Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszerrel tul lehet etetni a...

Tápszerrel tul lehet etetni a babákat? Amiota tápszerezem, eléggé gyorsan hizik. Annyit adok neki, amennyit kér, ha nem kéri elforditsa a fejét.

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
persze,csak azzal lehet.Mármint úgy értem,h anyatejjel nem lehet túletetni.igen,lehetséges,h gyorsabban nő,a tápxben lévő sok vitamin miatt.
2010. máj. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Mindennel túl lehet etetni a gyereket. Láttam én már 9 és fél kilós, 3 hónapos hájpacni anyatejes babát.


Egyébként a tápszernél azért tudod valamelyest kontrollálni a dolgokat, hogy mennyi legyen kb. egy étkezésre az adagja. (A napi adag kb. 150 ml * testsúlykilogrammonként. Ezt elosztod annyival, ahányszor eszik egy nap.) Ezt jelentősen nem célszerű túllépni. Persze babánként változó azért az anyagcsere is, az én kisebbik lányom pl. mennyiségre kevesebbet evett mindig, (nem is bírt többet, mert kibukta), mégis tök jól gyarapodott, ő az a fajta, aki minden egyes kalóriát alaposan feldolgoz. AZ első lányom mennyiségre többet evett mindig is, mégis kicsit lassabb ütemben gyarapodott.


Lehet, hogy most azért tűnik gyorsnak a növekedés, mert a kevesebb(nem eléggé tápláló) anyatejben nem volt meg a kellő energia.

2010. máj. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

méghogy anyatejes baba hájpacni???

inkább a tápos babákra illik ez az általad irt kifejezés..

Az anyatejjel NEM lehet túletetni,mivel annyit szopcsizik,amennyi jólesik neki,a tápszert viszont cumisüvegből "beleöntik" a babába,na akkor melyikkel lehet túl-etetni???

2010. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!Az én környezetemben is az anyatejes babák sokkal "husisabbak".Én lányom is tápszeres volt,mégse volt sose duci.Ezek a tápszerek már nem azok,mint a régebbi fajták.

Mondjuk én a dobozon előírtnál többet sose adtam neki.

2010. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint a kérdésedben benne van a válaszod:

"Annyit adok neki, amennyit kér, ha nem kéri elforditja a fejét."-

:mert nem kéri,hisz az lenne a túletetés:-)

2010. máj. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem is lehet, hogy az anyatej már nem volt elég tápláló, azért hízik most jobban. Egyébként a tej átlagban kb. 70 kcal, a modern tápszerek pedig 66-68 kcal. Vagyis túl kell etetni, hogy jobban hízzon, mint a tejtől. Ha csak annyit adsz, amennyit kér, akkor szerintem nincs túletetve.


Valahol (babás honlapon) egyébként azt olvastam, hogy az első 6 hónapban az anyatejes babák szoktak gyorsabban hízni, a második hat hónapban inkább a tápszeresek. Én ismerek 1-2 anyatejes babát, aki szinte gurul. Nem állítom, hogy tejjel túl lehet etetni, de igenis lehet "hájpacni". Az én bébim főként tápis (még kis tejem is van), de meg sem közelíti azokat az anyatejes babákat.

2010. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez abszolút baba függő, ki mennyire hurkás!!! Aki túl tudja etetni, az megmondhatná, hogy kell, mert az én babám olyan keveset eszik tápszerből, mint egy újszülött és nem is hurkás. Ha nem lakik jól, akkor sír, szóval nem tudom, hogy lehet kevesebbet adni egy babának, mégha duci is és többet, ha nem kéri már.
2010. máj. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Az én lányom 8 hónapos, tápit is eszik a kezdetektől fogva, négy hós koráig szopizott is, és még nincs 8 kiló (tegnap este mértem: 7880 gr). Ismerek olyan anyatejes babát, aki már hat hós korában 10 kg volt...


Ez is egy olyan téma, amin nem érdemes vitatkozni, babája válogatja...

2010. máj. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ja, és a tápiból mindig annyit eszik, amennyit ő kér, hiába készítek el neki 170 ml-t, most is csak 110-et evett meg.
2010. máj. 27. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!