Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor hogy is van ez az...

Akkor hogy is van ez az üléssel? Mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés
az rendben van hogy nem szabad felültetni a babát amíg nem ül magától. a magától felülés pedig nem jelenti azt hogy valamibe kapaszkodva felhúzza magát. de mit csináltok ha felhúzza magát és úgy marad? állandóan visszafektetitek? nem túlzás ez egy kicsit? ha már felhúzta magát és ül hadd üljön. vagy ne?

2017. szept. 17. 18:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

6ossal értek egyet. Tök mindegy mennyi idős, amit magától csinál abban ne gátold és ne hátráltasd azzal, hogy visszafekteted. Sírni fog ha nem tud visszafeküdni és elfáradt. Minden gyerek más és másképp fejlődik. Nem lehet kor szerint beazonosítani őket.

Az én nagylányom nagyon gyorsan fejlődött mozgásban. Egy percig nem gondoltam, hogy meg kéne akadályoznom abba, hogy felüljön vagy felálljon. Az más, ha egy láthatóan még magát nem tartó/összecsukló babát 90 fokban ültet anyuka éa a gyerek feje se áll egyenesen nem, hogy a törzse.

2017. szept. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 8 hónaposan ült fel először tárgyakba kapaszkodással, illetve sokan vagyunk körülöltte, nagy a rokonság, és elkezdték azt, hogy egy újukat tartják és úgy húzza fel magát. Most 11 hónapos, nem kúszik, nem mászik, ülve tolja magát kézzel, és húzza magát lábbal. Ha hasra teszem, egyből átfordul hátra...Most már úgy gondolom nem lett volna szabad annyit ülni hagyni az elején, és akkor mászni kezdett volna hamarabb.
2017. szept. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!