Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? 1hetes babám...

Mit csináljak? 1hetes babám nehezen alszik el.

Figyelt kérdés
napközben nincs gond, akkor hamar elalszik, de ez a 22:00-03:00ig katarsztófális. Igaz hasfájós, kapja az espumizán cseppet meg lactase comfort cseppet, de amikor nem fáj a hasa akkor meg nyafi sírás van és a cicit kéri. Enni szépen eszik. Este ha lerakom a bölcsőbe kb 5percet alszik utána felkell és nyafizik. néha az beválik ha az ágyunkba fektetem hason és megvárom, h mélyebben aludjon és úgy rakom a bölcsőbe. Mit tudok csinálni, h ez változzon? Ha lerakom nem alszik el magától. Arra is gondoltunk, h mivel sokat fájt fáj a hasa úgy hason volt még maszíroztuk és megszokta. Létezik, h ilyen rövid idő alatt megszokta?

2017. szept. 25. 00:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

2. vagyok:

eleget van íg is kzében a pici, de kell egy arany közép út. szerintem igen is megszokja (nem 1 hetes babáról beszélek mert még oly kicsi) de nyilván ha állandóan cipeled meleltted van, és hirtelen változtatni akarsz, mert már ideje lenne kiságyban aludni, persze,hogy sír, mert nem annyira jó mint eddig....ezt elején kell "lerendezni". de ismétlem 1 hetes babát még "nevelni" nem lehet....eleinte nektek kell emgszokni az új napirendet.

tudom msot van az az érzés, hogy úr isten már 3 hónapot kell kibírjak, hogy ne legyen hasfájós (amúgy van oylan baba akinek tovább tart)

sírásról meg: ha csak nyekereg, panaszos sírása van akkor csak "panaszkodik" nincs nagy gond, ha visít sír, csukott szemmel görcsösen (nálunk pl könnyei is folyt) na az tuti hasfájás.

2017. szept. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, sokat segítet megérteni a dolgokat! :) nincs azzal bajom, h 3hónap után fog talán éjszaka aludni, mert bírom az éjszakázást. A nyafi sírást is úgy gondolom, h jól kezelem, ami nagyon a szívembe tapos az az amikor hasfájása van és látom, h szenved és próbálok segíteni, de sehogy sehogy se jó. Ma megpróbálom 2-2,5óránként kelteni, h ne aludjon olyan sokat napközben.

Amúgy a drágám a kórházba is keveset aludt.:)

2017. szept. 25. 09:54
 13/14 anonim ***** válasza:

Ne keltsd. Pont emiatt nem fog tudni megtanulni "aludni". Azzal, hogy felkelted, megzavarod az alvás fázisát és nem tudja átaludni azt amit átaludna a szervezete. Simán lehet, hogy emiatt is ébred ennyiszer..


Én a helyedben magamon altatnám el, utána raknám le a kiságyába. Nálunk ez segített a hosszú alvásokhoz. Azóta pedig megtanult egyedül elaludni a fiam, és abszolút kiegyensúlyozott.


Lehet a babád azért nyűgös, mert nem tudja kialudni magát. Általában fél órás mélyalvásaik vannak, és ha te egy ilyenben ébreszted fel akkor érthető miért nyafizik utána.

2017. szept. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
14%
Miert mit gondoltal, 1 hetesen mar fix napirendje lesz ha betartasz par trukkot? :D meg egy ÉVESEN se biztos, hogy akkor es ugy fog aludni ahogy te elkepzeled.
2017. szept. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!