztása. Tehát bokát tartó cipőre akkor van szükség, ha annak a talpa is kemény. A legjobb a puhatalpú cipő, tudom ajánlani a liliputi cipőket, nálunk nagyon beváltak!
2010. máj. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsónak: aha! Így már logikus! Akkor már meg is van, milyet veszek, vaterán találtam puhatalpút 3 ezerért. végül is majdnem olyan, mint a liliputi és társai. Aztán majd őszre-télre meg kapnak keményebb talpút, bokatartósat. De arra ráérünk még!

Köszönöm a válaszokat!

2010. máj. 22. 21:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!