Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet 1 éves kor...

Miért nem lehet 1 éves kor alatt tejtermékeket adni a babának? És régen miért lehetett? Az oké, hogy most fejlettebb az orvostudomány és allergiát válthat ki, de régen sem volt annyi allaergiás gyerek, ember.

Figyelt kérdés
2010. máj. 25. 21:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%

Igeeeen??? Én 8-9 hónaposan kekszel "tömtem" a fiam (nem kellett tömni, ette magától, és tudtommal ez még a mostani trend szerint sem számít bajnak, már persze ha követed, és tudsz az új fejleményekről), és NEM KÖVÉR, hanem teljesen korának megfelelő a magassága és a súlya is. Magas ugyan nem lesz, mert anyja-apja alacsony, de minden mérete megfelel a korának.

Pedig: 3 hónapos korától tápszeres, 10 hónaposan kapott már tejet, 3 hónaposan almát, nem egészen 4 hónaposan főzeléket, 7-8 hónaposan kiflit.

Most majdnem három éves, egy pár téli takonyfolyást leszámítva sosem beteg, két éves koráig még egy láza sem volt soha, pedig bölcsis, ezen kívül a világon mindent időben csinált, és egy eleven, okos kisfiú. Na nem fényezem tovább a gyerekem, mert nem tökéletes ő sem, de még amikor kicsi volt, akkor is megkaptam, hogy ha így etetem, akkor ez meg az lesz, aztán tessék, kutya baja, semmi nem jött be a huhogásokból. Meg amúgy is, ha ezek a dolgok így lennének, akkor nekem is mindenre allergiásnak kéne lennem, meg elhízottnak kéne lennem (kellett volna lennem gyerekkoromban), meg f*snom kéne a tejtől, aztán tessék, én semmire nem vagyok allergiás, sose voltam kövér (túl sovány sem), és kb. bármit megehetek (tegnap megittam 7.5 dl kakaót 15 perc alatt és semmi nem történt), én nem rohanok utána a vécére. Pedig biza én már két hónaposan kaptam almalét, meg 7 hónaposan tejet (persze akkor még higítva, forralva), meg minden egyebet, amit akkor jónak tarottak, és úgy tűnik, jó is volt, mert makk egészséges vagyok (a lúdtalpamat leszámítva semmi bajom nem volt soha).

2010. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
27%

Lehet 10 év múlva kiderül, hogy mégis lett

valami baja:-(((

2010. máj. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
58%

Gratulálok annak a válaszolónak, aki megint megsértett egy csomó anyukát a bunkó hozzászólásával. Az én tápszeres gyerekemnek annyira fejletlen a csontozata, hogy 7 hónaposan felállt, most 11 hónapos, és már lépked önállóan.

És ez a tápszergyárak haszna-dolog egy óriási marhaság. 30 évvel ezelőtt is létezett már tápszer, Robébinek hívták.


A kérdésre válaszolva: szerintem azért ilyen sok napjainkban a táplálékallergiás, mert egy csomó mű-dolgot megeszünk, csökkent a szervezet tűrőképessége, vagy ellenállóképessége, nevezzük akárminek. Tehát: egyrészt felismerték, hogy a bocitejben lévő ásványianyag-tartalom megterheli a csecsemők veséjét, tehát nem biztos, hogy jót tesz. Másrészt az új, csökkent ellenállóképességű babák könnyebben lesznek allergiásak. De ez az én elméletem, én laikus vagyok, talán ide téved egy orvos és megmagyarázza.

Ja és én úgy tudom, az egy év alatti tilalom csak a friss tejre vonatkozik, sajtra, túróra nem.

2010. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
50%
Ennyi erővel nekem is kéne, hogy legyen valami bajom.
2010. máj. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
89%
Senkinek nem kell, hogy valami baja legyen. Olyan gyerekesek vagytok. Mindenki más és másként reagál a szervezet a dolgokra. Lehet hogy valaki 1 éves kora után kap tejterméket, s mégis allergiás lesz.
2010. máj. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
63%

Azért sok az allrgiás mertt a nép eszi azt sok gazdaségos tescos cuccot, nem mozognak, nem járnak kirándulni, ki a természetbe.

