Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Köldökcsonk ápolás alkohol...

Köldökcsonk ápolás alkohol nélkül. Heti 1x fürdetés?

Figyelt kérdés

Az első babám születése óta (7 év) rengeteg minden megváltozott mind az ápolás, mind a hozzátáplálás terén, ami engem nagyon összezavar. Hiszen ami egyszer bevált és jól működött, akkor miért ajánlanak homlokegyenest mást?

Az egyik ilyen a köldökcsonk ápolása: [link] Aki nem kedveli Novák Hunort, annak elmondom, hogy a mi nagyon kiváló körzeti orvosunk is ezt vallja, hogy tilos az alkoholos kezelés.

Most mégis mit csináljak, ha a kórházban meg ezt fogják erőltetni?


A másik a baba fürdetése. A legújabb ajánlás szerint bőven elég hetente 1x fürdetni! Én ezen végképp kiakadtam: [link]


Mi a véleményetek ezekről? Vajon érdemes követni, vagy maradjak a régi, bevált módszereknél?



2017. szept. 25. 08:54
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Pl. a gyógyszertári fürdetőkrém és popsikrém ellen is óriási kampány indult, hogy mennyire káros, meg miket tartalmaz. Nekünk soha semmi gondunk nem volt, egész sokáig használtuk. Sajnos nagyon elbizonytalanodom ilyenkor, mert persze, hogy a legjobbat szeretném a babámnak, viszont van bennem egy olyan megérzés is, hogy ez is a pénzről szól. Vegyem a drága, bio cuccokat a gyógyszertári helyett.
2017. szept. 25. 10:48
 12/22 anonim válasza:
Hát én nem tudom... Mi,hogy haza jöttünk a kórházból minden este fürdettem a köldökét kezeltem tök hamar le száradt. Annyi változással,hogy nem azzal a krém fürdetővel amit ,,kellett,,volna, mert folyamatosan ki pirosodott tőlle a pici teste. Jó egészséget! Jó babázást! :)
2017. szept. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%
Én alkoholozni fogom, mert csak ez vált be a többinél is. Fürdetni pedig minden nap, csak nem ragaszkodom az estéhez, hanem mondjuk akkor amikor épp a háta közepéig fosta magát.
2017. szept. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%

Nézd, én Johnsonst használok újszülött kora óta, pedig az ellen is kampányolnak rendesen elég sokan. Még nem rohadt le a bőre 4,5 évesen, pedig elég érzékeny.

Sőt! A férjem is olyan elvetemült, hogy kipróbálta a gyerek Johnsons samponját, és azóta is azt használja, mert sokkal jobban bevált neki korpa ellen, mint bármilyen más "felnőtt sampon".


Ne hagyd magad elbizonytalanítani, hallgass a megérzéseidre!

2017. szept. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
59%
Szerinted mi baja lesz attol, hogy egy fulpalcika hegyet belemartod az alkoholba es azzal attorlod? Ne aggodd mar tul...
2017. szept. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
70%
Szóval Novák Hunor és a többi agyament "orvos" miatt van mostanában ennyi köldökgombás és vadhúsos eset..mos már heti szinten jönnek be a rendelőbe ezzel a problémával.
2017. szept. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

3 éves a nagylányom és 5 hónapos a kicsi. A köldöküket alkoholoztam, gyorsan le is száradt és minden rendben van velük.

Napi fürdés a nagynak volt és jól tönkre is ment a bőre. Mire élvezte volna a pancsolást, csak a gyors zuhany maradhatott. 1 éve csak természetes szappant használok neki és rendbe jött. Hetente 1x egy órát is "ázhat" a kádban.


A kicsit csak 4 naponta fürdetem (nyakig fosás esete kivétel) és csak természetes szappannal. Az időpont is változó.

A napirendjére semmi befolyása, ígyis tudja, hogy jön az este.


Csináld úgy, ahogy neked és a babádnak jó. Nem szentírás se a csecsemős nővér, se a háziorvos.

A hozzátáplálás is változik évente 2x. Csak a józan ész segít.

2017. szept. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Olvasgass minél több véleményt a témában, és dönts, hogy neked melyik a szimpatikus.

2,5 éve a lányom köldökét alkoholozni és hintőporozni kellett, most a fiamét csak alkoholozni. De már szülés előtt olvastam, hogy alkohollal sem szokás máshol és mégis kevesebb a fertőzés.

A fürdetésről én is azt gondoltam, hogy felesleges minden nap, de a kisfiam majdnem minden nap lepisili a lábát/hasát pelenkázás közben, vagy béna vagyok és beleteszi a sarkát a kakiba... Akkor ugye letörlöm, de így már indokolt a mindennapi fürdés. Mondjuk tegnap pont kimaradt.

2017. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Azt gondoltam, hogy az első gyerek után már nem lehet így összezavarni az embert :) Amiket említettél szerintem pont nem azok a létfontosságú dolgok, amin érdemes így izgulni. Egyetértek azzal, hogy a kórházban hagyd, hogy úgy csinálják, ahogy jónak látják, úgyis csak pár napról van szó (normál esetben), utána otthon azt csinálsz, amit akarsz.

Egyébként én alkoholoztam, mert ezt javasolták, pedig 1 éves csak a kisfiam. És amíg egészen pici volt, csak heti 1-2x fürdettem több okból is.

1. ő a fürdetéstől mindig felébredt, és nem lehetett elaltatni, ezért sokszor reggel fürdött.

2. Nagyon szárította a bőrét.

3. Ha annyira összekakilta magát, természetesen törölgetés után még a csap alatt is lemostam.

2017. szept. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ami az elsőnél bevált, azt tedd a másodiknál is és akkor térj el tőle, ha a babának vagy neked mégsem jó úgy valami. Írhatunk 100an 100 félét, de ami egyszer bevált én azon nem változtatnék, csak ha muszáj.
2017. szept. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!