Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az ami teljesen más a...

Mi az ami teljesen más a babával, mint amire számítottál előtte?

Figyelt kérdés
(Rosszra vagy jó ra szamitottal de az ellenkezője lett)
2017. júl. 27. 12:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Álmomban sem hittem, hogy nem jön össze a szoptatás, miután akár vizsgázhattam volna is az lll anyagaiból.

(Mint kiderült sok baromságot írnak pl. : a refluxról és az izomtónuszavarokat nem. is tárgyalják)


És azt se gondoltam hogy 1 év alatt 4-szer kell befeküdnünk a kórházba, makkegészséges gyereket jósoltak az uh-k.

2017. júl. 27. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
10%
Semmi nem változott!nem is terveztem el előre semmit és egyáltalán nem is görcsöltem hogy mi lesz ha meglesz a baba stb...számítani meg nem is kell mert ha nem úgy lesz csalódsz.az a baj h sokan olvasgatnak h ilyen hasfajos igy nem alszik elég-e a tejem,én nem olvastam az interneten ilyenekről hiszen minden baba más.felesleges!
2017. júl. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mi a baja a babádnak első?
2017. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
62%
Nem számítottam rá, hogy a krónikus betegségem, nagymértékben romlik a terhesség alatt, ráadásul vészes terhességi hányással végighányom a terhességet, az utolsó hónapokat kórházban. Azt gondoltam, hogy a császár fájdalmas lesz, de nem volt az és azt hittem, hogy minden csecsemő non-stop bőg, az enyém viszont egy csendes nyugodt gyerek szerencsére. Azt gondoltam, h el fogok hízni, csíkok, narancsbőr lesz rajtam, egyik sem lett.
2017. júl. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
61%
Nem gondoltam, hogy egy egyszerű bevásárlást is 2 munkabeosztáshoz kell igazítani és egyébként is ennyire házhoz leszek kötve mint most
2017. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A szoptatás kellemes meglepetés volt, féltem tőle, mert olvastam a horrorsztorikat a kínlódásokról, vérző mellről, fájdalomról, meg anyám kántálta, hogy úgyse fog sokáig menni, ő sem tudott 2-3 hónapnál tovább szoptatni se engem, se a húgomat. Ehhez képest semmi gond nem volt, császár után gyönyörűen megindult a tejem, a lányom egyből ügyesen szívta, jó technikával, több, mint 2 évig szoptattam. A legnagyobb kellemetlenség az volt, hogy hajlamos vagyok a mellgyulladásra, és gyakran begyulladt, de gyorsan megoldottam.

Nem gondoltam, hogy inkább hordozni fogok babakocsi helyett, de így lett. Azt hittem, türelmetlenebb vagyok, de egész jól bírják az idegeim a hisztiket is.

Nem számítottam viszont rossz evő, rossz alvó babára, de az lett. Az evés csak addig volt problémamentes, míg kizárólag szopott, a rendes kajákkal meggyűlt a bajunk, 2-3 hónapja kezdett ez normalizálódni (2 éves múlt a lányom). Alvás... már csak egyszer kel éjjel. Jónak indult, 4 honapos koráig átaludta az éjszakát, utána egyre többször ébredt. Voltak extrém rossz időszakok, az átlag 5-6 ébredés/éj volt.

Összességében nekem tök pozitív tapasztalat a gyerekvállalás, nem érzem nehéznek, bár vannak kevésbé gördülékeny napok.

2017. júl. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondoltam volna hogy ilyen durva dolog az alváshiány, tényleg megértem hogy a középkorba kínoztak ezzel a módszerrel, az elején volt hogy hallucináltam, majdnem összeestem annyira rossz alvó babám volt, most 15 hónapos még mindig kel éjjel.

Nem gondoltam volna hogy ennyire lehet aggódni valakiért, és ennyire lehet szeretni valakit, sose volt még baba a közelembe/családba mielőtt megszületett, hihetetlen érzés tényleg.

Nem gondoltam volna hogy a saját családom fog az idegeimre menni az elején, hogy nem gondolnak bele hogy 3-asba is össze kell majd szoknunk mint egy család, és nekem kell a szüleimmel leülni beszélgetni hogy jó lenne ha kevesebbet jönnének.

Nem gondoltam volna hogy a férjem ilyen jó apa lesz, persze tudtam hogy jó férj de hogy apaként is ennyire odateszi magát, csak még jobban beleszerettem.

Szóval egyaránt volt negatív és pozitív csalódás is, az egész egy érzelmi hullámvasút tud lenni, de tényleg hatalmas élmény.

2017. júl. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Éppen 3 éves a lányom. Sosem hittem, hogy ennyire csodás lesz az egész. Imádok minden percet vele, a hisztik sem borítanak ki annyira, 2-3 perc és egyikőnk sem emlékszik rá. Egyáltalán nem görcsöltem semmire sem rá, hagytam, hogy a dolgok maguktól történjenek.
2017. júl. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én az itt olvasottak miatt féltem a kialvatlanságtól, és a "nincs időm semmire" dologtól. Kár volt, szerencsére, mind a kettő jól alvó és nyugodt! :)
2017. júl. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az elsőnél azt gondoltam, hogy türelmesebb vagyok, de nem. Kiakadtam a sírástól és a kialvatlanságtól, sírva fakadtam, kiabáltam.

A másodiknál azt hittem, nem hat a pszichés trauma ilyen mértékben a tejtermelésre, de igen. Így őt csak 2 hónapig tudtam szoptatni.

2017. júl. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!