Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnénk régies, hagyományos...

Szeretnénk régies, hagyományos nevet adni a babánknak, kisfiút mondtak de nem látszott rendesen. Katona név mellé? Mihály, Kálmán, József, Ferenc, Lajos ezek a kedvencek Ha kislány Margit vagy Erzsébet

Figyelt kérdés
2017. aug. 23. 10:25
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
58%

A Mihály teljesen jó név, de a Kálmán és a Ferenc sem rossz.

A lány nevek viszont nem tetszenek.

Inkább : Rozália, Magdolna, Júlia, Anna (most is nagyon gyakori), Zsuzsanna, Zsófia (szintén elég gyakori most is)

2017. aug. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Anna a 2. leggyakoribb lánynév volt 2016-ban.
2017. aug. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem a Mihály a legjobb hangzású a vezetéknévvel. A József se lenne rossz, de Katona József az a Bánk bán.. :))

A lánynevek nekem tetszenek, végre nem Hanna-Anna. (Szép név az Anna, nekem is a 2. nevem, de olyan gyakori) Talán az Erzsébet jobb, mert többféleképpen lehet becézni.

2017. aug. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
80%

A Te neveid közül a Katona Mihály, Katona Ferenc és Katona Erzsébet tetszik legjobban, végre nem tudatnevek, belőlük biztosan nem lesz 10 az oviban mint a Nolekből, Benettekből és Amirákból.


Nekem ezek tetszenek még:

lány: Julianna, Júlia Cecília,Dorottya, Gyöngyvér, Franciska, Karolina, Lívia, Róza

2017. aug. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 jafnrétti ***** válasza:
100%

Fiúnak esetleg Endre? Szép név, és elég régi, mégis viselhető ma is, de nem tartozik a gyakran választott nevek közé.

Lánynak meg mondjuk Júlia, Márta, Karolina.

2017. aug. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
87%
Az egy hetes unokaöcsém a Tibor nevet kapta, akárki hallja ( család, barátok, orvos, patikus, eladó a boltban) mindenki rácsodálkozik, hogy milyen régen is találkoztak ilyen nevű újszülöttel, de mindenkinek tetszik. Nekem a felsoroltak közül a Mihály tetszik. A Margitnál én lágyabbnak tartom a Margót például.
2017. aug. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
43%

Eszter, Annamária vagy Júlia esetleg?

A Margitot és az Erzsébetet felejtsd el. Még szokták adni a Lujzát.

Szerintem a Ferenc és Lajos nagyon nem. Így hívják apát, nagyon régimódi, már túlzottan az.

2017. aug. 23. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
De miért baj az ha egy név régimódi? Üdítő ilyen neveket hallani a mostani divat és túlcifrázott különleges nevek között. Szerintem a kérdező által felsorolt összes név szép.
2017. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
67%

A Mihály tetszik

Lőrinc, Zsolt, Gyula, István, László, András, Dániel

Ha meg kislány lesz, akkor Anna, Katalin, Rozália, Rózsa, Margaréta (a Margit helyett esetleg)

2017. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
95%
Valoban, az Endre nagyon szep!
2017. aug. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!