Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdekelne van e az ismeretségi...

Érdekelne van e az ismeretségi körötökben akinek a babájával bölcsőhalál történt?

Figyelt kérdés
Koraszülött ikreim vannak. 34.hétre születtek. Van légzésfigyelőjük a babáknak, és néha be is jelez! Van hogy hosszan is, mint pl a mai napon is. A baba nyitott szemmel mozdulatlanul feküdt. Nem volt a bőre elszíneződve vagy ilyesmi... Kikaptam és talán kicsit gyorsabban, de lélegzett. Nem sírt, semmi ilyesmi! Szerintetek volt baj? Vagy téves riasztás lehetett?
2017. okt. 10. 23:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Unokatestvérem kislánya halt meg, 8 hónaposan. Mire besípolt a légzésfigyelő, addigra már nem lehetett rajta segíteni, pedig mindkét szülő egészségügyi dolgozó(apa mentőtiszt, anyuka szülésznő). Kiderült hogy nem jól lett beállítva a készülék, nem volt elég érzékeny, így csak későn tudtak cselekedni. Nem is éjszaka történt, hanem délutáni alvásnál.
2017. okt. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Szia! Sajnos nálunk történt. 2,5 hónapos kisbabamat délelőtt letettem aludni. Legzesfigyelo a kisagyban. Bent voltam a szobában én is. A legzesfigyelo NEM adott riasztást! Mire észre vettük már késő volt. Időre érkezett , egészséges kisfiú! A legzesfigyelo új volt és mégsem riasztott! Egyáltalán nem ad kellő biztonságot a legzesfigyelo sem sajnos! Megkezdtük a szakszerű újra elesztest. Némelyik kórházakban van tanfolyam az újra elesztesrol! A legzesfigyelo semmit sem ér ha nem tudjuk mit kell csinálni ha baj van! Ha életet szeretnénk menteni ahhoz igen is időt kell szánni, hogy megmutassák mit kell csinálni ha baj van és a pánikot le tudjuk győzni! Kötelezővé tenném a tanfolyamot. Ne legyen szükség, de ha egy életet meg tudunk menteni már megérte!
2017. nov. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Kiderült mi volt a baj. Az elem volt a hibás. De azért kivizsgáltattuk a kicsit, aki teljesen egészséges!
2017. dec. 2. 22:03
 14/15 anonim ***** válasza:

Azért azt hozzáteszem, hogy vannak “adatok”.

Minap volt a magyar gyermek mentő alapítványnak tanfolyama (ingyenes) és szám szerint meg tudták mondani, hogy Magyarországon (tapasztalatuk alapján) 10.000 gyermekből 3 találkozik ezzel a tragédiával.

Tehát a válaszokat tekintve nem ennyire súlyos számban történik tragédia. Sajnos van ilyen, de a szomorú családok mellett rengeteg olyan van akiknél ez nem történt meg.

2017. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

" válaszokat tekintve nem ennyire súlyos számban történik tragédia"

a kérdés az volt, hogy ki ismer olyat, ahol történt. erre nem válasz az "én nem"

2017. dec. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!