Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alhatok újra a barátomék...

Mikor alhatok újra a barátoméknál, ha koraszülött baba van náluk?

Figyelt kérdés

Láttam, hogy nemrégiben volt itt hasonló kérdés, de azt nem én tettem fel, így első nekifutásra, bár sok a hasonlóság. De abban nem koraszülött babáról van szó.


Barátom kishúgát most engedték haza (33. hétre született azt mondta és most 3 hetes), régebben elég sokat aludtam náluk, mivel jóban vagyok a szülőkkel, nem is volt ez gond. Igaz, hogy nagy a ház, de akkor is ezt meg kellene beszélni. Barátom mondta, hogy az anya mostanában elég ideges és nagyon nagyon félti a babát + mivel közel van az 50hez, sokan őt hibáztatják a koraszülésért, hogy bevállalta a terhességet, ezért nem lenne jó a "tűzzel játszani".


Ti mit javasoltok, egyáltalán érdemes ezt a témát felvetni a barátomnak a szülei felé vagy ha nem most, mennyi időt várjunk ezzel?


Előre is köszönöm a segítséget!



2017. júl. 31. 23:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%

Ha már hazaengedték a kórházból, akkor az azt jelenti, hogy minden rendben a babánál.

Azért kérdezz rá, hogy mikor mehetsz hozzájuk először csak látogatóba megnézni a babát.

2017. aug. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
13%

Szóval a barátod "kishuga" közel van az otvenhez, gondolom akkor a barátod is minimum 50..ehhez képest mindenki a szülőkkel lakik, a barátod a szüleitől ker engedélyt, hogy ott aludhass mert a húga most szült....jól értelmezem én ezt? Furcsa család.

Egyetlen akitől illene megkérdezni az a húg, bár szerintem ha lejárt a hat hét (és egyébként nagy házról van szó, nem lihegtek egy légtérben), akkor nyugodtan mehetsz. Felnőtt emberek élnek egy rakason, oké hogy ő szült de azért ettől másoknak még van élete. Bár őszintén megmondom furcsa szitu úgy ahogy van.

2017. aug. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát utolsó válaszoló ez kicsit valóban félreértelmezted. Aki 50 évhez közeli, ő a barátom édesanyja és neki született egy harmadik gyereke. A barátom húga 3 hetes vagy most őszintén nem értem, hogy hol ment félre az értelmezés.

2017. aug. 1. 12:45
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

12.#: Nem megy a szövegértelmezés? Ennyire nehéz?


A barát ANYJA szült, aki közelebb van az 50-hez.

A KISHÚG 3 hetes, aki koraszülött.

2017. aug. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Vagy a kiegészítés zavart be? Szóval akkor a barátom anyukája és a férje orvosok, akiknek most három gyermekük van a koraszülött babával együtt. Az anyuka a saját húgával veszekedett, aki így ugye a barátom nagynénje.
2017. aug. 1. 12:54
 16/19 anonim ***** válasza:
25%

Bocs, nekem zavaros volt a megfogalmazás, az első mondatban azt írod hogy a kishúgát most engedték haza, aztán zárójelben hogy azt mondta... én a kis hugra gondoltam, mint alanyra és úgy értettem, hogy ő mondta...

Meg lentebb is úgy értelmeztem az anyát, hogy a barátodnak ő nem anyja, nekem valamiért így jött le. Na meg a kiegészítés is kicsit zavaros. Bocs, én értelmeztem félre. De így is azt gondolom, h ház hét után nem gáz elmenni, ha valóban nagy a ház és egyébként senkit nem zavartok. De nyilván meg kell előtte kérdezni.

2017. aug. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
49%
*hat hét után
2017. aug. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
21%
14# nem kell ennyire arrogánsnak lenni, bárkivel előfordulhat h félre ért valamit. A stílusod viszont téged minősít.
2017. aug. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
74%
Nem hiszem, hogy arrogáns lennék, inkább szépen elmagyaráztam, mint anya a gyerekének, mit értettél félre. (Egyébként 10 válaszoló megértette a szitut, egyedül te nem.) Nem elég vázlatosan elolvasni a kérdést és kapkodva válaszolgatni valami oda nem illőt, a kérdező nem ezt várja tőlünk, hanem érdemi feleletet.
2017. aug. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!