Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy dönthetnék a babám...

Hogy dönthetnék a babám sorsáról? Akik nem terveztek még babát, milyen szempontok szerint mérlegeltek?

Figyelt kérdés

Nagyon úgy néz ki, hogy terhes vagyok (6 pozitív tesztem van, leghamarabb szerdán tudok menni az orvosomhoz).

Félek, tanácstalan vagyok, összezavarodtam... És fogalmam sincs, hogy dönthetnék így arról, hogyan tovább. Hiszen ez nem egy cipő, vagy blúz, amit később visszavihetek a boltba, hogy "bocsi, mégsem jó". Sosem kellett ilyen volumenű döntéseket meghoznom és úgy érzem, hogy ehhez kevés vagyok.


2017. szept. 4. 10:48
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Én nem dolgozom, sosem dolgoztam. Ami van (autó, lakás, berendezések, mindennapi költekezések, stb), azt a szüleim pénzén vettem/veszem. De ebből nem volt gond soha, mivel megmondták, hogy nem akarják, hogy diploma nélkül dolgozzak valahol aprópénzért, és emiatt elhanyagoljam a tanulmányaimat. Nem is voltam rászorulva soha, hogy dolgozzak és úgy fogtuk fel, hogy nekem a tanulás a "munkám".


Jól élnénk, úgy nem is gondolkoznék a baba megtartásán, ha bármiben hiányt szenvedne akár Ő, akár mi a barátommal. Mert egy családnak szerintem nem a lemondásokról kell szólnia és arról, hogy számolgatjuk, vajon elég lesz-e a pénz a hónap végéig...

2017. szept. 5. 10:33
 12/13 anonim ***** válasza:

Nem tartanám meg.


- nincs munkám, végzettségem

- a párommal másfél éve vagyok együtt, de összeköltözés nélkül

- nem tudom, mit gondol a gyerek-témáról, stb.


Ha elhagy, mit csinálsz?

Anyudékon ragadsz, aki mindenbe beleszól , és mész a gyárba robotolni, hogy eltartsd a gyerekedet, a "párod" meg éli életét.


Tudod, én is nagyon biztos voltam a kapcsolatunkban exszel, és összeköltözés után egy évvel már romokban hevert a kapcsolatunk, mert elkönyvelte, hogy megszerzett ennyi és onnantól kezdve szart rám.

Ha abba becsúszik a gyerek, megtartom, akkor egyeüdlálló anyuka lennék, egy link, nemtörődöm "anyucifiacskája" apával.


A mostani kapcsolatomban simán megtartanám, mert a párom szeret, minden nap tudatja, érezteti, összebújunk, szeretkezünk és figyelünk a másikra.

Pedig már nyolc hónapja mi is együtt élünk, de ő felnőtt férfi, aki tisztel, becsül és nem hagyja ellaposodni a dolgot.

Ahogyan én sem.


Kérdezd meg a párodat - ELŐSZÖR őt -, aztán üljetek le, de én nem merném így bevállalni.

2017. szept. 6. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Jó, akkor nem mész gyárba dolgozni, de nekem nem lenne pofám apámék nyakára cuccolni a kicsimmel, hogy tartsatok már el, én addig sulizok, stb.
2017. szept. 6. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!