Egyet köhintenek és rohanás a patikába a tv-ben látott gyógyszerért.

2010. máj. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%

Na akkor jöttem eszt osztani a nepnek (azert kezdem igy mert ha mar ugyis le fognak pontozni megtehetem hogy bunko is legyek)


Kicsit mar belefaradtam, hogy normalisan elmondjam a velemenyemet azert hogy valamelyik marharepa lepontozzon. Tulajdonkeppen leszQrom, hogy ki mennyire hisz a tapszerekben meg a mütragyaban amit a gyerekenek ad, adja csak aztan majd kiderül egyszer hogy kinek volt vagy nem volt igaza. De aki nem hallott az ilyen sajnos nem egyedül allo esetekröl amikor pl a nestle altal gyartott babacuccokban vesekarosito anyagok voltak meg valamelyik masikban hormonok, a kinai esetre mar nem is emlekszem pontosan, csak hogy ott is vese leallas meg csecsemöhalalozasok voltak.

Amugy a felnött emberek nem kepesek megemeszteni a tejet csupan az europaiak es az amerikaiak europabol szarmazo resze hala egy genmodosulasnak. A kisgyerekek meg kepesek erre. Persze aki alapbol allergiaval születik az sosem lesz erre kepes mert nincsenek meg a beleiben a megfelelö bacik. A bolti tej pedig mereg, föleg a zsirszegenyek, mivel atrendezik a tejfeherje-laktoz termeszetes egyensulyat igy azokat keptelenek vagyunk feldolgozni es ez valt ki allergiat. Tehat amig lehet addig szoptatni kell hogy legyenek bacik a csöpp pocijaban aztan mehet neki a hazi tej, persze modjaval.

A masik ilyen jol kitalalt nephülyitö dolog a szoja, ami szinten abban a formaban ahogy a boltban kaphato (porok meg szojakocka stb) mereg, szintetikus genkezelt emeszthetetlen vacak. Csak annyit kellene megnezni hogy kik eszik mar evszazadok ota es hogyan. Mert a tavolkeleten a szojabab(zöld babforma) es az olaj amit fogyasztanak es abbol is naponta 1 kanal/fö ez a max, nem am azt eszik hus helyett mert vegak meg satöbbi.

Ugyanigy az olivaolaj ami ugye nem egeszseges süteshez, csak nyersen salira.

De mindenki egyen es etessen a gyerekevel azt amit akar.

2010. máj. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
87%

Gratulálok, sikerült egymásnak esni!Fölösleges ilyen kérdésekre válaszolni, mert csak vita van belőle, a másik gyerekét lekövérezik, és mindenki h*lye, aki nem ért egyet velem!

Nem itt kéne a fölös energiákat levezetni, hanem ki lehet menni a gyerekkel futkosni.(Persze tisztelet a kivételnek, mert azért itt is akad)

Minddenki azt ad a gyerekének,amit akar. Biztos nem akar senki rosszat a babájának, saját maga megállapítása szerint a legjobbat adja neki. Ennyi!

2010. máj. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
87%

Miért marjátok egymást hetente kétszer emiatt a téma miatt?

Gyanítom,hogy kevés hozzáértő szakember van itt,mind laikusok vagyunk és lehetetlen állást foglalni amellett,hogy mi lenne a helyes.

Egyik héten megjelenik egy cikk arról,hogy "gyerünk,adjatok 1 éves kor alatt tejet" aztán meg a következő héten az,hogy "neeee,ne adjatok tejet 1 éves kor alatt".

Teljes a káosz itt is,pedig csak észre kellene venni,hogy mind mások vagyunk és tudjuk megváltoztatni egymást.

Te abban hiszel,hogy fehér,én meg abban,hogy fekete.-mg

2010. máj. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat....én még nem olvastam erről a témáról itt,de tényleg nem értem a sértegetések okát!!!!

Mindenkinek a maga döntése,hogy hogyan táplálja neveli gyermekét,csak érveket és ellenérveket szerettem volna "hallani"...'no abból volt bőven...

2010. máj. 26. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!