Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom mitévő legyek....

Nem tudom mitévő legyek. Nektek is volt ilyen? Valamit elrontottam?

Figyelt kérdés
2 hónapos a babám és az lenne a problémánk hogy ha leteszem akkor elkezd sírni. Igazából egy ideig nem baj hogy a kezemben van de egész nap nem cipelhetem.( jó tudom alszik is napközben) Vettem hordozókendőt de azt se mindig szereti.(gondolom karban jobban tud nézelődni) Nem arról van szó hogy leakarom rakni és nem akarok foglalkozni vele hanem van egy hordozója amibe ha belerakom akkor ott játszom vele.( Egy ideig még el is tudok vele játszani, mosolygunk egymásra de amint megunja magát sírni kezd) De van neki egy hintaszéke (pihenőszék) is azt kifejezetten utálja pedig még színes dolgok is lógnak le róla. Zörgős, csörgős játékokat is vettünk amiket az ennyi idős babák elvileg szeretnek. Csak is kézben érzi jól magát. Ha sétálni megyünk a babakocsit se szereti ott is sírni kezd amint lerakjuk. Először azt hittem, hogy fáj neki valamije de mindent leellenőriztem nála. Nem hasfájós sokat kakil és pukizik is gond nélkül. Ha látom hogy álmos elaltatom.Onnan gondolom hogy nem fáj semmije hogy amint felveszem abbahagyja a sírást. (jó tudom nyilván nem vagyok orvos) Anyukám azt tanácsolta, hogy hagyjam sírni ami szerintem nem megoldás. Másnak is volt ilyen? Ki fogja nőni? Ti mit csináltatok?

2017. júl. 26. 20:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy büfi van benne és ez a magyarázat arra hogy kézben jó neki ha függőlegesen tartod akkor.
2017. júl. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia az én lányom ha elaltattam és beraktam az ágyba egyből felkelt. Aztán kinőtte. Én nem hagytam sírni a gyerekemet figyelj még csak 2 hónapos 9 hónapig benned volt . Persze h keresi a közelségedet. Ez normàlis nekem a lányom kinőtte így egyik napról a másikra hagyott el dolgokat
2017. júl. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Büfi biztos nem lehet a probléma mert minden evés után büfiztetjük. Igen gondolom hogy kell a közelség de amikor játszom vele akkor is kb centikre vagyok tőle :) hmm de akkor várok hátha majd alakul a dolog
2017. júl. 26. 21:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Nagyon hasonló a helyzet nálunk is, most 9 hónapos, most kezd el ellenni, megmarad már babakocsiban, sőt el is alszik benne, nem ébred fel, ha felkelek mellőle, stb. Én SOHA nem hagytam sírni, elfogadtam, hogy ilyen, szüksége van a testközelségre. Ha megtanulja, hogy szàmíthat rád, mert kielégíted a szükségleteit, akkor majd szépen magától fog elkezdeni "leszakadni" rólad, mert tudni fogja, hogy ott vagy neki és reagálsz a hívására.
2017. júl. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én folyton megkaptam h elvan kapatva. De már amióta jár mar alig akar kézbe lenni. Szóval engem ez az elkapatás nem érdekelt.nekem olyat is csinalt h kimentem a szobábol és üvöltött.mondtam neki mindjárt jök csak wc zek . Annyiz hagytam sírni mert hát nem vihettem magammal mindenhova.
2017. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A fiunkat se lehetett nagyon sokáig letenni, első hónapban csak rajtunk aludt szinte és szépen lassan volt aztán hajlandó elleni a kiságyban stb ...mi se hagytuk sírni. Most is szereti a testkontaktust pedig már másfél éves, de amúgy nagyon önálló kezd már lenni, vidám és magabiztos, átalussza az éjszakát, elvan a babakocsiban is és autóban is hosszabb ideig de szeret felkéredzkedi az ölünkbe. Sokáig használtunk hordozókendőt is.

Szóval csak adj neki időt, nem fogod ezzel elkényeztetni ...nyugodtan vegyed ölbe, mesélj neki, énekelj stb és majd kinövi szép lassan és már egyedül is fel akarja majd fedezni a kornyezetét.

Ja és néhány baba nem szereti a túl zsúfolt, harsány díszítést/játékokat ...lehet hogy ha csak egy valami játék van a közelében akkor arra jobban tud koncentrálni és jobban le is köti ezáltal...max próbáld ki, vedztenivalód nincs.

2017. júl. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!