Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok energikus,...

Mit gondoltok energikus, kitartó 26 éves nőként mennyire nagy falat gyermeket vállalni levelező jogász képzés mellett?

Figyelt kérdés

Most leszek másodéves, nehéz az egyetem, de jól megy, és nagyon szeretem. Van egy szuper, segítőkész férjem, akivel nagyon jól megvagyunk és az anyagiak viszonylag elfogadhatóak. A tanulás és a gyerekvállalás összeegyeztethetőségére lennék kíváncsi. Van valakinek tapasztalata? Szeretnék jó anya lenni, és segítségem is lenne: nagyik, papik... Meg persze a férjem. :)


Köszönöm a válaszokat! N/26



2017. máj. 17. 09:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Ha energikus vagy menni fog :) En allamigazgatasi diplomat szereztem elso gyermekem mellett (meg terhesseg elott kezdtem es egyeves volt, amikor allamvizsgaztam 5-osre :)). Aztan par evvel kesobb a munkam (vezeto beosztas multinal) + akkor 4 eves gyerkoc mellett szamvitelt kezdtem el, azt is megcsinaltam.

Mikor tanultam? Este miutan a gyerek aludt (kb. 9.30-tol ejfelig), valamint reggel felhuztam az oramat hajnali 4-re es gyerkoc ebredese elott is.

Hetvegen mindig beiktattam 2-3 orat vizsgaidiszakban, amikor a gyerkocom mellettem rajzolt vagy megnezett egy Verdak vagy Jegkorszak meset.


Vallalhato olyan nonek aki keso este es hajnalban is tud kelni es tanulni! De egy masik kerdesben szetszedtek a tanulo anyukakat a nem tanulok, mondvan hogy hat ok 9-kor mar nem tudnak tanulni es aki tanul az a gyerektol veszi el az idot.....de erted az ellentmondast :) En nem a gyerektol vettem el az idot sem a lakastol, hanem a sajat alvasomtol. De valamit valamiert, a plusz dolgokert meg kell dolgozni!

2017. máj. 17. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%

Nem ideális.

Ha szeretnél a gyerekre koncentrálni és nem mással neveltetni és/vagy azon felül is éjszakázni, mint amit a gyereknevelés megkíván (elég gyakran: fogzás, mozgásfejlődés... stb. okozta álmatlan éjszakák), akkor nem ford>tod meg a sorrendet.

2017. máj. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

néhány jó ismerösöm akik jó párkapcsolatban élnek és a nö is és a férfi is karriert akartak, azok az egyetem utolsó évében vállalták a gyereket. Ìgy a vizsgakor már terhes volt a nö, de a vizsgák után született a gyerek. Akkor 1 év baba szünet, majd ment a gyerek a nagyikhoz és a nö akkor kezdte az orvosi gyakornokként. Közben született még egy gyerek. A férj aki ugyan akkor végzett az egyetem már rég szakorvos a nö azt mondja még 1-2 év... De nekik így volt kényelmes, és a nö sem esett ki sokat a gyakorlatból. Viszont ott a nagyszülök rengeteget foglalkoznak a gyerekekkel...


Èn azt gondolom, hogy a legrosszabb egyetem közben babát vállalni. Ha ezt teszed nem fogod kiélvezni a babázást sem és az egyetemet is utálni fogod. Idözitsd úgy hogy legyen 1 éved babázni, aztán mehet a nagyszülökhöz vagy a bölcsibe. De az elsö 1 év szerintem kell , hogy a gyerekkel legyél.

2017. máj. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%

Emberfuggo! Aki nem birna nyilvan nemet tanacsol, de en birtam.

Jo lenne ha emiatt nem pontozna le senki aki nem birna! Ne legyetek gyerekesek csak azert mert valakinek sikerult! Tudom sok anyuka ertelmi szintje a gyermekeevel egyenlo es ugy nyomkodja a piros kezet mint a gyereke a gombot a Fisher Price tanulo kutyuson de konyorgom, TAPASZTALATOT kert a kerdezo, ezen mit kell kezecsket nyomogatni?

2017. máj. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket:) a harmadikhoz annyit fűznék hozzá, hogy a levelező mellett nem dolgoznék, így a heti 2 nap kivételével vele lenné, és igyekeznék alvásidőben tanulni, meg amikor a férjem itthon van (hétvége), vagy ha valamenyik nagyi besegít.
2017. máj. 17. 10:15
 6/13 anonim ***** válasza:
29%
Ez jol hangzik ha birod, es tanulj nyugodtan, latod mive vezet ha az ember tanulatlan es csak ahhoz ert, hogy piros kezecsket nyomkodjon agy nelkul ;)
2017. máj. 17. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%

Èn is megkaptam, hogy "szerencsès vagyok" "könnyű nekem" stb. Kèt gyerek mellett csináltam vègig a jogi kart. Nem volt sem egyszerű, sem könnyű, de nem is lehetetlen. Ès a gyereket sem kell feltétlen lepasszolni, mint azt szeretik hangoztatni a károgòk. Az enyèmek imádták mikor hangosan tanultam mellettük... Nyilván nem èrtik mèg a bűncselekmèny tènyállási elemeit, de a hangonat szerettêk hallgatni.

Szòval szervezès, kitartás ès családi hàttèr-függő a dolog!

2017. máj. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves 7.!

Megkerdezhetem hogy levelezon vagy nappalin vegeztel es hogy hol? Illetve hogy sikerult-e gyetkoc mellett csuszas nelkul vegezni? Koszonom szepen a valaszt!

2017. máj. 17. 10:31
 9/13 anonim ***** válasza:
50%

Szia, én is kisgyerek mellett tanulok. Féléves volt, mikor a másoddiplomás képzést elkezdtem. Bírom, tudok tanulni, az órákra járni. A gyerkőc megszokta, hogy heti néhány órát a nagyszülőkkel tölt. Nem tudom, mennyire befolyásolta az őt abban, hogy kifejezetten barátkozó a természete, de talán valamennyire igen, hogy azt szokta meg, hogy több ember forog körülötte, nem csak egy.


Viszont amit nem lehet kihagyni a számításból, hogy lehetnek olyan problémák, amiket nem látni előre. Nálunk pl. nagyon rossz alvó volt a baba kiskorában, az első három hónapban alig aludt éjjel, vagyis mi sem aludtunk mellette éjjel, max. egy-két órát. Akkor nem tudtam volna csinálni az egyetemet, annyira ki voltam fáradva. Nem szükségszerű, hogy így lesz, de lehet akár így is, és ez menet közben derül csak ki.

Persze nem szükségszerű, hogy nálad is így lesz, csak az előre nem látható akadályokra hoztam egy példát.

2017. máj. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
54%

Szegeden, levelezőn

Ès igen, 5èv alatt megcsináltam. A záróvizsgákon sem buktam.

Nagyon jól kell ismerned a határaidat ès a stressztűrő-kèpessèged hozzá. Nincs lazsálás, tehát 5èv nekem folyamatos tanulás volt, minden nap egy kicsit. Így nem èrt meglepetés. Ès a váratlanra mindig fel kell kèszülni. Pl.ha beteg lesz a gyerek ès miatta kimarad az èjszakai tanulás.

2017. máj. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!