Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hagytátok már magára a...

Ti hagytátok már magára a lakásban a kisbabátokat? Mennyi időre?

Figyelt kérdés

Anyósom a múltkor nálunk bekeverte a cuccai közé az egyik fontos iratunkat, amit ma áthozott. A babánk aludt a kiságyában, egyedül vagyok vele most itthon. 7 emeletes liftes házról van szó, és önzáródó ajtónk van.


Anyósomnak mondtam, hozza fel a cuccot, és ő megsértődött, hogy nem igaz, hogy pár percre nem tudom otthagyni azt a gyereket és emiatt be kellett dobnia a parkolóórába pénzt. Meg hogy ő a boltba is átment, meg a kertbe is kiment, míg a gyerekei az emeleten aludtak.


Szerintetek túlzás, hogy én a szeméttel sem ugrok le, ha a gyerek nincs velem? Ti a boltba is átmentek?


2016. jún. 28. 09:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Én sem hagytam sosem egyedül. Egyszer egy futár csomagot hozott, és felhívott a parkolóból a ház elől, hogy menjek le, mert nem tud leparkolni. Mondtam neki, hogy nem megyek, mert itt fent alszik a kisbabám. Megértette, nem reklamált. (Egyébként kinéztem az ablakon, és több parkolóhely is volt, szimplán lusta volt kiszállni és házhoz jönni.)
2016. jún. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%

Nem hagyom magára. Egyetlen percre sem. Mióta kettő van meg pláne nem. Még a szemetet sem viszem ki, akkor viszem ki, ha a férjem is itthon van. Egy fél perc alatt megvan a baj, ha az ember nincs jelen.


Anyósod vagy lusta, vagy sóher, vagy nem is tudom... hagyjuk. Te csak hallgass a belső hangodra! Jókat súg!

2016. jún. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
85%
Én soha, férjem egyszer, amikor nagyon büdös volt a szemét és nagy nyári meleg volt és levitte, miközben a gyerek aludt. Egy perc alatt megfordult, nem történt semmi baj, de délután amikor mesélte, akkor megkérdeztem tőle, hogy mi lett volna, ha nem tudja kinyitni az ajtót. Mondjuk ő nemes egyszerűséggel annyit válaszolt, hogy betörné. (ez a munkája és simán menne neki, amilyen az az ajtó volt), de értette az üzenetet, hogy meggondolatlanul cselekedett, de azt mondta, hogy nem bírta a szagát a pelenkának 40 fokban. Azóta ilyen nem volt.
2016. jún. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
96%
Addig hagytam egyedül kb amig kiszaladtan a postáshoz (ha épp aludt a pici az ágyban, emiatt nem keltettem fel), de az kertes házban volt... Pár méterre mentem el a bejárati ajtótól, ment a légzés figyelő. Ott meghallottam ha sír, közel volt. Nagyobb távra nem mentem nélküle.
2016. jún. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
96%

Kidobtam egyszer a szemetet úgy, hogy a kicsi rám volt kötve hordozóban, a három évesem meg evett és mesét nézett a nappaliban. Szóltam neki, hogy ledobom a szemetet, evett, fel sem nézett, csak annyit mondott, hogy "oké anya". Panelben lakunk, a tíz méterrel az ajtónk mellett levő szemétledobóig mentem el, az egész kb. 1 perc volt.


Ez volt a maximum. És ekkor is rohantam vissza, nehogy akkor találjon ki valamit, persze, esze ágában sem volt.

2016. jún. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
3: a férjed betörő?:) az jó, mert rugalmas munkaidő, egy ideig jól is jövedelmez.:)
2016. jún. 28. 10:14
 7/24 anonim ***** válasza:
57%
Volt nem egyszer, hogy leszaladtam a kutyákkal míg aludt és még nem volt önjáró. Babyőrt vittem magammal.
2016. jún. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
46%

nem hagyom magára, olyan volt hogy kertes házban kiszaladt 10 métert a kukáig...ha ennél hosszabb időre jövök ki míg alszik, akkor bekapcsolom a baby phonet.

mellesleg anyósod sem úgy értette hogy teljesen hagyd egyedül, hanem hogy Te menj le és nem ő, magyarán ő maradna fent vele...nem?

2016. jún. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
41%

Igen hagytam egyedül. Bár a válaszokalapján biztos meg leszek kövezve. Amikor aludt a baba fiam képes voltam leszaladni a boltba. Panelban laktunk és az ajtónkkal szemben volt a bolt. Figyelőt vittem magammal.

Most nagyok. Ma pl a kicsi 10 hónapos aludt a középsővel átmentem a sarki boltba a négy éves fiam addig mesét nézett. Benne teljesen megbízom. Mondtam hogy átmegyünj a boltba mindjárt jövünk. Tudom jönnek a válaszok, hogy nem lehet megbízni gyerekben stb... lehet laza vagyok nem tudom...az hogy a szemetet se vigyem ki mig alszik az nekem durva túlzás. Még akkor a postáshoz sem mehetnék ki?

Valaki írta, hogy míg a férje levitte a büdi pelenkát megfordult a gyerek. Gondolom kiságyban volt nem? Csak nem történt nagy baja attól, hogy megfordult...

Mikor panelban laktunk úgy vittem le a szemetet, hogy vittem a lakáskulcsot nehogy becsapódjon az ajtó.

2016. jún. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
72%
4 éves gyerek nincs tudatánál. Ösztönlény, sokszor még az időérzéke is csalóka. Megbízni nem lehet benne, mivel nem logikusan cselekszik. Talán lazának érzed magad, én a felelőtlen és szerencsés jelzőket használnám.
2016. jún. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!