Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy mutathatnám meg a barátom...

Hogy mutathatnám meg a barátomnak, milyen a babázás, gyereknevelés, ha ő nagyon szeretné a babát?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, terhes vagyok... Orvoshoz csak kedd délután tudok menni, de a terhességi tesztjeim pozitívak lettek.

Elmondtam a barátomnak, hogy mi a helyzet és én azt gondoltam, hogy ő sem akarja majd megtartani, de nem így történt. Teljesen belelkesült, meg neveken gondolkozik. De fogalma sincs, milyen egy babával az élet. Ráadásul nagyon önző ember (attól, mert szeretem, ez tény és tisztában vagyok a rossz tulajdonságaival), félóránként meggondolja magát. Szerintem nem fogja fel, hogy mivel jár egy gyerek, akkor nincs hétköznap bulizás, meg random hétvégi welnessezések, kirándulások. Mindketten egyetemre járunk, ő még csak most másodéves, mert évekig "gondolkozott", hogy mit szeretne kezdeni az életével.

Nagyon szeretem, együtt is élünk június óta, éppen ezért tudom, hogy ő is olyan, mint egy nagy gyerek és nem áll még készen arra a felelősségre, lemondásra, ami egy kisbabával járna. Csak azt látja, hogy milyen cukik, meg nekünk biztosan szőke, loknis hajú, hatalmas kék szemű gyerekeink lesznek...


2017. szept. 23. 17:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem normális, ha huszonévesen nem élő inkubátorként szeretnék élni közel egy éven át a semmiért.


Erre a gondolatra az a kérdés merült fel bennem, hogy ha ennyire nem akarsz még gyereket, akkor miért nem védekeztetek????


19 évesen kiderült, hogy enyhe meddőségem van. Nem volt valami kellemes elolvasni a szavaidat, csak azért abba belegondolhattál volna előtte is, hogy egy másik élet sorsa lesz a kezedben, ha teherbe esel, akinek lehet, hogy nem is lesz esélye élni a felelőtlenségetek miatt.

2017. szept. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
56%

Én is korán lettem terhes de egyáltalán nem bánom, imádom a kisfiam és párommal is jól megvagyunk. :)! Nekem van 1 szakmám, abban dolgoztam...1éves lesz a kisfiam , itthon vagyok vele.. egyébként majd egy éretségit akarok, párom Kőművesként dolgozik. Hidd el semmi sem lehetetlen.:)

Megélünk, meg van mindenünk ami kell,hogy meglegyen:) Gondoljátok át a dolgokat együtt, minden egyes részletéről beszéljetek a gyerek vállalásnak. Persze nem akarom "rad dukmálni" a gyereket. Csak én az abortusszal sem tudnék együtt élni.:( Szóval beszéljétek át!:)

2017. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
21%
Nem elítélően írom, mert nem látom a helyzeted és nem ismerlek. De logikusan talán jobb lenne az alapoknál, azaz ott kezdened, hogy aminek vagy akinek tekinted-e, ami/aki benned már növekszik, mert "undo"-zni nem lehet. Ha szerinted csak egy sejtcsomó, amitől egy teljesen legális és elfogadott rutinműtéttel meg lehet szabadulni, akkor hamar túl leszel rajta és tényleg nincs min gondolkodnod, max. az lehet a szempontod, hogy a (szerinte) érzékeny lelkű (szerinted) önző barátod megmarad-e. Ha embernek, pláne a (bár még életképtelen) gyerekednek tekinted, akkor meg azt gondold végig őszintén magaddal szemben, hogy melyik verzióval tudsz együtt élni. Mardosna-e, hogy "milyen lett volna" vagy szükséges rosszként és egyetlen ésszerű megoldásként tudnál tekinteni az abortuszra. Vagy feladva az álmaidat bírnád-e a "strapát" valakiért, akit ugyan most még nem ismersz, de (nagyon valószínűleg) kötődni fogsz nagy szeretettel, ez tény, hogy sokkal nehezebb út lenne és mindent borít (és szintén lehet, hogy a kapcsolatot is).
2017. szept. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!