Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves 9 hónapos fiunk harmads...

2 éves 9 hónapos fiunk harmadszorra kezd erős zaj miatt dadogni két hónapon belül, ez normális, vagy nem is zaj, hanem valami baj állhat mögötte? Érdemes szakemberhez fordulni?

Figyelt kérdés

Elsőnek egy alacsonyan szálló szúnyortírtó repülőtől ijedt meg, másfél hétig dadogott, szépen elmúlt.


Néhány napra rá egy nyilvános WC kézszárítógépe ijesztette meg annyira, hogy sírt, és azóta sem akar bemenni WC nyilvános helyen. Egy hétig dadogott és elmúlt.


Tegnapelőtt egy játszóházban hirtelen nagyon hangosan bekapcsolták a zenét, felugrott az apja nyakában és szorongatta. Azóta sokkal erősebben dadog, mint az első két alkalommal. Nem tudom, meddig fog tartani.


Mi lehet ez?



2013. aug. 1. 21:42
 1/5 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy ez normális.kérdezd meg a védőnőtöket vagy a dokidat.nekem a fiam 2 éves de semmitől nem fél.de az egy dolog hogy fél nem minden gyerek szereti a zajt,de a dadogás nem normális
2013. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, itt sem az állandó megijedés, sem a dadogás nem tűnik sajnos normális dolognak. :S

Mindenképp orvost javaslok!

2013. aug. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Most kezdődött, két hónapja; amikor kétéves volt, nem félt semmitől, nem voltak ilyen problémák.


Igaz, hogy kistestvére született, de az sem most, hanem 9 hónapja. És próbálunk rá nagyon odafigyelni :-(

2013. aug. 1. 21:58
 4/5 anonim ***** válasza:

A dadogás sajnos éppenhogy az ijedtség miatt alakul ki. Nekem az unokatestvéremet otthon hagyták a szülei kicsi korában. Ő aludt, a szülők meg elmentek valahová abban bízva, hogy nem ébred fel. Hát felébredt, és amikor ráeszmélt, hogy egyedül van, annyira megijedt, hogy azóta dadog, pedig már felnőtt nő.


Szóval a dadogás mint reakció normális. Inkább azzal van a baj, hogy miért ijed meg ilyen könnyen? És mivel zajokról van szó, én elvinném egy audiológushoz. Lehet, hogy ő sokkal erősebben hall mindent, mint kellene...

2013. aug. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bölcsis csoportban van egy kislány ilyen gondokkal. Őt pszichológushoz vitte az anyukája, alakulgat a kislány.Még volt egy visszatérő dadogás, de már azért legalább rövidebb ideig. Szerintem is kellene szakember. Ha másban nem is tud segíteni legalább arra rávezeti a gyereket, hogy megtanulja kezelni a félelmeit. Mármint, hogy tisztában legyen vele, hogy ez egy érzés, ami fellép, de tudja, hogy fordulhat hozzátok ezzel. Lehet Ti nem is tettek semmit, csak egyszerűen kialakult nála egy ilyen vészreakció. Nem tudja hova tenni a félelmet mint érzést.
2013. aug. 12. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!