Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős korban érdemes...

Milyen idős korban érdemes elvinni Dévényes szakemberhez a babát?

Figyelt kérdés
5 hetes múlt, nem látok izom problémát de egy alkalomra elvinném megnézetni.
2017. szept. 12. 19:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
csípőszűrés amugy is kötelező 4 hónapos korig,oda vidd el,ha később valami nem ok a mozgással akkor ráérsz elvinni.
2017. szept. 17. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
Én elvinném a helyedben, mert kapsz egy korrekt visszajelzést az állapotáról, amit laikus szem nem vesz észre és sok későbbi problémától megkímélheted magad. Ha minden rendben, akkor örülünk, ha meg nincs, akkor időben megkapja a szükséges kezelést. Ja és ne várj, se gyerekorvos, se védőnő ajánlására, mert ha rosszhoz kerültél, akkor mindenre csak legyintgetni fognak. És persze a sok „okos” aki felelőtlenül lebeszél, de amikor aztán beüt a probléma, akkor persze lapítanak. Nekem sajnos ez a tapasztalatom és nagyon pórul jártam, mert a most 11 hónapossal kezdtük a Dévény tornát (jó későn) mert már nem tudtam egyszerűen hinni nekik tovább, hogy egyébként minden rendben. A mostani eszemmel már 1 hónaposan kihívtam volna a Dévényest, hogy nézze át a gyereket. Megérte volna azt a 7000 Ft-ot. Az állami csípőszűrés, amit sokan említeni meg egy vicc és csak a tényleg problémásakat szűrik ki, de csak a csípőre. Tehát amire a Dévény átfogó állapotfelmérést készít, azzal nem összehasonlítható.
2017. szept. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

SZTK-s csípőszűrés felénk elénk béna, az orvos az asztal mögül kb odanéz a gyerekre és mehet is az ember.

Voltunk koponya-hasi-csípő UH-n már ott minden rendben volt, de sajnos az sem kötelező vizsgálat, nem is támogatott...

2017. szept. 22. 10:05
 14/17 anonim válasza:
12-es vagyok. Nekünk is volt koponya-hasi-csípő UH magánrendelőben és nekünk is minden rendben volt. De ez nem ad választ arra, hogy nem túl laza vagy feszes az izomzata. Bármelyik is van az már problémákat fog okozni a mozgásfejlődésben. Mi egyébként a laza típusba tartozunk(de pár helyen meg feszes volt) és ezért eléggé megkésett a mozgásunk. Ha időben hívtuk volna a dévényest, akkor sokkal hamarabb elindulhatott volna az izmoknak az erősítése. Arról nem is beszélve, hogy 11 hónaposan már sokkal nagyobb trauma neki (az emlékezete is hosszabb távú) és jobban ellen is áll.
2017. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Ja és még az jutott az eszembe, hogy egyébként jó hogy elvittétek UH-ra, mert ha a későbbiekben probléma adódna, akkor mindenhol kérni fogják az UH eredményt.
2017. szept. 27. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én vagyok akinek neurologus nem ajanlotta és mégis elvittuk.

Mi is voltunk ortopedian, mert felirtak, ozt mondtak semmi komoly baj tornázatni kell. Mult héten voltunk neurologian, persze a holgy azt a gyakorlatot nézte vele amit felirt(lebego ultetes,nezz utana full egészsügtelen egy nahügytestu babanak és mégis felirjak)és hason fekvésbe olyan szépen kitartotta utana a fejet(dévény torna miatt.....mi aztán azzal a lebego ultetes meg tudja izé nem tornáztattuk, mert én laikusként ia látom, hogy egy újszulottet tartani így egészségtelen)

Szóval rosszat nem teszel egy dévényes látogatással.

2017. szept. 27. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Elobbi vagyok:ja és a neurologus mondta,hogy alakul már,sokkal jobb helyzet. Nem mondtuk,hogy dévényre járunk:)
2017. szept. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!