Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy baj, hogy igénylem a...

Nagy baj, hogy igénylem a pici mellett is a kényelmi szolgáltatásokat?

Figyelt kérdés

Többen mondták, hogy majd ha megszületik a kislányunk, nem lesz sem időm, sem kedvem a fodrászhoz, szempillázáshoz, masszíroztatáshoz és a hasonló elfoglaltságokhoz.

4 hónapos, de ugyanúgy igénylem, hogy elmehessek a szépségszalonba, vagy masszíroztatni, esetleg tornázni. Jól esik az a pár óra 'egyedül', pedig imádom a lányomat. Nem is gondoltam, hogy ez baj lenne, mert a barátnőim is mondták, hogy ők sem szüntek meg a gyerekeik után nőnek lenni, de ma az egyik rokonom elég kioktató stílusban közölte, hogy kisbaba mellett nem arra kéne figyelnem, hogy mennyire nőtt le a körmöm, vagy hogy a hajam mindig tökéletesen álljon...

Nyilván nem ez a legfontosabb, de szeretek csinosan kinézni és igen, korábban felkelek azért, hogy sminkeljek és megcsináljam a hajam reggelente. De mégis úgy érzem, hogy ettől rosszabb anya vagyok, hogy magamra is több időt szánok.


2017. aug. 2. 18:53
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
De ha mondjuk nehezebb anyagi helyzetbe kerülnénk, egy percig sem gondolkoznék, hogy inkább a lányomra költsem-e a pénzt. Tehát nem ezek vannak mindenek felett.
2017. aug. 2. 18:56
 2/20 anonim ***** válasza:
77%
Bajnak érzed? Nem,tehát nem baj. Normális keretek között nem árt. Attól,hogy anya vagy, ugyanúgy maradtál nő is,nem lettél "semleges". Szerintem amíg megengedheted magadnak,és nem a kislány rovására megy,addig nyugodtan.
2017. aug. 2. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
95%
Inkább azon erőlködnél, hogy magabiztos, mások véleményétől nem függő felnőtt legyél.
2017. aug. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
72%

Az ilyen rokonokat zàrd ki az életedből! Amíg nem megy a pici rovàsàra miért ne jàrhatnàl szépítkezni. Feltételezem nem 2naponta mész fodràszhoz mosásra szàrítàsra. Nem hetente csinàltatsz új körmöt.

Élj úgy ahogy neked tetszik!

2017. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Ne törődj az ilyenekkel. Nekem a védőnő azt akarta megmagyarázni, hogy ha megszületik a gyerek, annyira nem lesz időm, hogy szoptatási tanácsadóhoz forduljak, meg el se fogom tudni hagyni a lakást se. Szerinted normális?
2017. aug. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Nem, de az igen, hogy ezt a kérdést minimum harmadszorra látni rövid időn belül, kísértetiesen hasonló megfogalmazással és önigazoló ömlengéssel. Nem volt elég az előző kérdéseknél összeugrasztani a műszempillások plázaanyukákat a zsíros hajú ősanyákkal?
2017. aug. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Én is ugyanúgy fogok járni fodrászhoz, körmöshöz, meg kozmetikushoz. Ettől nem leszek rossz anya. 4-6 hetente egy kis szépítkezés belefér majd. 30 hkm
2017. aug. 2. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem, nem baj, de ahogy már feljebb is írták, az viszont elég nagy baj, hogy az anyukák MINDIG találnak valamit, amin összekaphatnak.

Ne mondd már komolyan, hogy te azért érzed magad rossz anyának, mert EGY ROKON szóvá tette, hogy miért jársz körmöshöz a gyerek mellett.

Színtiszta provokáció és ellenségeskedés megy mind a két oldal részéről. Aki nem dolgozik, körmöt csináltat, fodrászhoz jár, meg fogyókúrázik, azt letámadják a hippimutáns ősanyák, aki meg elhízik, elhanyagolja magát, és 0-24-ben csak a babát ringatja meg tocsog a nyálban és kakiban, azt meg szétszedik a csinimamik.

Mi lenne, ha békén hagynátok egymást végre és mindenki a saját életével meg gyerekével foglalkozna?

Ok, te sminkelsz minden reggel (ez azért mondjuk otthonra tényleg túlzás, minek?), fodrászhoz jársz meg masszíroztatni. Szíved joga. Keress a facen egy csoportot, ahol hozzád hasonló anyukák vannak, és ők majd megdicsérnek és igazolnak, hogy mennyire jó anya vagy és a rokonod egy irigy pi**a.

De ha full komolyan mondod, hogy egyetlen egy ember véleménye miatt rossz anyának érzed magad, miközben olyan magabiztos vagy, hogy minden nap sminkelsz és frizurát csinálsz, akkor lehet, hogy tényleg vannak problémáid és nem vagy olyan magabiztos, amilyennek ki akarsz nézni.

Néha nem árt a belsővel is foglalkozni, ápolni. A sajátoddal, nem másokéval...

2017. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Ezt a kérdést nehezen láthattátok, kb este 6-kor regisztráltam ide.

Nem tudom, kik azok az "ősanyák", nem értem, milyen két táborról van szó.


Persze, hogy könnyen elbizonytalanodok már a legkisebb beszólásnál is, mivel 20 évesen lettem anyuka és előtte annyi fogalmam volt a babákról, amennyit a barátnőimnél láttam, mikor náluk voltam, vagy a babákkal sétáltunk. Szeretnék mindent jól csinálni és azt próbálom elérni, hogy a babánk boldogan nőjjön fel.

2017. aug. 2. 19:39
 10/20 anonim ***** válasza:
41%
Nem te vagy a vedonos anyuka?
2017. aug. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!