Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne szakemberhez...

Érdemes lenne szakemberhez fordulni?

Figyelt kérdés
nos, mindig is nagyon labilis voltam lelkileg, már egészen kicsi koromban is megfordult a fejemben pl a vagdosás gondolata. most 18 vagyok, kb. két hónapja csinálom, és nem akarom abbahagyni... egyre durvábban csinálom, egyre messzebbre megyek, és egyre több dolgot ki akarok próbálni. például újabban drogozni akarok, pedig korábban el se tudtam volna képzelni, hogy valaha ki fogom próbálni. minden nap érzem a késztetést, hogy megöljem magam, néha elég durva dührohamaim vannak, olyankor kiabálok, késért, vagy bármi élesért, keményért, vagy törékenyért könyörgök, és nem tud rám hatni senki. nem tud lenyugtatni senki.. az általános közérzetem eléggé depressziós, és minden nap jön a vagdosási kényszer. azért "normális" is tudok lenni, ha nem vagyok különösebben idegállapotban, akkor nagyon szeretnivalóan viselkedek mindenkivel... mert tényleg, nagyon tudok szeretni mindenkit, és magamon kívül senkinek nem ártanék. nem tudom, van-e valami komolyabb baj az elmémben, amiért érdemes lenne-e e szakemberhez fordulni..

2017. ápr. 17. 09:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen,minél hamarabb!
2017. ápr. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 szántóvető ***** válasza:
van bizony,éppen ezért teljes körű kivizsgálás majd kényszergyógykezelés szükséges egy erre a célra kialakított intézményben.
2017. ápr. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az állapot épp elég komoly ok, hogy szakemberhez fordulj. Én 20 éves voltam, mikor ugyan ezen okokból szakemberhez fordultam. Segített, mert most már 90%-ban sejtjük, hogy mi a baj, és így már jobban megértem önmagam.


Részletesebben szívesen írok erről privátban.

2017. ápr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A drog és a vagdosás közeli viszonyban vannak egymással. Ezért pont ez jutott eszedbe következő lehetőségként. A vagdosás lényege, hogy a lelki fájdalmat kikapcsolja a fizikai fájdalom ezért okoz nyugalmat egy időre ha bántod magad. Ezért nehéz abbahagyni. A drog ugyanezt csinálja, kikapcsol és ellazít. Szerinfem keress fel egy szakembert aki segìt abban, hogy ezt a nyugalmat más behatások nélkül is elérd.
2017. ápr. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp és minél előbb!
2017. ápr. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!