Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor hogy is van ez az...

Akkor hogy is van ez az üléssel? Mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés
az rendben van hogy nem szabad felültetni a babát amíg nem ül magától. a magától felülés pedig nem jelenti azt hogy valamibe kapaszkodva felhúzza magát. de mit csináltok ha felhúzza magát és úgy marad? állandóan visszafektetitek? nem túlzás ez egy kicsit? ha már felhúzta magát és ül hadd üljön. vagy ne?

2017. szept. 17. 18:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Igen, vissza.

Plusz redukáltam annak lehetőségét, hogy felhúzhassa magát.


Ha túlzásnak érzed, hagyd.

2017. szept. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Nekem a fiam csak a kezemmel próbálta felhúzni magát, azt könnyű megoldani, visszafektetem és úgy rakom a kezem, hogy ne tudja megint.. ezután már magától ült ki négykézláb pózból. Ismerős anyuka a babakocsiban is visszafektette a babáját, állandóan felhúzta magát még abban is. A lányom érdekesebb eset lesz, az ölemben már lökné magát ülésbe, pihenőszékben is erőlködik és a fejét előre is dönti, hát bevallom én ma este inkább kivettem belőle, rossz volt nézni.
2017. szept. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy ha idővel mindenhol megpróbálja felhúzni magát, szerintem nem fogok azért fél percenként szaladgálni, hogy állandóan lefektessem. De az ujjamban nem fog kapaszkodni.
2017. szept. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
ez attol is fugg mennyi idos ....
2017. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A "magától ül" nem azt jelenti, hogy felül hanyatt fekvésből, hanem amikor ül, akkor tartja magát szép egyenesen, nem rogy össze, nem görbe, és kapaszkodás vagy kitámasztás nélkül sem dől el pár perc múlva. A babák általában először nyégkézlábból ülnek ki a popsijukra vagy akár állásból huppannak le. Hasizomból felülni, mint egy átlag felnőtt reggel, csak kb. kisovis korukra tudnak.

Mibe kapaszkodik és mennyi idős? Szerintem pl. ha elmúlt hat hónapos és az a gond, hogy végigüvölti az utat a vízszintes sportkocsiban, meg lehet dönteni mondjuk 25-30% fokot, mint ahogy hordozóban lenne és akkor kilát. De ha még látványosan nem tud ülni magától, valahogy oldjátok meg, hogy ne tudja felhúzni magát.

2017. szept. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%
Miért nem mindegy a kora? Van aki magától ül fel 6 hónaposan más meg csak 11 hónaposan, akkor miért kell általánosítani? Ez olyan mintha a 16 hónapost kézenfogja járatnánk, mert elmúlt 1 éves.. az meg, hogy felültetve vagy felkapaszkodta tud támasztás nélkül ülni tudtommal nem jelenti azt, hogy magától felül. Addig meg ne üljön akkor se ha 5 hónapos és akkor se, ha 10 hónapos.
2017. szept. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
51%
Bár nem tudom miért más ez a kapaszkodva felállástól, ott se maguktól állnak fel. Ha nem bírják nem állnak tovább, a valamiben (nem emberi kézzel) felkapaszkodva ülő baba se fog tovább ülni, mint ahogy bírja..
2017. szept. 18. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

az, hogy utána 20 évig görnyed a suliban, azt senkit nem érdekel, de ez a mikor ül, mikor iszik pohárból, mikor szobatiszta akkora téma ...

Hajrá

2017. szept. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A fiam egyedül a babakocsiban húzta fel magát hasizomból. Kb 5 hónapos lehetett. Olyankor hagytam, de mivel úgy is mentünk buszra stb, 5-10 perc után mindig visszafektettem a kb 40 fokos sport részbe hogy biztonságosan feküdjön a mászkálásban, így nem ücsörgött tovább. De sosem döntöttem vissza, hogy jaj ne csücsülj! Ő akarta, ő csinálta.


Ezután eltelt egy kis idő, 7 hónapos volt, hogy magától mászásból félre ült - felült támaszkodás nélkül. Semmi gondja nincs, egyenes a háta azóta is, nincs csípő baja sem.


Amúgy én úgy voltam vele, hogy láttam, a teste hogy viseli ezt. Eleinte látszott, hogy még egyensúlya sincs hozzá, simán eldőlt oldalra ha úgy volt, olyankor nem nagyon hagytam felülni. Ha felhúzta magát és kapaszkodott akkor stabil volt. Később egyre inkább lett hozzá egyensúlya, látszódott, hogy a teste tanulja ezeket az új helyzeteket.

2017. szept. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7,

Az a baj, hogy ez egy reflex, amit a nem vízszintes felület vált ki (pihenőszék, autós hordozó). Nem akkor húzza fel magát, amikor már elég erős a gerince, hogy megtartsa magát. Ezért is görnyedve ülve imbolyognak ilyenkor.

A kúszás, mászás erősíti meg őket.

Mellesleg a kapaszkodva álláshoz is, amihez tévesen hasonlítod.

2017. szept. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!