Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális, hogy ha én most...

Normális, hogy ha én most szülnék fogalmam sem lenne mit kezdenek egy gyerekkel és azt sem tudom miket kellene neki bevásárolni szülés előtt?

Figyelt kérdés

Baratnőm most szült, es annyi mindent bevasaroltak a babanak meg mielott megszült. Én kb azt sem tudtam, hogy kellenek ilyenek?

En is szeretnék gyereket, de tok be vagyok parazva...


2017. júl. 25. 14:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Tudnátok konyvet ajanlani ami felkeszit minenre?
2017. júl. 25. 14:28
 2/6 anonim ***** válasza:
Van egy tök jó telefonos app Baba mama a neve :) abban csomó hasznos info van
2017. júl. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

a védőnőtől is kapnod kell kelengyelistát, tételesen felsorolva.


Én is készítettem, különszedve a fontos, a hasznos és a legkevésbé fontos dolgokat, körülbelüli árakkal, és darabszámmal.


De interneten is van fent egy csomó, mindenki megtalálja az anyagi lehetőségeihez mérten legjobbat. Meg ha ide írsz ki egy kérdést, tapasztalt anyukák is felsorolják mit kell beszerezni előre.

2017. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én se tudtam mi fán terem egy baba, csak azt tudtam hogy családot szeretnék alapítani a férjemmel de tele voltam félelemmel, hiszen egész életemben egyszer volt a kezembe kisbaba kb 2 percet,családba nem is voltak nagyon.

Őszinte leszek, én itt gyakorin is rengeteget okosodtam, visszaolvasgattam a témákba, más anyukák tapasztalatait leírva és mivel itt problémákat/gondokat kérdeznek többet azokra is úgy éreztem fel voltam készülve.

Hát a valóság teljesen más, mikor megszületett hihetetlen volt hogy ő volt bennem 9 hónapot , de annyira ösztönös minden hogy én is meglepődtem. Férjem sokkal jobban félt, bennem elszálltak ezek és csináltam amit a szívem diktált.

Youtubeon is persze néztem babaápolási videókat hogy kell pelenkázni,fürdetni de mikor ott a kezedbe egy nyeklő-nyakló újszülött ezek semmit nem érnek.

Szóval én terhesség alatt elég sokat bújtam a netet, tényleg rengeteg weboldal van ami felkészít, fórumok meg segítenek a hétköznapi anyukák tapasztalait megismerni, többi meg ösztönösen menni fog ne aggódj.

Nálunk minden összejött babaként, hasfájás,reflux, szájpenész,koszmó, könnycsatorna elzáródás, székrekedés 1 éveg korig, fogzás extra nehezen viselve, szóval első 1 év kemény de megedződsz ne aggódj.

2017. júl. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Azért ne aggódj, nem úgy jön a baba, hogy ma szexelsz, holnap szülsz.

Szerencsére van 7-8 hónapod felkészülni a baba érkezésére, az azért elég sok idő.


Én azt tanácsolom, olvass minél több helyen utána, és vonj átlagot. Mert egyrészt sok helyen sok hülyeséget is írnak, másrészt lehet, hogy nem sokra mész a védőnőddel.

(én kb semmire nem mentem vele, sem listát nem adott, és baromi tájékozatlan volt)

2017. júl. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Normális, persze, minek foglalkoznál ezzel, amíg nem aktuális? Én se tudtam semmit, soha nem is volt baba a közelebbi környezetemben, a kezemben sem volt sosem. A terhesség alatt kezdtem utánajárni, hogy mégis mi kellhet, írogattam egy listát, amit folyamatosan bővítettem, illetve néha elmentünk vásárolni, és húztam le, ami már megvolt. Így a végére egész jól összeszedtünk mindent, 1-2 dolog volt csak, amit a kislányom születése után vettünk meg.

Hogy mit kell vele kezdeni, ösztönös, meg amúgy az alapokat meg is mutatják. Ahogy említettem, nekem soha még csak a kezemben sem volt kisbaba, amíg a kezembe nem nyomták az enyémet. Annyit tudtam, hogy tartani kell a fejét, akkor nagy baj már nem lehet. A csecsemősök segítettek, hogyan tegyem mellre, egyszer megmutatták a pelenkázást, a köldökcsonk kezelését, majd otthon anyukám a fürdetést és kész. Igazából ha ezek megvannak, akkor már elboldogulsz vele, a többi jön majd magától tényleg (tudom, ez hihetetlen, nekem is az volt, de tényleg így van).

2017. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!