Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen szakmát ajánlotok, ha...

Milyen szakmát ajánlotok, ha babákkal szeretnék majd foglalkozni?

Figyelt kérdés

Mindig is nagyon szerettem a kisbabákat, szerintem egy baba a legcsodálatosabb dolog a világon, az állapotos kismamákat is mindig csodálva figyelem.Gyerekként is folyton csak babákat ringattam/babákkal játszottam. Talán az is egy "jel"(miszerint ilyen munkát kell találnom) hogy minden baba rám mosolyog (idegen babák is,ha szembe jönnek velem az utcán)és nem egyszer fordult már olyan elő,hogy gügyögtek hozzám az anyukák meg csodálkozva figyelték hogy ilyet még senkivel se csinált.

Szóval szerintem szeretnek engem a babák vagy legalábbis érzik hogy én szeretem őket!

Milyen szakmát ajánlotok amiből meglehet élni?

Köszönöm 16/L



2017. aug. 17. 12:53
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

csecsemő és kisgyerek nevelő

szülésznő

csecsemős nővér

védőnő


gazdag viszont egyikből se leszel :)

2017. aug. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

Amerikában bébisitter!

Egyébként itthon sajnos aki babákksl foglalkozik, azok igen alulfizetettek.

Pl csecsemő gondozó.

A védőnők talán többet kapnak, de ők meg már nem csak babákkal foglalkoznak.

Gyerekorvos szintén nem csak babázik ( és ha már annyit tanult valaki h otvos legyen ne a legrisszabbul kereső legyen az orvosok között)

Szóval te tudod h csak picikkel akarsz e foglalkozni, de az sajnos nem lesz jól futető állás. Legalább us egyenlőre

2017. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Gyerekorvos.. Védőnő. Csecsemős nővér. Ilyesmi. Vagy óvónő. Gyakorlatilag bmi ilyesmi. Talan a szülésznő aki addig van csak a babával ami kijon. A többiek mind foglalkoznak babakkal vagy kisgyerekekkel. Talan a gyerekorvos az nem mindig boldog (vannak ugye beteg babák is) a védőnő sok negativat kap azoktol az anyaktol akik nem akarnak járni hozza (es ugye az kötelező) viszont a gyerekorvos nagyon szep hivatás és a vedono is. Pl en mindig irigylem a vedonomet. Boldog, pörög, sokat van babakkal meg iskolákban. Ha meg nem akkor szabin van vagy továbbképzésen. Az oviba is sajna járnak könnyebben kezelhető es kevesbe könnyen kezelhető gyermekek igy óvónőnek se biztos hogy mindig jó lenni. A csecsemős nővér nagy felelosseggel jar, sok a munka es annyira nem jo a penz. (na meg ugye az eü.az nonstop megy.. ott műszakba kell járni) lehetsz pszichológus is aki gyermekekkel foglalkozik. Szóval ez a szemelyisegedtol függ.
2017. aug. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ.

Csak az egészséges babákat dajkálnád vagy a betegeken is szívesen segítenél?

Ill. meddig baba neked a baba? Bölcsis korosztály is érdekel, akik már hivatalosan nem babák vagy csak az 1 év alattiak?


Ettől függően lehet csecsemős nővér, gyerekorvos, védőnő, bölcsődei gondozó... ami szerintem anyagilag is megéri, plusz nagyon szép, de lelkileg is nehéz: gyógytornász, gyógypedagógus. Sok sérült gyereken segítenek.

2017. aug. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a válaszát és ötleteit!

Utolsó válaszoló:hát nekem még pont a bölcsődei korosztály a határ,az óvodák már nem.

2017. aug. 17. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!