Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nagy falat lenne...

Tényleg nagy falat lenne egyedül bevállalni a babát?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, és 10 hetes terhes.

A barátommal Budapesten élünk, és eddig úgy terveztük, hogy itt is maradunk a pici születése után (amúgy a szüleink, családjaink Nyugat-Magyarországon élnek). Anyukám tegnap felhozta, hogy szerinte érdemesebb lenne hazaköltöznünk, mert nem fogom egyedül bírni a babával itt (ugye a barátom csak az első hónapban lesz velünk végig, utána reggel 9-től délutánig én leszek a picivel). Meg hogy én Pesten nem merek vezetni és bármi lehet, amiért kocsiba kell ülnöm majd. Ez igazából annyi, hogy belvárosi részen lakunk, én a kerületből nagyon ki sem megyek, minden itt van a környékünkön (szórakozóhelyek, éttermek, pékségek, boltok, stb). 1 éve van jogosítványom, tényleg nem szeretem a pesti forgalmat, ezért feleslegesnek tartottam, hogy az én autómat is elhozzuk. De nyilván ha szükséges lenne, megbirkóznék ezzel is. Anyukámon inkább azt érzem, hogy ő még mindig nem szokott hozzá ahhoz, hogy elköltöztem, külön élek és ezáltal szeretné elérni, hogy haza költözzünk. Mert pl. most is, ha 2-3 hétig nem megyünk haza, akkor már mondja, hogy eljön ő hozzánk, meg ki van borulva... Szóval nem tudom, hogy nem-e azért próbál rám ijeszteni, hogy neki is jó legyen...


Mert itt tényleg nem lenne sok segítségünk, maximum az, hogy nem kell a háztartással, főzéssel foglalkoznom, de a baba körüli dolgokat nagyrészt tényleg nekem kéne megoldanom.

Ez mennyire nehéz?


Mert tényleg jó lenne, ha csak 5-10 percre lennénk egymástól, meg anyukám sem dolgozik, a párom anyukája sem (41 és 44 évesek, szóval nem olyan nagyszülők lesznek, akik már nem úgy mozognak és teher nekik az unoka). A nagyszüleink is mondták, hogy mindenben segítenek, mindenki lelkes a baba miatt.


2017. szept. 19. 11:00
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Persze, tudom, hogy rengetegen megoldják. Csak egy évvel ezelőttig én még magamról sem igazán tudtam gondoskodni, 18 évig mindent a szüleim intéztek nekem. Ezért is félt anya, hogy túl sok minden fog a nyakamba szakadni hirtelen és nem fogom bírni... Mert még sosem kellett semmiről és senkiről gondoskodnom, vagy felelősséget vállalnom. Nem tudom még, hogy hogyan kell a babáról gondoskodni, mikre lesz szükségünk, stb stb.

Szerencsém van amúgy anyukámmal, mert kamaszkoromban sem voltak nagy vitáink, inkább barátnős a kapcsolatunk. Mindent megbeszélek vele, tanácsot kérek és jól esik, hogy még most is próbál rólam/rólunk gondoskodni. Csak kicsit fura volt, hogy azt mondta, szerinte ez nem fog menni nekem egyedül.

2017. szept. 19. 11:48
 12/21 anonim ***** válasza:
65%

Mi ez a hülyeség, hogy már eleve azt nem érti valaki minek marad otthon a gyerek apja egy hónapot? Nyilván azért, mert megteheti. Az enyém is itthon maradt, mert megtehette és még azután is maradt neki 3 hét szabadsága, úgy, hogy a gyerek eleve év végére született...


Nem tudom mit kell ebbe belekötni, hogy van, aki otthon tud maradni szabadságon mikor meg lesz a gyereke és otthon is marad, és azt is kiélvezi, ha esetleg csak alszik a gyerek, mert mégis csak család lettek apa lett belőle.


