Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak mire jut ideje egy...

Másnak mire jut ideje egy baba mellett? Valóban ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Fiatal vagyok még, de anyukámmal beszéltünk a baba témáról, pl, hogy nagyon szeretek olvasni, de használjam ki, mert amíg kisbaba/kisgyerek lesz, annak örülök majd, ha aludni tudok mellette, nem, hogy regényeket olvasni, amit ugyebár nagyon nehéz letenni , főleg egy izgalmas résznél.

Illetve mindig mondja azt is, hogy én annyira anyás baba voltam, hogy sokszor a haját nem tudta megmosni, mert épp csak lefürdeni volt ideje, mert senkinél nem voltam el, aludni meg épp akkor nem akartam, előtte más főzni kellett, takarítani.


Valóban nehéz lesz? Terhesen lesz már az utolsó olyan, hogy egy könyvet elejétől a végéig elolvashatok úgy, hogy több óráig nem zavarnak, és még kedvem is lesz hozzá, gondolom.

Mik a tapasztalatok?


2017. júl. 21. 14:43
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
előtte más dolga volt.
2017. júl. 21. 14:43
 2/31 anonim ***** válasza:
34%

Most komolyan ez a legnagyobb problémád, hogy nem tudsz majd eleget olvasni a kisbaba mellett?

Előbb nőjj fel, és addig szerintem hanyagold a babatémát, mert még nagyon gyerekes vagy, ami nem baj, ilyen voltam én is 10en, 20on évesen, de akkor nagyon is jól tudtam, hogy pontosan a nem érett gondolkodásom miatt még abszorút nem való nekem gyerek, védekeztünk is rendesen.


Egyébként sokmindentől függ, kinek mire jut ideje, pl milyen a baba temperamentuma, alvása, hasfájós-e, mennyire segít az apuka, mennyi teendő van a háztartással ( egy 2 szobás panel nem egyenlő egy kertes házzal), mennyire energikus az anyuka, mennyire jól tud szervezni, pl nem mindenki tud akkor aludni, amikor a baba, valakinek nem megy csak éjjel ( akkor se nagyon).


Ha majd hulla leszel, nem az fog izgatni, hogy hátravan x oldal a könyvből.


Az is számít, van-e segítség. Nem minden,hogy a nagyi minden délelőtt átugrik besegíteni, vagy 200 km-re laknak.

2017. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
47%
Attól függ mennyi segítséged van.
2017. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
39%

én olvasok, netezek, barátnőkkel telefonálok, takarítok, főzök, bevásárolok, ügyeket intézek, otthon edzek, egyetemre járok és nyelvet tanulok, valamint hetente pár órát besegítek a családi vállalkozásba is.


Változó, de átlagban napközben 2-3 óra szabadidőm biztosan van a kicsi mellett, meg ugye 8kor legkésőbb már alszik és utána is bármit csinálhatok.


Persze ez függ szerintem a gyerek habitusától, korától is, meg attól van-e másik gyerek.

2017. júl. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 2. és 3. kommentelőnek.


Elsőnek az első sorát olvastam el, mert nem szeretem ha kötekednek, egy szóval sem említettem, hogy most akarom babát, és ha valaki szeret olvasni, nem gyerekes... Jesszusom hol élünk.

19 éves vagyok, kb bőven több mint 10 évem van ahhoz, hogy még szüljek, és letegyem a könyvet, egy baba miatt, ezért nem kellett volna írnod.


Idézek a kérdésemből: Fiatal vagyok még, de anyukámmal beszéltünk a baba témáró'

2017. júl. 21. 14:56
 6/31 anonim ***** válasza:
22%

látszik, hogy csak az első sort olvastad el, mert normálisan válaszoltam.


ebből is látszik hogy még éretlen vagy.

2017. júl. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
Köszöntem a válaszod, most már nem muszáj mindenbe belekötnöd szerintem. Nem tudom miért ennél a kérdésnél hajtod le magadról a stresszt, és miért ítélkezel mások felől. Egyértelműen 19 évesen te sem voltam olyan érett, mint amennyire érett vagy 30 évesen, vagy amennyire leszel 40 évesen, tehát erre csak azt tudom mondani, hogy gratulálok, hogy vagy olyan érett te, hogy leálltál vitatkozni, és az első sorodban hozzám vágod, hogy éretlen vagyok, mert a könyv izgat a gyerek helyett, de nem értelmezted amit az első sorban egyből kiemeltem, van időm megkomolyodni egy gyerekhez
2017. júl. 21. 15:01
 8/31 anonim ***** válasza:
82%
Tényleg sok mindentől függ, de szakíthatsz rá időt. Én is nagyon szeretek olvasni, ezért nem tévézek, helyette olvasok, szoptatás közben is ebookot olvasok a telefonon. :) Nyilván ha fent van a baba nem lehet, és ha felsír akkor a legizgalmasabb résznél is le kell tenni. De én havi 2-4 könyvet ki szoktam olvasni. És nem gyerekes, hogy emiatt aggódsz, másnak a mozgás, barátnőzés a kikapcsolódás, nekünk ez.
2017. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
26%

Jézusom, 80%-os, miért lenne éretlen? És ha az, akkor mi van? Nem lehet mindenki olyan bölcs, mint te. :D

Sehol nem írta, hogy most akar gyereket, írta, hogy fiatal még. Egyszerűen érdekli a téma, mert ilyenkor azért elkezdi a lányokat, nőket foglalkoztatni ez a dolog, ez bűn?

Annyira bírom, hogy szinte minden kérdés alatt olvasni egy "nőj fel, gyerek vagy még, neked nem való gyerek" kommentet.


Kérdező, ez a babától és tőled is függ. Én is baba mellett fejeztem be az egyetemet, este tanultam, miután aludt. Napközben simán elvolt egy pléden/játszószőnyegen/járókában az ebédlőben, amíg én megfőztem. Mosni, takarítani is tudtunk együtt, imádta nézni a mosógépet, ahogy forognak benne a ruhák. :D

Volt egy kis seprűje, azzal takarított, amíg én felmostam. :)

Egyedül a porszívó volt nehézkes, mert szórakozott vele, hogy kikapcsolgatja.

Délutáni alvásnál (kb. 2 óra) gyakorlatilag szabad voltam.


Barátnőm babája viszont sírós volt, szinte megállás nélkül üvöltött egész nap. Neki nem sok mindenre volt ideje, mondjuk a férje is otthonról dolgozott, kötetlen munkaidőben, szerintem azért jobban is össze lehetett volna hozni, de nem voltam ott, lehet, hogy én se kezelem jobban a helyzetet.

2017. júl. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

5. Köszönöm a választ, és megnyugtató, hogy nem csak nekem tűnt fel, hogy feleslegesen szólt be.


Remélhetőleg a kisbabámnak nem lesz olyan habitusa mint nekem volt, mert akkor nehéz lesz mellette bármit is csinálnom, de ha mégis biztos úgy is imádni fogom, jelenleg úgy tervezem, hogy nem teszek be a baba mellé semmit, tehát nem akkor érettségizem, nem akkor tanulok szakmát, addigra próbálom magam mentesíteni , előtte dolgozok, hogy jó ideig otthon is tudjak vele maradni.

2017. júl. 21. 15:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!