Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vetéttek rá kisbabátokat...

Hogy vetéttek rá kisbabátokat a napirendre?

Figyelt kérdés

Van nagyobb tesó nála 2hét után teljesen kialakult a napirend. Furdes után evett kicsi dédelgettuk aludt. Volt,hogy sokszor fenn volt éjstaka,de konnyen elalvo baba még most is.(már átalussza 1,5 éve) 1,5 hónapos tesójánál is van napirend, de egyszeruen nem alakul ki,hogy 7korul(akkor korán kel) vagy 10 korul altasszk akkor meg rlhuzodik éjfélig az elaltatása. Nehezen alszik el, siroa baba. Ok elalszik, de felkel 2kor és 5ig fenn van jobb esetben csak néz, rosszabb eset mikor visit(minden hasfájos praktikát kiprobáltunk, min. 20e ft ment el ilyenekre ebben a honapban)

Már azon is gondolkodtam,hogy reggel iszok toményebb kávét, tobbet legyen fenn napkozben.

Nálatok,hogy alakult ki?



2017. aug. 8. 10:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mindenkinek "rossz" baba kéne elsőre, akkor tízszer meggondolná, vállal-e másodikat és nem lennének irreális elváráasai, max. örülne, mint majom a farkának, ha másodjára könnyebet dob a gép. ;)


Bocs, bár ez nem segít, de ez jutott eszembe a kérdésről.

2017. aug. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

10-11 félreértetek, a kérdés nem arrol szól,hogy aludni szeretnék:) arról,hogy a pár órás nézés/sírás helyett,hogy lehetne rávenni,hogy esetleg ezt nappal tegye. Tehát, hogy a nappal-éjjel kialakuljon.

És kislányomat is akkor etettem este amikor kellett neki ha kellett 1 óra múlva, nem altattam vissza korgó pocival tessék megnyugodni:). Én csak a napszakok kialakítására gondoltam. Értem ezalatt, hogy a vedono ajánlotta a nagy alvásait ne nappal tegye. Értitek?

U.i.: nehogy vki azt higgye kisbabámatól elvárom végigaludja az éjszakát

2017. aug. 9. 00:08
 13/16 anonim ***** válasza:
Nappal ne hagyd annyit aludni, persze ezt finoman, nem úgy, hogy direkt keltegeted, de ha ébren van, szórakoztatod, és nem vagytok csendben körülötte. Ne a kiságyba tedd nappal, hanem olyan helyre, ami jobban az életteretekbe esik, pl egy mózesben. Ne sötétíts be teljesen a nappali alváshoz sem. És téyleg, ne legyen nappal csend.
2017. aug. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

1-es vagyok: Ha visít, akkor valószínűleg neki a hasfájás (azaz, hogy olyan szakaszra ér az emésztése, ami kellemetlen) 2-től 5-ig tart. Nálunk a nagyobbiknak mindig délután volt, kb. 4 órától 6-7-ig üvöltött. Semmi nem használt - de azért persze masszíroztuk, tornáztattuk, néha "lázmérőztük" a popsiját, ment az Espumisan, én diétáztam (0 tej, liszt, zöldségek) és csak sétáltunk (leülni nem hagyott :)), énekeltünk neki figyelemelterelésként, ő meg üvöltött. Pár hetesen kezdődött és 3 hós kora körül nőtte ki.

A másik, hogy mindkét gyerekemnél előfordult, bár hamarabb, tán egy hós kora körül, hogy felcserélte kb. egy hétre az éjszakát a nappallal. Megetettem és nem akart/bírt visszaaludni, de nem sírt, inkább nekiállt dumálni, rikkantgatni. Erre meg az volt a gyógymód, hogy csak magam mellé vettem (peluscsere csak ha nagyon muszáj), maradt a sötét és nem beszéltem hozzá és így nyűglődtünk, forgolódtunk, a nagy, emlékszem "beszélt", a kisebbik egyfolytában szopott (ami közben én néha bealudtam...), aztán csak elaludt ő is. Aztán csak valahogy rájöttek, hogy éjszaka nincs semmi érdekes.

Egyébként, mint írtam, az alvásigénye nagyon más mindkettőnek. A nagy pl. kb. egy évesen este 7-től reggel 7-ig aludt és napközben is 2x másfél-3 órát. A kicsi este 9 körül aludt el ugyanennyi idősen, éjjel 4-6x ébredt (és sokszor volt, hogy nehezen aludt vissza), mindig 5-fél6kor kelt, és napközben is csak 2x1-2 órát aludt. Tehát a kicsit semmivel nem tudtam rákényszeríteni, hogy annyit aludjon, mint anno a nagy. Pedig igyekeztem, mert mindkettő 3 hós korától már itthonról dolgoztam, másodszorra azért, mert azt hittem, majd mindent ugyanúgy csinálok.

2017. aug. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Utolso:na kb nálunk is Nagy jo slvo nem lehet felkelteni. Ment a tv mellette sose volt csend, kiseibbiknél orulunk,hogy abbahagyja a visitást ezért vmivel csondesebbek vagyunk, de nem teljesen. Sose sotétitettem be alváshoz,és a nappaliban van jároka, tehát minden adott. Ma jo éjszakája volt nem volt a haknalig tarto "boldogitás" cserébe ma 9tol visit(szo szerint) semmi tejfehérjével kapcsolatos dolgot nem ettem se ma se tegnap tegnap jo volt ma vmi borzalom. 10percet pihen és folytatodik a visitás. Délben már tápszert adtam neki mert keveset eszek és fele annyi tejem nem volt. Elvolt 10percet és megint visit. Most csond van ki tudja meddig,de kézben van. Viszont most tény,hogy nappaé.sir ez legalább "jo", dr ugy hogy besárlás kozepette se hagyta abba hiába vettem ki megnyugodott, haladtam.igy vele visszaraktsm visitott. Csak mrgunja és elalszik(nagynál simán ez volt) csodát, végiguvolttotte mig hazatoltam, végén már fujkodtam mert behergelte magát és nem vett levegot. Hazaértunk megetettem, gondoltam na most tuti kiradt alszik....persze....miket gondolok én ....azota megy ez,hogy megnyugtathatatéan lassan 5 oja megy a "musor".de nem értem a kaja kb ugyanaz,mint tegnap akkor mi a baja?ugyanugy meg kéne emésztenie "ugyesen",mint tegnap. Fu engem most az éltet, hogy a felénél tul vagyunk, remélem.kinovi ezt.
2017. aug. 9. 15:05
 16/16 A kérdező kommentje:

Bocs a sokbelgépelésért, és felesleges jelekért. Gyorsan irtam, és fáradt vagyok, plusz ez a tejfehérje mentes "diéta" is olyan,hogy alig tudok normálisat enni. Tehát én tuti kifáradok, tudnék aludni :)

Koszonom s válaszokat!

2017. aug. 9. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!