Egyébként kérdező, nők milliói csinálják azt, amit te fogsz "egyedül". Anyád meg nem él Pesten, fel se tudja fogni, hogy a belvárosban a legkevésbé sem adódik hirtelen olyan, amit ne tudnál vezetés nélkül megoldani. Ha meg mégis, akkor legalább rá leszel kényszerítve, hogy megszokd azt az irtózatos pesti forgalmat, amiben nincsen semmi különös... 19 éves vagy csak, most ez nem baj, de a szülők, akiknek semmi dolga, ha hazaköltöztök teljesen rád fognak telepedni "segítség" címen és jön majd az ők jobban tudják, te még gyerek vagy stb. szöveg. Hidd el, jobb nektek ott külön. Jó a segítség, de az nem egészséges, ha az anyád még mindig nem fogta fel, hogy felnőttél és ezzel a kifogással hazarángat, hogy utána a nyakadra telepedhessen és visszanyomhasson a "kislányom" szerepbe.

2017. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Sok nagyszülő aggódós. Csak mond meg neki, hogy megoldod. Soha ne mutass felé bizonytalansàgot. Sok szülő nem tudja elengedni a gyereke kezét, úgy érzi mindig ott kell lenni hogy segítsen.

Szintén 10 hetes vagyok, anya pàr utcànyira lakik. Mióta babàt vàrok minden hétvégén jön, kajàt hoz, kérdezi mit főzzön. Persze ehhez hozzàjàrul az, hogy alig tudok valamit megemni, olyan rosszulléteim vannak.

És mindehez màr most k3tségbe van esve, hogy nem lehet majd mindig mellettünk. És ezt màr szóvà is tette. Pedig csak pàr utcànyira, kb fél óràra lakik.....


Arról pedig hogy tényleg olyan nehéz e? Vannak eszik alszik babàk, akik mellett mindenre van idő. És vannak "problémàs" babàk, aki mellett semmire szinte. De tőled függ meg akarod e oldani egyedül.

2017. szept. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Igazából anyukád nem fogja tudni, hogy mit kell csinálni a baba körül, oké te fiatal vagy, de 20 évvel ezelőtt sem volt minden ugyanúgy, mint most. Én megbetegedtem a terhesség alatt és emiatt segít nekünk anyám, de mindent tőlem kérdez, mivel 30 évvel ezelőtt, amikor én és tesóm születtünk textilpelenkát használt, réklit adott ránk, mert akkor az volt a menő, ma már csak body és rugi van, rékli nincs, légzésfigyelöt nem is lehetett kapni, a hozzátáplálást pedig 2 hónaposan kezdték, ez mostanában 6 hónap. Amiben tudna neked segíteni az, az hogy otthagyhatod a babát és csinálhatod a dolgaidat, de azt ne gondold, hogy ő majd annyira fogja tudni a tutit. Nekem szerencsém van, mert anyám meg is mondta, hogy fogalma sincs a mai csecsemős dolgokról, ami sokkal jobb, mintha osztaná az észt és jönne azzal, hogy szoptassak 4 óránként és egyéb ódivatú dolgok, ami persze 30 éve teljesen normális volt.
2017. szept. 19. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nézd ha eddig egy teát sem főztél meg magadnak, akkor hirtelen biztosan nehéz lesz háztartást vezetni és gyereket nevelni, de nem lehetetlen.

Azt is mérlegeljétek, hogy ha hazaköltöztök, akkor a barátod ott is talál magának munkát?

Az hogy étterem meg szórakozóhely elérhető távolságban van, az most egy darabig szerintem mellékes. Annak nézz utána, hogy bolt, orvos, védőnő, gyógyszertár, babaklub elérhető távolságban van -e.

2017. szept. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád baromira túl félt. 18éves korodig semmit nem intéztél magadnak?

Szerintem ő még gyerekként kezel téged.

Ha most haza mész ez soha nem fog váltizni. Gyerekként fog kezelni téged.

