Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 1hetes babám...

Mit csináljak? 1hetes babám nehezen alszik el.

Figyelt kérdés
napközben nincs gond, akkor hamar elalszik, de ez a 22:00-03:00ig katarsztófális. Igaz hasfájós, kapja az espumizán cseppet meg lactase comfort cseppet, de amikor nem fáj a hasa akkor meg nyafi sírás van és a cicit kéri. Enni szépen eszik. Este ha lerakom a bölcsőbe kb 5percet alszik utána felkell és nyafizik. néha az beválik ha az ágyunkba fektetem hason és megvárom, h mélyebben aludjon és úgy rakom a bölcsőbe. Mit tudok csinálni, h ez változzon? Ha lerakom nem alszik el magától. Arra is gondoltunk, h mivel sokat fájt fáj a hasa úgy hason volt még maszíroztuk és megszokta. Létezik, h ilyen rövid idő alatt megszokta?

2017. szept. 25. 00:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy többet kellene böfiztetni esetleg, mielőtt leteszitek őt? Nem szokott felkelés után bukni?
2017. szept. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Udv a klubban, viccet félretéve, 1hetes babatol ne várj "sokat".ha hasfajos most jon még csak a java. 6-

.hétig novekszik és 3ra múlik el. Mi most értuk el.

Nálunk semmilyen lotty nem vált be, talán az ido. Altatásnál kiságyba probáltuk. Mivel ilyen kicsi tuti ringatás a legjobb lálekben, de ne essetek át a tuloldalra.mi hasfajossaga miatt sokat cipeltuk és volt egy hét amikor besokaltam és szépen leszpktattam. Csak ringattam a bolcsot,széket és sírt de elaludt. Nála ez még korai,bár nagyobb gyerek nálunk hamar belejott.

Napkozben ne aludjon 2,5 óránál tobbet nekunk ezt ajanlotta a vedono, így a hosszabb alvás periódzs majd estére alakul ki. Bofizni mindenképp bofiztrsdt,én se hittem el,dekisebbik simán nyafizik, ha nyomja a pociját.

Visszagondolva én is néztem,hogy nehéz lesz a kicsivel, de 1hetes baba olyan apró még a magától elalvást nem várhatod el még. Fokozatosan. Csak tényleg ne legyen állandóan kézben,mert idovel megszokja. Ls amúgy a saját elalvása,tehát nem ringatás, nyugodtabb állapotba kerul ....és nem ébred fel ezért, ha lerakod.

Ha gondolod írj privátot próbálok tanacsolni nálunk pár hete állt be a napi rutin a kisebbikkel is és szépen kiságyban alszik elejétol kezdve, pedig iszonyat hasfajos volt és volt,hogy hajnali 4kor Férjem pociján aludt csak el, ls utána be kiságyba.

2017. szept. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Próbálom büfiztetni, még szopi közbe is többszőr megálunk, de iszonyú nehezen büfizik. Bukni is szokott. Érdekesnek tartom, h mindenki azt mondta, h kapja nyugodtan a cicit nem tudja túl enni magát hiszen akkor úgy se fog szopizni. Hogy tudnék neki segíteni, h könnyebben büfizen? Volt, h 20-25 percet is függőlegesen volt, de nem.jött ki neki semmi. Esetleg mit tudnék tenni, h inkább napközben legyen ennyit fent és ne este? Napközben 2,5-3óránként kelteni szoktam.
2017. szept. 25. 00:57
 4/14 A kérdező kommentje:
Este, ha alszik eléggé össze vissza kell. Valamikor 3óránként valamikor 4-5órát is alszik függetlenül, h mennyit evett. ( egyenlőre mérem). Köszi a válaszokat :)
2017. szept. 25. 01:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Büfizni azért nem tud, mert kicsi hozzá, kis mennyiségeket eszik, pár hét múlva már böffent nagyokat, bukni pedig mindegyik bukik, nem kell tőle negijedni.
2017. szept. 25. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha nehezen büfiztek a lányaim, bevált az a trükk, hogy 10-15 másodpercre a hátára fektettem, majd újra vissza a vállamra.
2017. szept. 25. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
41%
1 hetes csöppség, simán lehet, hogy semmi baja a hasának, egész egyszerűen csak testközelséget akar. Én bizony felvettem a mind a két gyereket, ha sírt. Nekem egyik sem "szokta meg" hogy hordozom őket. Rugalmas hordozókendőt már használhatsz. Életmentő cucc. ;) Én azt javaslom, hogy használd ki ezt az időt. Élvezd, hogy kicsi, puha és illatos, és kellesz neki. Tudom, menjek a p.ba, éjszaka aludni szeretnél, hulla fáradt lehetsz és soseleszennekvége. Ha Te nagyon kivagy, kèrd meg a párodat, hogy vegye át. Mind a két gyerekünk olyan jókat aludt az apjuk mellkasán. Ott, akkor egy örökkévalóságnak tűnt, de kb.3-4 hónapos korukban leszoktak róla maguktól. Kitartás!
2017. szept. 25. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
1 hetes babának nincs nyafi sírása, ő csak azt tudja, hogy szenved valamitől és neked kell azt megoldani. Rideg nevelés helyett inkább olvasd Vida Ági kismama blogját.
2017. szept. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az se biztos hogy fáj a hasa. nem olvastam a többi hozzászólást, de az én lányom is ilyen volt. kb 3 hetes lehetett mire beállt arra hogy éjjel kell aludni. előtte a nappalok 80%át végig aludta majd hasonlóan mint nálad, felkelt éjfélkor és órákig fent volt. persze nem sírt ha ölben volt, de mivel mindig altatni akartam és letenni...stb bizony sírt. szerencsére hamar beállt nála hogy mikor "kell" jó nagyot aludni.
2017. szept. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez úgy működik, hogy van bőgős baba és nem bőgős baba. Az én lányom maga a nyugalom, de már amikor megszületett, akkor is csönben volt, a csecsemősök is mondták, hogy nagyon nyugodt. Valószínűleg bőgni fog a babád minimum 3 hós koráig, szerintem ez sokkal gyakoribb, mert az összes barátnőm gyereke ilyen, nem biztos, hogy a hasa fáj, bármi más gondjs lehet, közeledben akar lenni, masszázst akar, bármi. Vannak mindenféle eszközök erre, hintaszék, adamo hinta, hordozokendö, bármi ringatgato cucc és persze türelem.
2017. szept. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!