Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Teljesen elrontottam a kapcsol...

Teljesen elrontottam a kapcsolatom a babámmal?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon megviselt a szülés utani időszak. Lelkileg is, fizikailag is. Nem igazán figlalkoztam a kisfiammal azon kívül, hogy elláttam, mint egy robot...

Sajnos csak most döbbentem rá, és attól tartok, hogy egy életre elrontottam mindent. Nem hagytam rá soha, ha nyűglődött, sírt. Viszont kimondottan nem fordítottam rá hú de nagy figyelmet.

Tudom, hogy egy orbitális nagy barom voltam... rettegek, hogy mindent elrontottam... szerintetek?


2017. júl. 28. 12:14
 1/9 A kérdező kommentje:
4 hónapos baba
2017. júl. 28. 12:15
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Nyugodj meg, az a lényeg, hogy segítettél neki mikor kérte, nem hagytad magára! Mostantól meg gondolom úgyis változtatsz ezen. Nincs veszve semmi!
2017. júl. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem is orbitalis barom vagy... ha azt gondolod, hogy 4 honap alatt el lehet rontani mindent, illetve, hogy mas anyak az elso 4 honapban ennel tobbet adnak a gyerekuknek.
2017. júl. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%
Ott voltal mellette, ellattad, nem hagytad cserben ha sirt, tehat szamithatott rad! 4 honapos a babad, meg csak most nyilik szamara a vilag! Semmit sem rontotral el! Jo anya vagy!!
2017. júl. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem rontottad el. Még nem késő. A lényeg, hogy most már máshogy állsz hozzá.
2017. júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
De szerinted milyen figyelmet kellett volna fordítanod rá?
2017. júl. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

4 hónaposan még azt se fogja fel, hogy ő különálló élőlény. A fizikai szükségletei ki voltak elégítve. Beszélgetni még nem tud és nem is igényli. Mi a fészkes fene az, ami szerinted kimaradt?


Nekem nagyon komplikált szülésem volt, erős vérveszteséggel, csonttöréssel, lágyszövetek traumás sérülésével. Fizikailag képtelen voltam egy-másfél hónapig az önellátásra is. WC akkor jutottam ki, ha a férjem kivitt, kitámogatott. Egyedül felülni se tudtam az ágyban.

Gyakorlatilag a családtagok látták el a lányomat, ha behozták, engem meg kitámasztottak párnákkal, akkor tudtam foglalkozni vele. Utána is lassan álltam rá a "babázásra".


Már 3 éves és lelkileg egészségesebb gyereket nem is kívánhatnék. Vidám, mindkettőnkhöz nagyon kötődik, emellett könnyen barátkozik és jól érzi magát idegenekkel is.

2017. júl. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ezek szerint túlgondoltam ezt az egészet. Csak a környezetemben mindenkitől azt hallom, hogy egész nap mondókáznak, énekelgetnek ... én meg eddig csak elvoltam mellette mint egy szobanövény ...

2017. júl. 28. 13:08
 9/9 anonim ***** válasza:

Nahat en is mindig ezen gorcsolok, de en pont az ellenkezojeben..hogy ellatom es melette csinalom a dolgom, fozok, mosok, takaritok, kapalom a kertet es kozben beszelek hozza, enekelek neki. Nagyon ritkan van olben, de nem is igenyli. Azt jobban szereti, ha fekszunk vele az agyban, mimt pl tegnap :)

En nem tartalak rossz anyanak, a rossz anyasag nem itt kezdodik. Megmondom neked oszinten, en most a wcrol irok es megyek zuhanyozni ugy, hogy ebren van, utana meg fozni. :) Nem kell egesz nap kinyalni a gyerek feneket, parom szerint nem ilyen a jo.szulo, hanem aki ellatja es gondozza, aki megtalalja az arany kozep utat a regi es az uj elete kozott :)

Viszont! Lehet, hogy nem erti meg, ha mondokazol neki, de az idegrendszeri fejlodeseben sokat segitesz neki. Ha tornaztatod, azzal elosegited a mihamarabbi kuszast-maszast pl sokat fekteted hasra stb..

2017. júl. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!