A gyereketeket ő figja nevelni, és nem te, mert elkönyveli h te képtelen vagy rá. És még veled is elhiteti ezt

2017. szept. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
83%

Ha anyukáddal jó a viszonyotok, és nem az az "én mindent jobban tudok" tipus, akkor jobb ha közel van hozzátok. Persze az hogy milyen tipus csak a baba születése után fog kiderülni, mert akkor jönnek elő az igazi ellentétek, hogy te igy gondolsz bizonyos dolgokat a gyerekkel kapcsolatban, ő meg úgy. Ez általában nagy vitaforrás még akkor is ha addig mindenben megértettétek egymást anyukáddal.


Anyukád nyilván azért győzköd téged, mert fél hogy Pesten "ragadtok", és távol lesz az unoka. Nyilván más 200 km-ről felutazni, meg más az, ha 15 perc alatt át tud ugrani bármikor. Neked utóbbi könnyebb, mert lenne segitséged, később is ha bármi van rá tudod bizni a gyereket anyukádra amig neked ügyet kell intézned. Ha nincs a közelben nagyszülő mindent nektek kell megoldani és mindenhova magaddal kell vinni a gyereket.

Sokaknál a nagyszülő viszi vagy megy el a gyerekért az oviba/iskolába, mig a szülők dolgoznak. Arról nem is beszélve h ha beteg lesz mikor te dolgozol, akkor nem kell hetekre táppénzre menned, amit a munkáltató is rossz szemmel néz, hanem rá tudod bizni a gyereket a nagyszülőkre. Ezenkivül tudtok néha kettesben is programot szervezni a pároddal.

Szóval ezek mind könnyebben megoldhatók ha a közelben vannak nagyszülők. Nekünk nincsenek és igy is megoldjuk, nem lehetetlen, de én pl. nem tudok 8 órában dolgozni, csak 6-ban, mert akkor nem érnék oda a gyerekekért időben az oviba.


Ennek 1000 oldala van, de nyilván egyedül is meg fogsz tudni oldani mindent, de segitséggel könnyebb.

2017. szept. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
73%

#3-as válaszoló vagyok, húgom ugyanilyen volt, mindig fogták a kezét, már attól pánikrohamot kapott, ha ügyintézés miatt telefonálnia kellett valahova, hát ha még személyesen kellett megjelennie (pl. személyit, stb. intézni). Aztán a terhessége és a gyerek teljesen kizökkentette a komfortzónájából, és nagyon talpraesett lett, megold mindent, intézi azonnal, ha kell valami. Pedig az első vizsgálathoz a férje keresett nőgyógyászt, és édesanyánk kísérte el, ennyire élhetetlen volt. Fel kell nőni, és nem megijedni a feladattól, ez az egész amúgy is csak addig ijesztő, míg el nem kezdesz önálló lenni. Ha van rá mód, annyit kérj, hogy havonta egyszer-kétszer jöjjön fel hétvégére, ő is megnyugszik, és neked is jól jön néha a segítség.


Egy kérdés, ami megválaszolatlanul maradt: párod mit szólna hozzá, ha a babával lelépnétek az anyukádhoz és ott laknál?

2017. szept. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
78%

Először azt hittem, úgy érted, hogy egyedülállóként. De hát te nem egyedül vállalod be, hanem a pároddal!

Én is ennyi idősen szültem, eszembe de jutott, hogy ne tudnám ellátni a fiam a szüleim segítsége nélkül, pedig autónk még csak nem is volt akkor. Felnőtt nő vagy, anya leszel, miért ne tudnád megoldani a mindennapokat?

2017. szept. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
21 évesen lettem várandós.. esküvő.. szülés. Előtte otthon laktam. Nekem is hirtelen zúdult minden a nyakamba, az én párom is dolgozik, mellette maszekol. Nincs jogosítványom, ráadásul falun lakunk. Mindenhová gyalog/ babakocsival megyünk, ha pedig be kell menni a városba vonat vagy busz és pakolom a babakocsit és a cuccokat. Családi házban egyedül vezetem a háztartást, néha jönnek a rokonok látogatni. Úgy hogy nyugodj meg menni fog. Ha jól olvastam párod egy hónapig otthon lesz,az meg aztán tényleg nagy segítség. :)
2017. nov. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!