Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy idő után már csak állva...

Egy idő után már csak állva lehet pelenkázni a gyerekeket? Miért? Nem hajlandóak már feküdni?

Figyelt kérdés
És kb. mennyi idős kortól?
2010. máj. 26. 08:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül :)) Vannak nyugisabb gyerekek, akik később is elviselik, ha fekve pelenkázzák őket, feltéve, ha anyuka elég gyors. Az kis örökmozgók nem érnek ennyi időre se rá, így őket könnyebb állva pelenkázni :) Az én kislányom szerencsére az első kategóriába tartozik, így lassan 21 hónaposan is fekve tudom pelenkázni. Persze közben hagyni kell, hogy fusson egyet :))) Aztán jöhet a tiszta pelus és újra szalad, mert dolga van :)))))
2010. máj. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak mert 11 hós, és nagyon hadakozok már vele...el sem tudom képzelni, hogy hogy adnám rá a pelust álló helyzetben úgy, hogy utána ne ázzon át a pisitől minden...
2010. máj. 26. 08:22
 3/6 anonim ***** válasza:
15 hósomat még fekve pelusozom, addig játszik a kenőcsös kupával, vagy egy pelussal.
2010. máj. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szia!

Az én fiamnak kb.10 hónaposan lett ez a hóbortja,hogy állandóan elfordult,kalimpált,most múlt 1,5 éves,ha mondom neki,hogy kicseréljük a pelust,már fekszik is az ágyra,vagy ahova éppen útjába esik:)

Gondolom idővel rájönnek,ha hagyják magukat,hamarabb játszhatnak megint:)

2010. máj. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet lepontozni, de szerintem ez tényleg nevelés, szoktatás kérdése.

Ha a konektorba nyúl, azt is hagynád, mert dolga van? Pelenkázás közben ugyanúgy nem szabad szaladgálni, tetszik-nem tetszik.. Pár nap alatt felfogja, megszokja, és nem másfél órás procedúra míg átpelenkázod és felöltözteted.

Az én fiam mondjuk elég nyugodt típus, de van ismerős baba, aki tényleg örökmozgó, de ő is megértette ezt.

2010. máj. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért baj az, ha nem azonnal kap tiszta pelenkát a gyerek, miután a piszkosat levettem róla és letarkítottam??? A bőrének még jót is tesz, ha nem egész nap a pelusban aszalódik, hanem néha szellőzhet... Ez mindenkinek legyen saját döntése..nálunk így jött be a 3 nagynál és most a picinél is... Mint írtam, már lassan 21 hónapos, nem pisil és kakil körbe semmit... Ja! és már napi 3 pelenkázás van (ebből ugye 1 az esti), hisz lassan szobatiszta lesz :))) 1. voltam
2010. máj. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!