Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hetes gyerek mellett dolgozni?

5 hetes gyerek mellett dolgozni?

Figyelt kérdés
Lenne heti 3 napban 1-2 órás elfoglaltság csak. Akkor tudnék elmenni megcsinálni, ha férjem hazaér munkából. Szerinte nyugodtan mehetnék, hiszen kellene lenni 2 szoptatás között szabad 3-4 órámnak (ha nem, akkor én csinálok valamit rosszul). És hogy ez az én lustaságom, mert erre bőven lenne időm, meg utána még magamra is jutna, ő addig vigyáz a gyerekre. Hozzátenném, napközben az 5 hetes anyatejes gyerek 2, nagyon jó esetben 3 óránként igényli a szopizást. Férjem szerint nem tudom beosztani az időmet, hiszen a szoptatáson kívül semmi más dolgom nincs. Arról ne is beszéljünk, hogy délutánra már bárhol be tudnék aludni, mert 2-3 részletben alszok éjszaka, 1 órás megszakításokkal.
2017. júl. 27. 15:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Bocs, de a ferjed egy idiota!
2017. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Lefejt tejjel működhetne csak, de 1) nem mindenkinek működik a fejés, 2) cumizavart kockáztatnál, 3) minden kínlódásnak csak akkor lenne értelme, ha egyáltalán vágynál rá.


A férjednek járna egy jó kis fejbekólintás.

2017. júl. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Ha van kedved hozza miert ne.

De szerintem inkabb aludj.

Nyugaton par het utan mar dolgoznak a nok.

2017. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

Ezt a tortúrát akkor vállalnám, ha kenyérre se jut. Heti 3 órában nem sokat lehet keresni, mindegy, hogy milyen munka.


Tartsatok egy főpróbát! Megszoptatod a kicsit, átadod apának, aztán elmész csavarogni. 3 óra múlva hazamész.

Majd utána megbeszélitek, hogy mennyire kivitelezhető. (Lehet, hogy a sarokig nem mész el, már hívni fog. ;)

2017. júl. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Jéééézusooom, ilyenkor úgy örülök, hogy a férjem a férjem! Jól választottam!


Most komolyan, jó hogy nem a szülőszobáról egyenesen meló... kérdező, ha van 1-2 óra szabadidőd ilyen picibaba mellett, akkor: egyél, aludj, moss hajat, szusszanj egyet

2017. júl. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
47%
Azért kivancsi lennėk milyen munka...
2017. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%
Amit javasolnék sajnos a gyerek látná a kárát, de egy napra csinálja a férjed azt amit te. Etesse a gyereket nyilván cumisüvegből. Ha hétvégén nem dolgozik akkor már neki is kezdhettek és akkor talán rájön mit is dologzol te egész nap, mennyi időd van magadra stb. Amúgy nem látja mikor otthon van hogy is zajlik egy napotok? Később már el tudom képzelni mikor jön a hozzátáplálás, mert akkor ő adná oda a főzeléket, de amíg cicizik nem hinném hogy működne.
2017. júl. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%

Te vagy a csecsemő gondozója,azért kapsz CSED-et,mert otthon vagy a csecsemővel és gondozod.

Szopizós babát,akinek az anyja jelenti a biztonságot,nem hagynám magára,azért szültem,mert szeretném én gondozni.Nem mellesleg a szoptatás is tud kimerítő lenni.

Háztartást is kell vezetned.

A nem alvás pedig az idegrendszeredet fogja kikezdeni,főleg a párkapcsolatodra lesz negatív hatással,ha emellé dolgoznál.

CSED mellett lehet egyáltalán dolgozni?Vagy csak nem bejelentett valami lenne?

1 esetben mennék el dolgozni,ha az éhenhalás szélén állnánk.Plusz még a 6.hétig gyerekágy van,voltál már kontrollon?

Plusz nem főzöl,nem takarítasz,nem mosol,nem cserélsz pelust,nem altatod a babát?Miből go dolja,hogy neked csak ez a dolgod?? Amúgy is a fő feladatod a szoptatás,nem kis dolog(a tápszerezés sem).

Fel kellene homályosítani a férjedet,hogy mi az ábra!Vagy beszéljen már másokkal,ki,hogy csinálja ezt...

Jó ötlet,ha akar hagyni időt neked,pl.bevásárlás,el tudj menni fodrászhoz,később sportolni...:)Nekem fürödni is alig volt időm,de muszáj volt egy-egy szabad 5 percben beiktatni.Nem is értem...

2017. júl. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
84%
A férjed egy idiota
2017. júl. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
A férjed egy barom.... ennyi idős gyereknek szüksége van rád... Minek gyerek egy olyan pasinak, aki ennyit sem képes megérteni....?
2017. júl. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!