Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha "nem vagyok jó...

Mit tegyek ha "nem vagyok jó anya"gondolataim vannak?

Figyelt kérdés
14 hós a lányom és úgy érzem már most sok mindent elrontottam pl néha szívesen aludnék vele együtt egy ágyban mert jó érzés de ezzel szemben külön szobában külön ágyban alszik és az eszemre hallgatok hogy ha sír sem viszem oda mert úgy érzem azzal biztos elrontom de amúgy meg lelkiismeretfurdalásom van hogy neki is nekem is lehet jó lenne csak félek odaszokik.ez csak egy pl a sok közül.vagy a házimunkát és körülötte mindent megcsinálok de csak kevés idő marad rá ez is bánt újabban éjszaka felébred órákat fent van én meg ideges vagyok rajta töltöm ki mérgemet aztán nagyon megbánom meg ilyesmi inkább nem sorolom
2010. máj. 23. 15:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom jönnek az örlői vagy a szemfogak. Ezért kelteget éjjel és baromira fáj neki, nem bír elaludni. Tudom hogy pihennél és kóvájogsz a fáradságtól, de ha felhúzod magad, azzal elaltatni nem fogod. Ugye? Minél idegesebben altatgatod, annál később tud megnyugodni:(gondolj arra, hogy nem azért van fent, hogy téged idegeljen, nincs jobb dolga, hanem mert kínlódik és csak te tudsz segiteni neki. Délután, mikor alszik, te is próbálj hunyni egy órát és csak a maradék időben takarits. Nem tudom, mekkora a házatok, én 400 nm-t tartok rendben, ha folytonos a pakolás, akkor nem kell mindennap takaritani órákat. A mosógép is magától mos, ha szelektálva van a szennyes, kb 2 perc beinditani, max 10 perc kiteriteni. Ha épp ugy érzed, hogy felmosol megint, ahelyett hogy játszanátok, tedd le a vödröt és menj játszani. Semmi baja nem lesz a konyhának, ha este mosod fel. Vagy másnap. A férjed tuti nem fogja megkérdezni, hogy miért nincs felmosva?!? Ülj le magaddal kicsit dumálni:) állitsd be az egyensúlyt! Fog az menni!
2010. máj. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, igen. Biztosan igyekszel jól csinálni, hisz ezért is foglalkoztat a téma! A rossz anyák általában meg vannak győződve róla, hogy mindent nagyon jól csinálnak. Tehát, biztosan jó anya vagy!

De: a kicsivel foglalkozz sokat, akkor is, ha néha fárasztó, mert ami energiát az első 3 évben belefektetsz a gyermeknevelésbe, az köszön vissza később. A házimunka is fontos, de esetleg azt hagyd estére. Nappal gyerek, jól lefárad, aztán este nyolctól gyorsan elmosogatsz, kimosol egy adag ruhát. Még mindig jobb, mint fordítva, hogy a gyerek miatt éjszakázol. Azért van ő fenn, mert nincs "lefárasztva". Valószínű, a nappal elspórolt idő miatt érzed úgy, hogy mellé kellene feküdni este. EGyébként tényleg ne szokasd oda, mert nem fog leszokni róla.


Én első három évben nagyon sokat játszottam velük, sokat sétáltunk stb. Nem volt melléfekvés. Az oviban ugye már lefárasztották őket, és 4-5 éves kora óta divat, hogy esténként egy-egy negyedórára melléjük fekszek. Mostmár értik, miről van szó, nem ordítanak, ha felkelek mellőlük. Nagyon kiegyensúlyozott, nyugodt gyerekek.

2010. máj. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

16:02-es vagyok. Az első válaszolót irigylem a 400 nm-ért ... :) Nekünk csak 100 van.

Most jutott eszembe, pszichológustól olvastam, hogy a legtöbb feszültséget az okozhatja egy szülő-gyermek kapcsolatban, ha a szülőnek túlzott elvárásai vannak a gyerekkel szemben. Tehát, anyának elvárása, hogy baba aludjon este, BABA: "de miért aludjak, amikor egész nap unatkoztam, nincs még kedvem. Egyébként is, anyut egész nap nem látom, viszont ha így este rádolgozom egy kis nyűglődéssel, egyből itt van a közelben." Ugyanígy van ez az étkezéssel, anyu azt szeretné, ha a baba félévesen már 10 kiló lenne, de baba mindig csak alszik, anya ébreszgeti, baba meg csak nyűglődik, ő nem hízni akar, csak aludni. És még sorolhatnám a sok példát. Próbálj picit azzal a csöpp kis 14 hónapos aggyal gondolkozni!

2010. máj. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok, ne irigyeld, mert 100 nm bőven elég 3 főre, ez itt túlzás, de ez van, innen nagyon költözni nem fogok, megoldom:) amugy mindenben egyetértek a második válaszolóval! Én is érzem, hogy túl sok a pici felé az elvárásom. Miért nem mászik, majd miért nem jár még? Miért nem eszik több "felnőtt ételt? Miért nem iszik normálisan? Miert nem mond csak 3-4 szót? Miért viselkedik mindig máshogy, egyszer imádnivaló, máskor hisztipalánta? Ha nem agyalok ezeken annyit, csak hagyom sodródni az életet és benne magunkat, minden olyan egyszerűbbé válik és nyugodtabbá. No para:) fiam 19 hónapos.
2010. máj. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Négyen vagyunk, tervezünk meg gyermeket, a négyzetméter nem zavar. Örülök, hogy 400 nm-en is élnek érzelmes, jó gondolkodású emberek :)


Kiegészítésképp: az sem jó, ha mindig mindent csak a pici fejével látsz. Ő a saját korlátait keresi, hogy mit szabad és mit nem. De néha tényleg neki van igaza! Kamasz gyermekeim vannak, a nevelésem eddig bevált. Jelmondatom: szigor és szeretet (végtelen önzetlen szeretet).

2010. máj. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
56%
Mikor felmászok a harmadik szintre, kiköpöm a tüdőm:) fogyni kéne!:) amúgy figyeljétek meg, hogy vannak mélypontok és igen boldog hetek-hónapok is. Ez ilyen, milyen jó lenne mindig gond nélkül...de mi ,aggódó anyuk, teszünk róla, hogy ne így legyen:)) ha idegbajos vagyok, szedek este felè sedatif pc-t, napközben magne b6- ot és kihúzom magam a gödörből. Próbáltad már ezeket, kedves kérdező?
2010. máj. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!