Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a családok, akik nem...

Azok a családok, akik nem autóval, hanem bkv-val, vonattal közlekednek, simán megoldják a gyerekekkel? Az összes cuccot el tudják pakolni? Gyerekek is megszokták?

Figyelt kérdés
2010. máj. 27. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
36%
Kénytelenek megoldani.
2010. máj. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
nekünk van autónk, de én nem tudok vezetni sajnos, és a párom is azzal megy dolgozni, így, ha tudnék, sem használhatnám mindig. A kisfiam 8 hónapos múlt, olyan 4 hónapos lehetett, mikor először bkv-ztunk. nagyon élvezte a buszutat, aztán még aludt is egy jót. Mondjuk én kenguruban vittem, mert babakocsival nem mertem volna, ki tudja, hová nem tudok fel/lejutni vele... és a csomagokkal kapcsolatban, a barátnőmhöz mentünk, ott alvós, babázós napra, és így nem vittem pl pelenkát, mert egyidősek a gyerekek, meg olyasmit, amit ő tudott adni, hogy ne kelljen a fél lakást összepakolnom, és elcipelnem. nekik van utazóágyuk, így az sem kellett, csak olyasmit pakoltam, ami nem pótolható: saját takaró, játékok, 1-2 váltás ruha. anyatejet evett csak, így kaját sem kellett csimoznom. így megoldható volt, de egy vonatozást nem vállalnék be szerintem. azóta sok helyen voltunk már, ha csak kirándulni megyünk, akkor nem kell sok cókmók, de ahogy egyre nagyobb, nehéz a kenguruban cipelni, babakocsival lehet, hogy bajban leszek... :-( (mondjuk, én elég mozgós típus vagyok, ha csak bkv-van, akkor is megoldom valahogy, ezzel nem mindenki van így)
2010. máj. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi mindig utaztunk amikor kicsik voltak, karácsonykor Sarkad - Makó - Békéscsaba, ami több átszállást jelent, 1,5-2 órás várakozásokkal, busszal-vonattal, kilóméteres gyaloglásokkal a járműváltásnál.

Később, ovis-kisiskolás korban Győr-Békéscsaba- Makó_budapesti kitérőkkel.

Mentünk át gyalog Zuglóból a Keletibe(mert a bkv drága) vittük a karácsonyra kapott szekrénykét a kezünkben(140cm) a nagyutazót, hátizsákot, töltött káposztát, baracklekvárt.

Kiskorukban az élőnyulat, a méteres macit, bilit, mindent(ugyan azon az úton ezeket)

Volt hogy úgy szárítottam a pelust(mert mosás után indultunk) hogy a vonatablakból lógattam a szélbe.

Kiskorukban mindig elaludtak a vonaton, úgy ráztuk fel este tízkor, hogy az állomásról a bicikli csomagtartóján hazavigyük. Na, otthon meg egyszer öt fok volt, mire ilyen 3 napos túra után hazaértünk :)


A gyerekek élvezték. És tulajdonképpen én is, ha leszámítom a két kilométeres vágtákat a csomagokkal, hogy elérjük a vonatot.


Vittem az almát hámozva, cikkere vágva, a kis nedves kendőt. Utazás közben játszottunk, ettünk, meséltünk.

Vittem a babakocsit, meg a meleg ruhát, váltócuccot, később a tanulnivalót.

Fel kell készülni, okosan célszerűen pakolni.

Nálunk minden családtag automatikusan nyúl a könnyű anyagú, kis térfogatú holmi után, ha csomagol.

A gyerekek 6 éves koruk óta önállóan - és azóta hibátlanul - csomagolnak maguknak útra, utazásra.


A gyerekek mindenesetre strapabíróvá váltak.

A lányom pl. 12 évesen hazajött lázasan, hasmenéssel,hernyócsípésekkel, véres lábbal a mátrai vándortáborból szombaton, kikönyörögtünk egy injekciót, majd indult vasárnap éjjel Erdély mélyére busszal a tánc-edzőtáborba. Ott gyógyították ki idegen emberek.


Most 20 év körüliek, a fiam rendszerint hazapakol Pestről nyáron nejlonszatyrokkal, visszautasítja a segítséget,, végül hazajön 3 utazó + 10 reklámszatyor lóg le róla :)

A leány gyalog akar átvágni Sárvártól Ozoráig a nyáron, eg yhónapig akarnak menni hátizsákkal ahátukon, alusznak ahol lehet, esznek ahol tudnak. Elmehetne fitneszhotelbe is, kapott üdülési jegyet ajándékba - de erre vágyik. NEm stoppal, nem biciklivel:gyalog.

Hát ez lett belőle.


Buszbérletet Győrben csak akkor veszünk télen, ha nagyon csapadékos a hónap, amúgy biciklivel járunk.


Most vettünk autót, hétfőn írjuk át :)

Egy miatt hiányzott az autó: mikor már nagyok voltak, éjjel jó lett volna buli után hazahozni őket. 15-16-18 évesen féltettem hogy éjjel kettőkor gyalogoljon egyedül a városban.(erre kigyalogoltak az erdőn át a barátnőjéhez ketten)

2010. máj. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én a "puhányabb" bkv-s anyukák közé tartozom. :) Igaz, 8 kg és még mindig kenguruzunk, akkor úgy intézem, hogy ne legyen sok cuccunk, ha több a cucc, akkor babakocsi, de azzal is csak az alacsony padlós járművekre szállunk fel, van, hogy gyalogolunk sokat. Most tervezem, hogy veszek sportkocsit, mert növi ki a kengurut, kicsit félek, hogy hogyan mászok fel vele a 47-esre, de mindig vannak kedves és segítőkész emberek, hogyha netán bénáznék. :) Meg lehet szokni. Esős, zivataros időben problémás. Egyébként megoldható. Egy idő után az ember automatikusan mindent úgy szervez, hogy közlekedés szempontjából megfelelő legyen.
2010. máj. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!